Léto na zámku v Lomnici 2016 přináší akce dětem i dospělým

04.06.2016 19:29:11 | Autor: pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Léto na zámku v Lomnici 2016 přináší akce dětem i dospělým

Aktualizováno: Cyklus kulturních akcí Léto na zámku 2016 v Lomnici nad Popelkou byl zahájen v sobotu 28. května a potrvá až do 4. září. Kromě výstavy Fenomén Igráček probíhá i další nazvaná Trampská abeceda, zájemci budou moci navštívit několik divadelních představení, součástí Léta na zámku bude i 13. 7. koncert dechové hudby Táboranka nebo 14. loutkářský workshop pro děti.

Kulturní a informační středisko, které projekt pořádá, se opět snažilo připravit bohatý program, který by uspokojil různé cílové skupiny návštěvníků. Bude to možné i díky tomu, že byl letos podpořen grantem Libereckého kraje a že se partnerem projektu stala také společnost Severočeské vody a kanalizace.

„V programové nabídce, která bude opět zaměřena hodně na dětského návštěvníka v souladu s mottem Lomnický zámek pohádkový hravý ani v létě nezahálí, by si měl na své přijít opravdu každý. Pro děti je připravena legendární putovní výstava Fenomén Igráček (do 8.9.) s vedlejší Seváčkovou zámeckou herničkou (stavebnice, Monti systémy, herní prvky), ve které bude od 11. června fungovat i vnitřní posezení Zámecké kavárničky, která v tento den zahájí provoz, připraven je program pro děti. Hernu si bude možné také pronajmout na pořádání narozeninových oslav apod. Na nádvoří zámku vedle posezení kavárničky a občerstvení (nanuky, dezerty, studené a teplé nápoje...) najdou návštěvníci kavárny také herní prvky - skákací hrad, trampolínu, pískoviště a hry," osvětlila Zdeňka Breuerová, kulturní a informační pracovnice KIS a tisková mluvčí.

Další výstavou bude Trampská abeceda v Zámecké minigalerii přiřazující ke každému písmenu abecedy nějaký předmět typický pro fenomén trampingu. Sklepení bude hostit skleněné plastiky a šperky sklářských umělců z Nového Boru Stanislavy Grebeníčkové a Milana Handla. Chybět nebude Promenádní koncert s DH Táboranka na nádvoří (13.7. od 17 hodin), divadelní představení na nádvoří (11.6. od 16 hodin Doktorská pohádka Divadelního spolku Chrudim, od 20 hodin Lhář DS J. K. Tyl Lomnice n. Pop.), Zámecké letní kino (8.8. - 14.8. od cca 21 hodin), Muzicírování na nádvoří (ve stejném termínu od 20 hodin před promítání letního klina) a samozřejmě Letní pimprlení na zámku, tedy loutkové pohádky v podání různých souborů (25.6. od 10 hodin, 14.7. od 16 hodin, 8.8. od 19 hodin a 30.8. od 16 hodin), a takzvaný Loutkářský workshop 14.7. a 30.8. od 14 hodin.

Program:

Oblíbený Igráček slaví čtyřicítku na lomnickém zámku

* Výstavy a Seváčkovo zámkohraní: výstava Fenomén Igráček (přízemí zámku, 28.5. - 8.9.2016), výstava Trampská abeceda (salonky v 1. patře, 28.5. - 4.9.2016), výstava Stanislava Grebeníčková, Milan Handl - Sklo, šperky (25.6. - 31.8.2016, zámecké sklepení), Seváčkova herna pro děti (přízemí zámku, s firmou Beneš a Lát - VISTA, 28.5. - 4.9.2016, od 11.6. s kavárničkou). Podrobná pozvánka na výstavu fenomén Igráček

* Suchárkova zámecká stezka: pověst o skřítku Suchárkovi vypráví o tom, jak to také mohlo být, že se v Lomnici začaly péct známé Lomnické suchary.

* Letní pimprlení na zámku 2016: loutkové pohádky a workshopy - 25.6. od 10 hodin, loutková pohádka Pilulky čaroděje Dobroděje v podání LS Popelka Lomnice nad Popelkou (loutkové divadlo); 14.7. od 16 hodin, O kominíku Josífkovi, Divadlo Matýsek Nový Bor (nádvoří); 8.8. od 19 hodin, O slepičce kropenaté, Na židli Turnov (nádvoří); 30.8. od 16 hodin, Kašpárek chodí pěšky, Čmukaři Turnov (nádvoří). Loutkářský workshop: 14.7. a 30.8. od 14 hodin.

* Stálá expozice loutek: v chodbě v 1. patře můžete obdivovat expozici zrestaurovaných marionet starých téměř 100 let, volně přístupné.

* Mašinky pro děti a tatínky... i maminky jsou vítány: modelová kolejiště, výstava fotografií ke 110 letům provozu lokálky Lomnice nad Popelkou - Stará Paka, pohádky Babči Alči Jak „Lomnice" ke své mašince přišla... , 24. a 25.6., zámek - velký sál.

* Zámecká kavárnička: nádvoří a přízemí zámku (v herničce), nabídka občerstvení a herní prvky na nádvoří (skákací hrad aj.), zahájení provozu 11.6. s programem, do 4.9.2016.

* Divadelní představení: 11.6. od 16 hodin, Doktorská pohádka s podání Divadelního spolku Chrudim (nádvoří, 40 Kč); 11.6. od 20 hodin, Lhář, představení v podání DS J. K. Tyl Lomnice n. Pop. (nádvoří, 70 Kč).

* Prohlídka zámku s průvodcem: krátká prohlídka prostor zámku (zámek nemá zámeckou expozici) s výkladem o historii a současnosti památky.

* Promenádní koncert na nádvoří: 13.7. od 17 hodin, DH Táboranka.

* Muzicírování na zámku: 8.8. - 14.8. od 20 hodin na nádvoří před promítáním letního kina.

Zámecké letní kino promítá v Lomnici nad Popelkou již počtvrté * Zámecké letní kino: 4. ročník oblíbeného letního promítání pod širým nebem na zámeckém nádvoří, 8.8. - 14.8. od cca 21 hodin. Podrobný článek o zámeckém letním kině

Dále je zámek v létě razítkovacím místem cestovatelské hry Za pověstmi Českého ráje, prodávat se zde budou hračky, Igráčci, Seváčci, stavebnice, upomínkové předměty s motivem zámku, drobné šperky a jiné maličkosti pro radost, k dispozici bude razítko zámku a projektu Léto na zámku. Děti se také mohou vyfotit u zmenšené makety zámku s vyřezanými okénky pro jejich obličeje.

Zámecké letní kino promítá v Lomnici nad Popelkou již počtvrté

Oblíbený Igráček slaví čtyřicítku na lomnickém zámku

Samostatné pozvánky k prázdninovým akcím:

Hudební léto 2016 aneb Přehled koncertů a festivalů v Pojizeří

Prázdninový program Turnovské léto 2016

Legendární Smokie odstartují Sedmihorské léto 2016 - kompletní přehled akcí

Prázdninový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Přehled akcí KC Golf Semily o prázdninách

Prázdninové kulturní akce v Železném Brodě

Léto na zámku v Lomnici 2016 přináší akce dětem i dospělým

Prázdninový program na hradě Valdštejn

Prázdniny přinesou na hradech a zámcích rozšířenou nabídku pro děti

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020
Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou
Frýdlant opět láká návštěvníky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT