Letní akademie waldorfských škol v Semilech slaví 25 let

19.07.2017 11:45:28 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Letní akademie waldorfských škol v Semilech slaví 25 let

Ve dvou prázdninových týdnech probíhá v Semilech jubilejní 25. ročník Letní akademie waldorfských škol. Seminář je jako vždy určen pro učitele waldorfského školství a všechny další zájemce o tento druh vzdělávání. Do Semil se letos sjelo na 90 učitelů mateřských škol z Čech, Ukrajiny nebo i Holandska a 150 učitelů základních a středních škol.

Soustředění lektorují zkušení tuzemští pedagogové, nechybí ale přednášející z Německa, Holandska či Rakouska. Hlavnímu organizátoru - Waldorfské mateřské škole v Semilech - se tak podařilo sestavit přitažlivý program od přednášek (jmenujme např. zajímavý blok Cesta k sebevýchově nebo Hledám svůj temperament, poznávám i druhé), praktických nácviků (práce s vlnou) a uměleckých a řemeslných kurzů (kaligrafie, šitá hračka, hra na sedmistrunnou kantelu atd.) až po výjezdní program do biodynamického hospodářství Fořt s následným společenským večerem. Osobní kontakt, výměna zkušeností a neformální rozhovor přináší další rozměr akademie v podobě setkání, výměny zkušeností a vzdělávání učitelů.

„Do Semil se tak sjíždí mnoho učitelů a naše město přispívá k celkovému rozvoji waldorfského školství. Město Semily je výjimečné v tom, že disponuje všemi stupni vzdělávání od mateřské školy přes základní školu po střední vzdělávání na Lyceu. Přejeme akademii, ať se povedou i zbývající dny, ať se waldorfské pedagogice daří a za rok zase v Semilech na viděnou," uvedla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech proběhly olympijské hry 5. tříd waldorfských škol
FOTO: Práce studentů semilského Waldorfského lycea ukazuje Wýstava
FOTO: Živý obraz o políbení múzou uvedl výstavu Každý člověk je umělec

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dres Mšena bude oblékat exligista Štajner!

Velmi zvučnou posilu do svých řad hlásí divizní tým Jiskry Mšeno. Prvním získaným hráčem před nastávajícím divizním ročníkem je exligista Jiří Štajner! Odchovanec Senohrab opustil ligové trávníky v roce 2014. Od roku 2015 hájil barvy nedaleké Chrastavy, letos za ní v sezoně vstřelil 12 branek, i přesto ale Chrastava skončila poslední v divizní skupině C a sestoupila. Teď čerstvě 42letý technik přichází na přestup do Břízek a věří, že bude platným hráčem. Více podrobností na Našem Jablonecku

Ohlédnutí za Josefodolským divadelním jarem 2018

Osmadvacátý ročník JDJ 2018 je za námi a zbývá akci zhodnotit. Pořadatel - DS J. K. Tyl Josefův Důl - si naložil na svá bedra těžký úkol. Během víkendu 11. 5. až 13. 5. totiž v divadle proběhlo jedenáct soutěžních představení. To je určitě rekordní účast za 28 ročníků. Doprovodným programem přehlídky - jako každý rok - byla výstava. Tentokrát majitelka budovy divadla připravila a nainstalovala výstavu o J. A. Komenském. Podrobný článek na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská pouť přináší opět doprovodné koncerty i různá představení
Po silném větru zasahovali hasiči zejména na Semilsku a Českolipsku
SK Jilemnice zve na oslavu 100 let místního fotbalu
V lomnickém Aion clubu zahraje Xavier Baumaxa
Na Slavnostech Vratislavického piva zazpívá Olga Lounová i Vojta Kotek

Nejčtenější články

19.06.: Aneta Pavlatová: Do soutěže miss šla kvůli charitativním projektům
20.06.: FOTO: Ostrov Art Fest 2018 přilákal do Semil hudbu různých žánrů
19.06.: Přepeře uhájily druhé místo a míří do divize, ovšem do skupiny B

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT