Ledovka zkomplikovala dopravu, kvůli nehodě uzavřeli silnici u Loužnice

18.02.2021 09:56:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Turnov

Ledovka zkomplikovala dopravu, kvůli nehodě uzavřeli silnici u Loužnice

Aktualizace - doplněny fotografie! V Libereckém kraji vyjížděli policisté i hasiči k nehodám již v průběhu noci, nad ránem pak došlo k devíti dalším nehodám, které se naštěstí obešly bez zranění. Aktuálně je omezen jeden jízdní pruh na silnici I/10 mezi obcemi Loužnice a Držkov. Došlo zde po čtvrté hodině k nehodě kamionu a tří aut osobních.

Hasiči zasahují na místě s několika jednotkami. Od 7.43 je již komunikace v Loužnici průjezdná kyvadlově jedním pruhem. Dopravu na místě řídí jednotka SDH obce Železný Brod. Odtah nákladního vozu je plánován na dopoledne. Aktuálně v 9.55 hasiči místo události předali Policii ČR a ukončili zde svoji činnost, silnice je stále průjezdná jedním pruhem.

„Příčinou se nyní zabývají dopravní policisté. Řidiči velmi pravděpodobně nepřizpůsobili rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. V následujících hodinách dojde k vyprošťování uvíznutého kamionu, proto dojde k opětovné uzavírce daného úseku komunikace, a to na dobu nezbytně nutnou k odstranění následků dopravní nehody," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Nehoda kamionu a dalších tří aut u Loužnice<br />Autor: HZS Libereckého kraje V obci Těpeře na Železnobrodsku došlo krátce po páté hodině k havárii osobního automobilu. Řidič vozidla v malé rychlosti sjel do příkopu. Na místě zasahují policisté. „Havarované vozidlo zasahuje do profilu vozovky, dbejte proto opatrnosti při průjezdu tímto úsekem. Dopravní nehoda je bez zranění," dodal Robovský.

V Liberci zasahují dopravní policisté u nehody v ulicích Truhlářská a Puchmajerova, kde došlo ke srážce dvou automobilů. Dalších pět zaparkovaných vozidel je poškozeno. I v tomto případu je na vině pravděpodobně ledovka a nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky.

„Apelujeme na řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, neboť takřka po celém Libereckém kraji se tvoří ledovka. Sundejte nohu z plynu, buďte obezřetní a řiďte se pokyny policistů," doplnil policejní mluvčí.

K větší nehodě došlo i ve středu po 16. hodině odpoledne, když hasiči zasahovali v Turnově na komunikaci I/10 u dopravní nehody čtyř osobních a jednoho nákladního automobilu. V místě se proto tvořily kolony.

Pozdější doplnění k nehodě kamionu a dalších tří aut u Loužnice:

Nehoda kamionu a dalších tří aut u Loužnice<br />Autor: Archiv Policie ČR

„Řidič s vozidlem Škoda Octavia jel po silnici první třídy směrem od Držkova do Loužnice, kde v klesání v táhlé pravotočivé zatáčce zjistil, že vozovka je zledovatělá a z tohoto důvodu se rozhodl dále v jízdě nepokračovat. Zastavil tedy při pravém okraji vozovky. Za ním jedoucí další řidič také s vozem Škoda Octavia za ním ze stejného důvodu zastavil. Oba řidiči na svých vozidlech rozsvítili výstražná světla a z vozů vystoupili. Vzápětí za nimi ve stejném směru jízdy jel řidič s nákladním vozidlem MAN a návěsem, který začal na zledovatělé vozovce brzdit, přičemž dostal smyk. Návěs se mu stočil do levého jízdního pruh, narazil do směrových sloupů na levé straně a dále do dopravní značky. Následně se ještě snažil smyk vyrovnat, což se mu nepodařilo a narazil do obou odstavených osobních motorových vozidel. Poté sjel vpravo mimo vozovku. Oběma řidičům odstavených vozidel se podařilo z místa nehody před samotným nárazem utéct. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené činí částku 225 000 Kč. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou věc vyřídili na místě jako dopravní nehodu s projednáním a řidiči nákladního vozidla udělili blokovou pokutu," popsala podrobně nehodu tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po nehodě dvou aut u Železného Brodu jsou čtyři zranění
Leden hlásí přes 400 nehod. Vážných kolizí ale dlouhodobě ubývá
Hasiči zasahovali u požáru autobusu v Jirkově
VIDEO: Uvízlý kamion blokoval silnici mezi Rádlem a Jeřmanicemi
O víkendu zasahovali hasiči u požáru v Jablonci a nehodě v Liberci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny vody jsou pitné

Dubnové rozbory vody turnovských pramenů vyhovují hygienickým limitům, a pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou pitné!

V Jablonci hořela dodávka

V Jablonci hořela dodávka K požáru automobilu - dodávky v Jablonci nad Nisou vyjížděl v sobotu 10. dubna první i druhý výjezd ze stanice HZS Jablonec nad Nisou. Hasiči museli přestřihnout zámek na vratech od dvora, aby mohli začít s likvidací požáru pomocí vysokotlakého vodního proudu a jednoho vodního proudu C. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Zoo a botanická zahrada jdou pod kraj, dva domovy pro seniory Liberci
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Od 12. dubna zůstává v turnovské knihovně výdejní okénko

Nejčtenější články

12.04.: Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově
12.04.: Turista spadl na Suchých skalách
12.04.: K nehodě se zraněním řidiče došlo u obce Všeň

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT