Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

28.01.2021 17:41:19 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám kvůli koronaviru poněkud skromnější lednový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Vzhledem k epidemiologické situaci probíhala po celý měsíc leden výuka ve všech třídách čtyřletého i osmiletého studia pouze distanční formou.

Zrušený lyžařský kurz

Ve dnech 3. až 8. ledna 2021 měla třída kvinta odjet na lyžařský kurz do Rokytnice nad Jizerou. Kurz jsme museli zrušit. V lednu se nemohl uskutečnit ani tradiční maturitní ples studentů 4. ročníku a oktávy, který měl proběhnout v KC Golf Semily v sobotu 23. ledna 2021. Náhradní termín pro maturitní ples máme zarezervovaný na sobotu 10. dubna. Epidemiologická situace se ale bohužel nevyvíjí dobře. Ani další plánované lyžařské kurzy (třída tercie od 7. do 12. února a 1. ročník 21. až 26. února) se s velkou pravděpodobností nebudou moct konat. Všichni studenti v celé republice jsou na tom stejně, aktuálně si přejme všichni navzájem hlavně dobré zdraví a dodržujme bez výhrad platná hygienická opatření.

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Školní kolo Olympiády v českém jazyce, které se letos s ohledem na epidemiologickou situaci konalo distančně, zná své vítěze. V I. kategorii se na prvních třech pozicích umístily tyto studentky: Vendula Sisrová (3.O) - 1. místo, Lenka Chmelíková (4.O) - 2. místo a Nikola Slabá (3.O) - 3. místo. V II. kategorii se stali nejúspěšnějšími řešiteli Matyáš Vízner (8.O) - 1. místo, Vendula Buriánová (7.O) - 2. místo a Veronika Medková (6.O) - 3. místo. Učitelé českého jazyka a literatury děkují všem zúčastněným a prvním dvěma umístěným v každé kategorii budou držet palce v okresním kole. Třetí v pořadí se stává náhradníkem.

Školní kolo Dějepisné olympiády

Ve dnech 24. a 25. 11. 2020 proběhlo školní kolo Dějepisné olympiády. Do okresního kola postupují první tři úspěšní řešitelé z obou kategorií. V kategorii I. jsou to: Michaela Farská, Viktorie Vrkoslavová, Jan Krupka. V kategorii II. jsou to: Vojtěch Hlava, Sára Pěničková, Klára Housová.

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Dne 15. 1. 2021 se naši studenti zúčastnili okresního kola Dějepisné olympiády. V kategorii I. obsadila třetí místo Viktorie Vrkoslavová (3.O). V kategorii II. byli naši studenti ještě úspěšnější. První místo obsadil Vojtěch Hlava (3.), na druhém místě skončila Klára Housová (5.O) a náš peloton na třetím místě uzavřela Sára Pěničková (2.). Postupujícím do krajského kola držíme palce.

Online setkání s egyptologem Pavlem Onderkou

Dne 19. ledna od 10:00 hod. se uskutečnilo online setkání a beseda se zástupcem Českého egyptologického ústavu, egyptologem a afrikanistou PhDr. Pavlem Onderkou, který nás seznámil s prací českých egyptologů zapojených do vykopávek v Abúsíru. Lektorovaný program nesl název Z Abúsíru na onen svět. Program byl určen hlavně pro studenty 1. ročníku a kvinty, kteří mohli alespoň virtuálně nahlédnout do zákulisí práce archeologů a spatřit některé unikátní artefakty z výstavy Sluneční králové v Národním muzeu. Celkem se pořadu zúčastnilo 90 studentů, akce se opravdu zdařila. Studenti následně kladli dotazy a vše nám zabralo dvě vyučovací hodiny. Těší nás, že naše iniciativa dala Národnímu muzeu podnět k zamyšlení, jak předat informace dál, když není možné dorazit se studenty osobně do muzea. Byli jsme první školou v tomto projektu, Národní muzeum bude program nabízet dalším školám v ČR.

Kritéria přijímacího řízení

Kritéria přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého studijního programu pro uchazeče o studium v naší škole od školního roku 2021/2022 budou stanovena a zveřejněna do konce ledna. Všichni uchazeči budou konat jednotné přijímací zkoušky, které připravuje a hodnotí Centrum (dříve Cermat), tj. vykonají zkoušky z českého jazyka a z matematiky. Započítávat budeme také hodnocení uchazečů podle výsledků na základních školách (pololetní vysvědčení z 8. třídy a pololetní vysvědčení z 9. třídy, resp. v případě osmiletého studia pololetní vysvědčení ze 4. třídy a pololetní vysvědčení z 5. třídy). Podle sumáře výsledku bude pak sestaveno pořadí přijatých uchazečů. Představu o škole si můžete udělat z videí, která najdete v levém menu na webových stránkách školy (www.giosm.cz). Pokud budete potřebovat konzultaci k přijímacímu řízení, kontaktujte ředitele nebo zástupce ředitele školy.

Hodnocení 1. pololetí

Pedagogové hodnotili prospěch, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2020-2021 na pedagogické radě v plánovaném termínu, tedy v pondělí 25. ledna od 16:00 hod. Porada proběhla online formou v platformě MS TEAMS.

Předání vysvědčení

Výpisy z vysvědčení za 1. pololetí by byly v běžném školním roce předány studentům jejich třídními učiteli ve čtvrtek 28. ledna. Vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením a pokračování distanční výuky pro všechny třídy i v posledním lednovém týdnu a současně podle pokynů MŠMT budou výpisy z vysvědčení studentům předány do tří dnů po jejich návratu k prezenční výuce. Hodnocení za uvedené období bude rodičům studentů, resp. zletilým studentům přístupné v informačním systému školy v řádném termínu.

Pololetní prázdniny

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou letos na pátek 29. ledna. V dalším týdnu od 1. do 5. února mají studenti škol okresu Semily jarní prázdniny.

Co jste zmeškali na gymnáziu v prosinci?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku

Jablonecké Kolečko o víkendu zavřené, důvodem jsou mezinárodní závody

Od čtvrtka 25. do neděle 28. února se v jabloneckých Břízkách, v lyžařském areálu Kolečko, uskuteční FIS mezinárodní závody v běhu na lyžích dorostu a dospělých. Ski Klub Jablonec získal na pořádání závodů výjimku Ministerstva zdravotnictví. Proto bude lyžařský areál včetně závodních tratí od čtvrtečního poledne do nedělního odpoledne pro veřejnost uzavřený. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Očkovací centrum mají v Turnově otevřít od 1. března
Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč
Od čtvrtka 25. února všude už jen s respirátory FFP2
Tři trestné činy ze čtyř objasněny. Semilská policie bilancovala rok 2020
Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha

Nejčtenější články

23.02.: Policisté u chodců v Jablonci a v Lomnici kontrolovali reflexní prvky
22.02.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
22.02.: Jak vypadá jedna běžná směna ZZS Libereckého kraje v únoru 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT