Léto na zámku v Lomnici 2016 přináší akce dětem i dospělým

04.06.2016 19:29:11 | Autor: pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Léto na zámku v Lomnici 2016 přináší akce dětem i dospělým

Aktualizováno: Cyklus kulturních akcí Léto na zámku 2016 v Lomnici nad Popelkou byl zahájen v sobotu 28. května a potrvá až do 4. září. Kromě výstavy Fenomén Igráček probíhá i další nazvaná Trampská abeceda, zájemci budou moci navštívit několik divadelních představení, součástí Léta na zámku bude i 13. 7. koncert dechové hudby Táboranka nebo 14. loutkářský workshop pro děti.

Kulturní a informační středisko, které projekt pořádá, se opět snažilo připravit bohatý program, který by uspokojil různé cílové skupiny návštěvníků. Bude to možné i díky tomu, že byl letos podpořen grantem Libereckého kraje a že se partnerem projektu stala také společnost Severočeské vody a kanalizace.

„V programové nabídce, která bude opět zaměřena hodně na dětského návštěvníka v souladu s mottem Lomnický zámek pohádkový hravý ani v létě nezahálí, by si měl na své přijít opravdu každý. Pro děti je připravena legendární putovní výstava Fenomén Igráček (do 8.9.) s vedlejší Seváčkovou zámeckou herničkou (stavebnice, Monti systémy, herní prvky), ve které bude od 11. června fungovat i vnitřní posezení Zámecké kavárničky, která v tento den zahájí provoz, připraven je program pro děti. Hernu si bude možné také pronajmout na pořádání narozeninových oslav apod. Na nádvoří zámku vedle posezení kavárničky a občerstvení (nanuky, dezerty, studené a teplé nápoje...) najdou návštěvníci kavárny také herní prvky - skákací hrad, trampolínu, pískoviště a hry," osvětlila Zdeňka Breuerová, kulturní a informační pracovnice KIS a tisková mluvčí.

Další výstavou bude Trampská abeceda v Zámecké minigalerii přiřazující ke každému písmenu abecedy nějaký předmět typický pro fenomén trampingu. Sklepení bude hostit skleněné plastiky a šperky sklářských umělců z Nového Boru Stanislavy Grebeníčkové a Milana Handla. Chybět nebude Promenádní koncert s DH Táboranka na nádvoří (13.7. od 17 hodin), divadelní představení na nádvoří (11.6. od 16 hodin Doktorská pohádka Divadelního spolku Chrudim, od 20 hodin Lhář DS J. K. Tyl Lomnice n. Pop.), Zámecké letní kino (8.8. - 14.8. od cca 21 hodin), Muzicírování na nádvoří (ve stejném termínu od 20 hodin před promítání letního klina) a samozřejmě Letní pimprlení na zámku, tedy loutkové pohádky v podání různých souborů (25.6. od 10 hodin, 14.7. od 16 hodin, 8.8. od 19 hodin a 30.8. od 16 hodin), a takzvaný Loutkářský workshop 14.7. a 30.8. od 14 hodin.

Program:

Oblíbený Igráček slaví čtyřicítku na lomnickém zámku

* Výstavy a Seváčkovo zámkohraní: výstava Fenomén Igráček (přízemí zámku, 28.5. - 8.9.2016), výstava Trampská abeceda (salonky v 1. patře, 28.5. - 4.9.2016), výstava Stanislava Grebeníčková, Milan Handl - Sklo, šperky (25.6. - 31.8.2016, zámecké sklepení), Seváčkova herna pro děti (přízemí zámku, s firmou Beneš a Lát - VISTA, 28.5. - 4.9.2016, od 11.6. s kavárničkou). Podrobná pozvánka na výstavu fenomén Igráček

* Suchárkova zámecká stezka: pověst o skřítku Suchárkovi vypráví o tom, jak to také mohlo být, že se v Lomnici začaly péct známé Lomnické suchary.

* Letní pimprlení na zámku 2016: loutkové pohádky a workshopy - 25.6. od 10 hodin, loutková pohádka Pilulky čaroděje Dobroděje v podání LS Popelka Lomnice nad Popelkou (loutkové divadlo); 14.7. od 16 hodin, O kominíku Josífkovi, Divadlo Matýsek Nový Bor (nádvoří); 8.8. od 19 hodin, O slepičce kropenaté, Na židli Turnov (nádvoří); 30.8. od 16 hodin, Kašpárek chodí pěšky, Čmukaři Turnov (nádvoří). Loutkářský workshop: 14.7. a 30.8. od 14 hodin.

* Stálá expozice loutek: v chodbě v 1. patře můžete obdivovat expozici zrestaurovaných marionet starých téměř 100 let, volně přístupné.

* Mašinky pro děti a tatínky... i maminky jsou vítány: modelová kolejiště, výstava fotografií ke 110 letům provozu lokálky Lomnice nad Popelkou - Stará Paka, pohádky Babči Alči Jak „Lomnice" ke své mašince přišla... , 24. a 25.6., zámek - velký sál.

* Zámecká kavárnička: nádvoří a přízemí zámku (v herničce), nabídka občerstvení a herní prvky na nádvoří (skákací hrad aj.), zahájení provozu 11.6. s programem, do 4.9.2016.

* Divadelní představení: 11.6. od 16 hodin, Doktorská pohádka s podání Divadelního spolku Chrudim (nádvoří, 40 Kč); 11.6. od 20 hodin, Lhář, představení v podání DS J. K. Tyl Lomnice n. Pop. (nádvoří, 70 Kč).

* Prohlídka zámku s průvodcem: krátká prohlídka prostor zámku (zámek nemá zámeckou expozici) s výkladem o historii a současnosti památky.

* Promenádní koncert na nádvoří: 13.7. od 17 hodin, DH Táboranka.

* Muzicírování na zámku: 8.8. - 14.8. od 20 hodin na nádvoří před promítáním letního kina.

Zámecké letní kino promítá v Lomnici nad Popelkou již počtvrté * Zámecké letní kino: 4. ročník oblíbeného letního promítání pod širým nebem na zámeckém nádvoří, 8.8. - 14.8. od cca 21 hodin. Podrobný článek o zámeckém letním kině

Dále je zámek v létě razítkovacím místem cestovatelské hry Za pověstmi Českého ráje, prodávat se zde budou hračky, Igráčci, Seváčci, stavebnice, upomínkové předměty s motivem zámku, drobné šperky a jiné maličkosti pro radost, k dispozici bude razítko zámku a projektu Léto na zámku. Děti se také mohou vyfotit u zmenšené makety zámku s vyřezanými okénky pro jejich obličeje.

Zámecké letní kino promítá v Lomnici nad Popelkou již počtvrté

Oblíbený Igráček slaví čtyřicítku na lomnickém zámku

Samostatné pozvánky k prázdninovým akcím:

Hudební léto 2016 aneb Přehled koncertů a festivalů v Pojizeří

Prázdninový program Turnovské léto 2016

Legendární Smokie odstartují Sedmihorské léto 2016 - kompletní přehled akcí

Prázdninový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Přehled akcí KC Golf Semily o prázdninách

Prázdninové kulturní akce v Železném Brodě

Léto na zámku v Lomnici 2016 přináší akce dětem i dospělým

Prázdninový program na hradě Valdštejn

Prázdniny přinesou na hradech a zámcích rozšířenou nabídku pro děti

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT