Legendární Smokie odstartují Sedmihorské léto 2016

17.05.2016 14:31:18 | Autor: Jitka Maděrová | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Legendární Smokie odstartují Sedmihorské léto 2016

Hudební a divadelní Sedmihorské léto, které se každoročně odehrává od června do srpna v centru Českého ráje, přiváží po třech letech další hudební legendu. Po nezapomenutelném koncertě Alphaville v roce 2013, nyní přijede hudební legenda Smokie.

Tato oblíbená skupina odstartuje pásmo koncertů a divadel v rámci Sedmihorského léta ve středu 15. června. Speciálním hostem bude blues-rocková kapela The Cell. Kromě Smokie letos Český ráj čeká celá plejáda dalších osobností, které obohatí kulturu v regionu pro místní i turisty.

Sedmý ročník Sedmihorského léta letos přinese deset samostatných akcí. Celoletní kulturní festival, který je jedním z největších a nejoblíbenějších v regionu, odstartují zmiňovaní britští Smokie. Diváci se tak mohou těšit na hity jako jako Needles and Pins, Living next door to Alice, Don´t Play Your Rock ´n´ Roll To Me, Oh Carol a mnohé další. Půjde tak o jediný koncert v České republice těchto velikánů v roce 2016! Umocněn navíc bude nezapomenutelnou atmosférou festivalu, kterou si každoročně chválí jak diváci, tak samotní účinkující.

Sedmihorské léto 2016<br />Autor: Archiv Sedmihorské léto Kromě Smokie čeká Sedmihorské léto hned několik letošních oslavenců. Svá výročí na sedmihorském podiu oslaví Honza Nedvěd - 50 let na scéně, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers - 20 let na hudební scéně s programem Nás to tady furt baví. Koncert Marty Kubišové bude naopak se svým Posledním recitálem jednou z posledních možností, kdy tuto výjimečnou osobnost zažít na koncertě. Oznámila totiž konec kariéry v roce 2017.

Tím ale zajímavosti Sedmihorského léta nekončí. V červenci se do Sedmihorek chystá na samostatný koncert také kapela Jelen. A protože tuto stále oblíbenější kapelu čeká celý maraton festivalových vystoupení, budou pro ně právě Sedmihorky speciální. Proč? To vysvětlil zpěvák kapely Jelen Jindra Polák: „V Sedmihorkách to pro nás bude speciální koncert, zahrajeme exkluzivně celý repertoár včetně nových písní z připravovaného alba. Koncert jsme si sami pro sebe nazvali Jelen - Pod širým nebem. Srdečně Vás na ně zveme, doufáme, že dorazíte! Jedeme za váma, doražte za náma!"

Dalším koncertem bude Aneta Langerová se svým stále vyprodaným turné Na Radosti 2016, které bude v našem regionu jedinou zastávkou a možností jak si Anetu užít.

Sedmihorské léto 2016<br />Autor: Archiv Sedmihorské léto Kromě zmiňovaných osobností čeká Sedmihorské léto celá plejáda dalších výjimečných osobností hudebních i divadelních. Divadlo letos zastupují tři představení. Oslavit konec školního roku budou moci diváci s Ondřejem Vetchým, Jaromírem Dulavou či Kateřinou Hrachovcovou v situační komedii Velká zebra aneb Jakže se to jmenujete?, dalšími představeními budou skvělá situační komedie Rodina je základ státu, ve které exceluje Miroslav Etzler po boku Sabiny Laurinové, Vandy Hybnerová, Richarda Trsťana a mnoha dalších hereckých hvězd. Posledním divadelním kusem pak bude one man show Boba Klepla - Vysavač. Velice úspěšné představení šité na míru právě Bohumilu Kleplovi oblíbeným spisovatelem a scénáristou Patrikem Hartlem.

Sedmihorské léto pamatuje na všechny generace. Proto i letos - na mnohé žádosti diváků - připravilo dva koncerty hvězd TV Šlágr. Koncerty určené především starší generaci a milovníkům české lidové písně budou v podání Dua Jamaha a Veselé trojky.

Kromě samotného programu má hudební a divadelní Sedmihorské léto ještě další prioritu. Areálu vévodí obrovská pergola, která nejen umocňuje atmosféru všech akcí, ale plní také svou funkci v případě deště či přílišného slunce. I letos je tedy důvod proč zavítat do Českého ráje, jak si užít svou dovolenou a dny volna a zažít nezapomenutelné kulturní chvíle. Sedmihorské léto startuje 15. června!

Určitě pozorně sledujte portál Naše Pojizeří, stejně jako v předchozích letech připravujeme spolu s pořadateli i soutěže o volné vstupenky na některé akce Sedmihorského léta! Stránka soutěží zde

Více informací na www.sedmihorskeleto.cz. Vstupenky Smokie i na všechny další akce: www.evstupenka.cz, www.ticketportal.cz, www.sedmihorskeleto.cz. V prodeji také zvýhodněné permanentky.

Program Sedmihorské léto 2016 podrobně:

Sedmihorské léto 2016<br />Autor: Archiv Sedmihorské léto Středa 15.6. - SMOKIE - legendární britská kapela (B)
Začátek: 19.00
Britská hudební legenda SMOKIE, které loni oslavila 50 let na hudební scéně otevírá Sedmihorské léto 2016! Jediný letošní koncert v České republice! Těšte se na hity jako Needles and Pins, Living next door to Alice a mnohé další. Speciální host: The Cell. Vstupné: 4.4. - 22.4. - 550 Kč, 23.4. - 6.5. - 590 Kč, 7.5. - 20.5. - 690 Kč, 21.5. - 14.6. - 790 Kč. V den koncertu, na místě: 15.6. - 890 Kč. Fotogalerie z koncertu

Čtvrtek  30. 6. - VELKÁ ZEBRA ANEB JAKŽE SE TO JMENUJETE? (A)
začátek: 20.00
Situační komedie s neobvyklou zápletkou. Nestálý Christian nevydrží s žádnou ženou a již dvakrát předstíral vlastní smrt, aby se vyhnul komplikacím s rozchody. Právě se tento plán chystá zrealizovat potřetí. Zkomplikuje mu ho však kamarád z dětství i jeho bývalé manželky. Jak se z této prekérní situace dostane? Hrají: Ondřej Vetchý, Kateřina Hrachovcová - Herčíková, Jaromír Dulava, Dana Černá/ Kamila Špráchalová, Martina Hudečková, Zdeněk Vencl/ Otmar Brancuzský. Autoři: Jean-Jacques Bricaire, Maurice Lassayques. Fotogalerie z představení

Sedmihorské léto 2016<br />Autor: Archiv Sedmihorské léto Úterý 5. 7. - ONDŘEJ HAVELKA & JEHO MELODY MAKERS (A)
začátek: 20.00
Ondřej Havelka a jeho hot-jazzoví pardálové se vrhají do jubilejní sezóny s nakažlivou vitalitou a v nebývalé formě. V novém programu "Nás to tady furt baví" zazní hity,  jež si publikum za léta oblíbilo, a k nim přibude pár nových - neméně žhavých - swingových smrští. Přijďte oslavit dvacáté výročí Melody Makers Ondřeje Havelky na Sedmihorské léto 2016. Pozvánka a soutěž o vstupenky! a článek s fotogalerií z koncertu 

Pátek 8. 7. - DUO JAMAHA
Hudební skupina Duo Jamaha působí na scéně již 18 let. V současném složení, které tvoří otec Alfonz a syn Marian Kotvanovci působí už 11 let. 
Výběr písní této hudební skupiny je multižánrový, pro všechny věkové generace a je zárukou skvělé zábavy! Repertoár netvoří jen lidové a taneční písně, ale i domácí a zahraniční hity nebo moderní remixy. Sami Kotvanovci říkají: "Přijedeme zahrát všude tam, kde potřebují hudbu a zábavu..."!
Pořádá: Evstupenka ve spolupráci se Sedmihorským létem.  

Sedmihorské léto 2016<br />Autor: Archiv Sedmihorské léto Úterý 12. 7. - JELEN (B)
začátek: 20.00
Kapela Jelen chystá v Sedmihorkách speciální koncert, ve kterém exkluzivně zahraje celý repertoár včetně nových písní z připravovaného alba. Nenechte si ujít našlapaný koncert plný hitů kapely, která je právě na špičce českého hudebního nebe. Koncert je na stání. Pozvánka se soutěží o vstupenky! a Rozhovor se zpěvákem skupiny Jindrou Polákem a fotogalerie z koncertu

Čtvrtek 14. 7. - POSLEDNÍ RECITÁL MARTY KUBIŠOVÉ (A)
začátek: 20.00
Držitelka několika zlatých slavíků,  oblíbená a neopakovatelná zpěvačka Marta Kubišová oznámila konec své pěvecké kariéry. V rámci Sedmihorského léta tak máte jedinečnou možnost ještě jednou zažít tuto výjimečnou osobnost a slyšet naživo nejslavnější hity, ale také hity z nejnovějšího alba, které vydává v roce 2016. Pozvánka a soutěž o vstupenky! a Rozhovor s Martou Kubišovou

Sedmihorské léto 2016<br />Autor: Archiv Sedmihorské léto Čtvrtek 21. 7. - ANETA LANGEROVÁ - Na Radosti 2016 (A)
začátek: 20.00
Oblíbená zpěvačka a držitelka několika ocenění Anděl vystoupí za doprovodu kapely a smyčcového tria v rámci turné Na radosti 2016. Vedle písní z nového alba nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích. Posluchači se mohou těšit na známé hity jako Křídla motýlí, Voda živá, Spousta andělů a mnohé další.  Pozvánka a soutěž o vstupenky! a velký rozhovor s Anetou a informace a fotky z proběhlého koncertu

Pátek 28. 7. - RODINA JE ZÁKLAD STÁTU - divadelní představení (A)
začátek: 20:00
Komedie, ve které jde o život! V londýnské Nemocnici U svatého Ondřeje se dva dny před Štědrým dnem doktor David Mortimore  (Miroslav Etzler) připravuje na důležitou Ponsobyho nadační přednášku, která mu může pomoci v tolik očekávaném kariérním postupu. Hrají: Miroslav Etzler, Richard Trsťan, Vanda Hybnerová/ Marika Procházková, Petr Motloch, Martina Hudečková/ Marika Procházková, Zdeněk Košata, Sabina Laurinová, Zdeněk Piškula/ Mirek Sabadin, Jakub Slach/ Vojtěch Záveský, Miloš Kopečný. Autor: Ray Conney.

Sedmihorské léto 2016<br />Autor: Archiv Sedmihorské léto Čtvrtek 4. 8. - HONZA NEDVĚD - NÁVRAT - 50 LET NA SCÉNĚ (A)
začátek: 20.00
Po téměř dvouleté pauze přichází NÁVRAT Honzy Nedvěda. Letos navíc tato charismatická folková legenda se svými fanoušky oslaví 50 let na scéně. V rámci Sedmihorského léta vystoupí v doprovodu Jindry Koníře a Pavla Helana. Diváci se mohou těšit na největší hity jako Stánky, Na kameni kámen, Indiana, Ptáčata a další již zlidovělé písně, které zná doslova každý. Podrobný rozhovor s Honzou Nedvědem

Čtvrtek 18. 8. - VYSAVAČ - Bohumil Klepl - ONE MAN SHOW (A)
začátek: 20.00
Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy? Jedinečná komedie z pera Patrika Hartla o zamilovaném uklízeči z nákupního centra plná vtipných eskapád, neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů a snění. Výjimečný komediální talent Bohumila Klepla v osvěžujícím milostném příběhu, který vás zaručeně příjemně naladí. Autor a režie: Patrik Hartl.

Neděle 28.8. - VESELÁ TROJKA (B)
začátek: 17:30
Tři dlouholetí kamarádi z Černé Hory- Pavel Krška (heligonka), Miroslav Hrdlička (klávesy) a Jaromír Kozelek (akordeon), kteří celý život hráli muziku pro široké vrstvy posluchačů, se dostali do důchodového věku, a tak nyní tvoří a hrají pro všechny, kteří si rádi poslechnou českou lidovou písničku. Hlavní náplní je skládání vlastních písní s důrazem na pěkný text. Veselá trojka je známá především z TV Šlágr, kde patří mezi nejhranější a nejoblíbenější kapelu. Koncertují nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Místo konání:
Sedmihorské léto
Letní scéna u Motelu Even
Sedmihorky 10/b
51101 Turnov

FAKTA SEDMIHORSKÉ LÉTO

• v roce 2016 se koná již 7. ročník hudebního a divadelního Sedmihorského léta
• během všech let, kdy se SL koná, se na pódiu představily desítky osobností hudebních i divadelních, českých i zahraničních. Program Sedmihorského léta již vidělo desítky tisíc lidí.
• díky oblíbenosti SL přijíždí do Českého ráje stále více turistů z celé republiky
• Sedmihorské léto je jedním z největších „festivalů" ve svém regionu (v roce 2016 chystá 10 samostatných akcí v měsících červen - srpen)
• V roce 2013 vystoupila na Sedmihorském létě skupina Alphaville
• Po třech letech se na podium Sedmihorského léta vrací zahraniční legenda, rok 2016 odstartuje legendární hudební kapela Smokie
• Letos bude Sedmihorské léto plné oslavenců - Honza Nedvěd slaví 50 let na scéně a také návrat na pódia, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers slaví 20 let na hudební scéně
• Sedmihorské léto 2016 čeká také exkluzivní koncert kapely Jelen, na kterém zahrají celý repertoár i písně z právě připravovaného nového alba
• V rámci SL 2016 vystoupí také Marta Kubišová se svým Posledním recitálem, pro mnohé diváky to bude poslední šance, kdy tuto oblíbenou zpěvačku vidět na koncertě. V roce 2017 oznámila konec hudební kariéry.

Rozhovory:

Miroslav Etzler: Mám rád vůni hlediště

Aneta Langerová: Jsem ráda, že mám možnost sdílet písně s publikem

Jindra Polák z kapely Jelen: V Sedmihorkách to pro nás bude speciální

Marta Kubišová: Raději hledím kupředu

Jindra Polák z kapely Jelen: V Sedmihorkách to pro nás bude speciální

Rozhovor Smokie Terrry Uttley: Vracet se k vám je fajn

Zpěvák Jan Nedvěd oslaví na Sedmihorském létě 50 let na scéně

Související články:

FOTO: Aneta Langerová rozdávala radost. Sedmihorské léto ale nekončí

Sedmihorské léto v polovině. Po Jelenech a Kubišové přijíždí Langerová

FOTO: Jeleny v Sedmihorkách nezastavil ani déšť

Marta Kubišová zazpívá své hity v Sedmihorkách při posledním recitálu

Jelen zahraje v Sedmihorkách celý svůj repertoár

Ondřej Havelka a Melody Makers ukázali kouzlo swingových písní

Ondřej Havelka oslaví 20. výročí Melody Makers na Sedmihorském létě

Vetchý s kolegy exceloval a Sedmihorky se otřásaly smíchem

Britští Smokie nadchli publikum a odstartovali Sedmihorské léto 2016

Glamrockoví pardálové už míří do Českého ráje

V Sedmihorkách zahraje skupina Smokie, soutěžte s námi o lístky!

Kompletní přehled akcí Sedmihorského léta 2015

Fotoohlédnutí za loňským koncertem Věry Špinarové v Sedmihorkách

FOTO: Sedmihorské léto 2015 zahájil koncert Michala Hrůzy

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020
Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou
Frýdlant opět láká návštěvníky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT