Kvůli silnému větru popadaly stromy na silnice i vedení elektřiny

24.10.2018 09:58:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Liberecký kraj,Pojizeří

Kvůli silnému větru popadaly stromy na silnice i vedení elektřiny

Od úterní půlnoci vyjížděli hasiči v Libereckém kraji v souvislosti se silným větrem k téměř 40 událostem. Kvůli silnému nárazovému větru popadaly na několika místech kraje stromy a zatarasily komunikace. Nejvíce událostí bylo zaznamenáno v okolí Jablonce nad Nisou, na Semilsku a Českolipsku.

„Pád stromu uzavřel několik komunikací v přímo v Jablonci nad Nisou, Tanvaldu, ve Svoru, Kamenickém Šenově, Semilech i v Liberci. V Lučanech nad Nisou vítr vytrhl ze země autobusovou zastávku, kterou hasiči museli zabezpečit, aby neohrožovala okolí. Kvůli větvím, které se zachytily v drátech elektrického napětí, je na Jablonecku část domácností bez elektřiny. Omezený provoz je i na železničních tratích. Konkrétně mezi Křižany a Karlovem pod Ještědem. Také na trati mezi Novým Borem a Českou Lípou odstraňují hasiči z kolejiště překážky," shrnula tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Zatím není obnoven provoz i na některých dalších tratích, aktuálně nejezdí třeba ani lanovka na Sněžku. I přes to, že během přechodu fronty nebyl nikdo zraněn, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje doporučuje v době silného větru minimalizovat pohyb venku a tím se nevystavovat zbytečnému riziku. Následky proměnlivého počasí budou zcela jistě hasiči odstraňovat ještě několik hodin.

Zprávy energetiků

V Královéhradeckém kraji evidují 4 poruchy na vedeních vysokého napětí a desítky poruch na vedení nízkého napětí. K nejpostiženějším oblastem patří- Trutnovsko - směr Bernartice - Křenov, Žacléř - Prkenný Důl, Jičín - směr Semily - Libošovice - Libošovice, Malechovice, Mladějov - Kozlov, Roveň, Hradecko - Chlumec nad Cidlinou, Nepolisy.

V Pardubickém kraji jsou také 4 poruchy na vedeních vysokého napětí a desítky poruch na vedení nízkého napětí. K nejpostiženějším oblastem patří na Pardubicku - Ústí nad Orlicí směrem na Horní Houžovec, Svitavsko - např. Trnávka, Vranová Lhota, Chrudimsko - směrem na Havlíčkův Brod - např. Dolany, Luže, Skuteč, Zhoř, Leština.

„Poruchy jsou způsobeny velmi silným větrem, stromy, větve padají do vedení. Na odstraňování pracujeme, na některých místech - zvláště v lesních úsecích je to velmi obtížné a musíme dbát i na bezpečnost našich zaměstnanců. Máme posíleny počty pracovníků poruchových čet, pracovníků na dispečinku i pracovníků call centra," informovala mluvčí Šárka Lapáčková Beránková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

U Raspenavy hoří les, zasahuje 16 jednotek hasičů i vrtulník
Kvůli silnému větru vyráželi hasiči k popadaným stromům
Bouře Fabien způsobila škody i v Pojizeří a Libereckém kraji
ČEZ Distribuce spustila pro starosty Krizový informační systém
Po silném větru zasahovali hasiči zejména na Semilsku a Českolipsku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově chystají tradiční oslavy 28. října
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola

Nejčtenější články

17.10.: FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
17.10.: I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT