Letošní množství sněhu turnovskou radnici netěší

18.02.2021 18:44:18 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Letošní množství sněhu turnovskou radnici netěší

Po loňské mírné zimě si letos milovníci zimních radovánek opravdu přišli na své. První větší sníh napadl 12. ledna a od té doby téměř stále leží sníh. Turnovská radnice v rámci letošních škrtů rozpočtu, kvůli nižším daňovým příjmům a pandemii, bude muset hledat další rezervu na zimní údržbu.

Letošní zimní radovánky si občané sice nemohou užít na lyžařském vleku ve Struhách, ale děti zde mohou alespoň bobovat. Navíc Klub lyžařů Turnov připravil na Vrchhůře i v areálu Maškovy zahrady stopu na běžky. Kromě toho potěší i procházky po zasněženém okolí. Kolik času, peněž a hodin strávených ve vozidlech zimní údržby odstraňování sněhu 80 kilometrů komunikací zabere? To se dozvíte od jednatele Technických služeb Turnov, Libora Preislera.

„Zimní údržba je složitý proces. Když silničáři vyjedou na mírnou námrazu, je to špatně. Když silničáři v hustém sněžení jezdí stále dokola, a přesto výsledek není hned moc vidět, je to také špatně," řekl Libor Preisler. A jak dodává, letošní zima všechny pořádně zaměstnává.

Zimní údržba v Turnově<br />Autor: Klára Preislerová Kolik hodin letos řidiči strávili ve vozidlech zimní údržby?

Naši řidiči strávili při zimní údržbě ve vozidlech celkem 1036 hodin. Při ručním úklidu sněhu, především v místech nepřístupných pro techniku, bylo odpracováno 881 hodin.

Kolik jste spotřebovali soli, drtě?

Jenom za letošní leden jsme spotřebovali 91 tun soli a 294 tun drti.

Na jakou částku letošní zimní údržba přijde?

Náklady na zimní údržbu v lednu byly ve výši 2 208 000 Kč, ještě musíme přičíst náklady za únor, který je teprve ve své polovině. Zatím je neumíme vyčíslit, ale odhadujeme, že se budou pohybovat kolem milionu korun.

„Letošní zimu jsem vyřizoval spoustu telefonátů a proseb k posypání chodníků a komunikací," řekl starosta Tomáš Hocke. Každému vyhovět však není možné. Úklid komunikací, chodníků i parkovišť se v Turnově řídí Plánem zimní údržby, který každoročně schvaluje Rada města Turnova. Ten navazuje na plány z předchozích let a řeší lhůty pro odstraňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti komunikací, a to včetně použití materiálů na posyp. Na jaře bude muset radnice udělat rozpočtovou změnu a najít finance na letošní zimní radovánky.

ikona souboruPlán zimní údržby v Turnově ke stažení

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pozor na padající sníh a led ze střech!
Zahájili očkování v Domovech s pečovatelskou službou v Turnově
Turnovské infocentrum razantně mění podobu
Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora
VIDEO: Požár haly v Chrastavě se řadí k největším v Libereckém kraji
Očkovat v Turnově se mohou občané nad 70 let i pedagogové
Policisté kontrolují dodržování zpřísněných protiepidemických opatření
Na mrtvém dřevě stojí živý les

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
02.03.: Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT