Letošní Semilský pecen bude ve znamení Krajských dožínek
05.09.2014 19:33:24 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily
Sobota 13. září bude v Semilech opět patřit slavnostem úrody. Letošní 11. ročník Semilského pecnu, jenž bude tentokrát hostit Krajské dožínkové slavnosti, slibuje opět bohatý program. Své místo zde bude mít slavnostní dožínkový průvod, ochutnávka regionálních potravin, expozice hospodářských zvířat, ale i kulturní vystoupení.
Dožínkový průvod tentokrát vyjde od vlakového nádraží, kde nejprve vyčká příjezdu historického vlaku, jenž do Semil po 110 letech přiveze parní stříkačku SDH Semily I. Po slavnostním přivítání parničky se průvod vydá směrem na semilský Ostrov.
Program bude tak jako každý rok probíhat souběžně na dvou místech. Na podiu před zámkem během sobotního odpoledne vystoupí Táboranka, Semilská 11 a Queenie - revival skupiny Queen. Hlavní hvězdou programu bude zpěvačka Lenka Filipová a program zakončí rocková zábava Realita Rock.
Na Ostrově bude pro návštěvníky slavnosti připravena ochutnávka krajových specialit, bramboráky, bramborové placky, sýry, medovina ani výborné pivo. Na děti čeká mnoho rukodělných dílniček, ukázka dogdancingu s Monikou Rezlerovou a její Keysi, tanková bitva a také Městečko semilských hraček. Po městě se budou moci děti svézt motorovým vláčkem se zastávkou u Domu dětí a mládeže. A pokud snad svezení vláčkem nebude to pravé, mohou se nechat zlákat nabídkou pravého mašera a využít možnosti svezení psím spřežením.
V rámci pecnu proběhne znovu i Semilský sjezd koloběžek z Kozákova 2014. Odjezdové časy autobusu od drogerie Drobek jsou 11.00, 12.30, 14.00 a 15.30. Koloběžky budou účastníkům sjezdu zapůjčeny.
Ani tentokrát nebude na Pecnu chybět ocenění nejlepších místních zemědělců a vyhlášení výsledků soutěže Semily, město kvetoucí. Letošní ročník přinese i vyhlášení Výrobku LK roku 2014 z odvětví potravinářství-zemědělství.
„Nenechte si ujít Semilský pecen - věřím, že Vám bude chutnat minimálně tak jako ty předchozí!"zve k návštěvě slavnosti starosta Semil Jan Farský.
Semilský pecen 2014:
Pátek 12. září
• 18.00 Ďolík fest - tanec, hudba, divadlo, ohňová show
• 20.00 disco před zámkem, DJ Aleš Kvapil
Sobota 13. září
• 8.15 ekumenická bohoslužba ve Sboru Dr. K. Farského, vystoupení Jizerky
• 9.20 příjezd historického vlaku s parní stříkačkou na nádraží,
slavnostní vítání parničky SDH Semily I. po 110. letech
• 10.00 průvod od vlakového nádraží na Ostrov, hrají Táboranka a Semilská 11
Program na Ostrově
• 10.30 uvítání průvodu a zahájení na pódiu na Ostrově
• 11.00 vystoupení pěveckého sboru Jizerka
• 11.10 vyhlášení Výrobku LK roku 2014 z odvětví potravinářství - zemědělství
• 12.10 ukázka dogdancingu - M. Rezlerová se psy Keysi a Eimmy
• 12.30 ocenění místních zemědělců
• 13.00 ukázka výcviku dravců - sokolnická skupina Falcner
• 13.30 vyhlášení výsledků soutěže Semily, město kvetoucí
• 13.45 vyhlášení výsledků pěstitelské soutěže Podivíni mezi plody
Program před zámkem
• 12.00 Táboranka, Semilská 11, v přestávkách - vystoupení mažoretek SVČDM
• 13.15 Lehko snesitelná těžkost bytí krkonošských horalů - živý obraz PPSPJC
• 14.00 Lenka Filipová - koncert české písničkářky
• 15.00 vystoupení týmů aerobicu FSA Jany Boučkové
• 15.30 Liberecká cimbálovka Dušana Kotlára
• 17.00 Queenie revival
• 20.00 Realita Rock - rocková zábava
Občerstvení před zámkem zajišťuje SDH Semily I.
Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu
Článek a fotogalerie z letošního proběhlého ročníku:
Obrazem: 11. ročník Semilského pecnu
Související články a letošní akce v parku Ostrov:
110 let parní stříkačky aneb Netradiční zahájení Semilského pecnu
Obrazem: Semilská pouť 2014
Obrazem: Westernový den v Semilech 2014
Články a fotogalerie z minulých ročníků:
Obrazem: 10. ročník akce Semilský pecen
Semilský pecen 2013 objektivem Zdeňka Horáka
Foto i video: 9. ročník akce Semilský pecen
Semilský pecen objektivem Tomáše Jecha
Obrazem: 8. ročník Semilského pecnu
7. ročník: Hojná návštěva na Semilském pecnu
Ke stažení
Oficiální plakát Semilský pecen 2014
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Turnovské Konělupy budou přechodně přístupné pouze místním
Příběhy Pavlíny Gardianové ožijí v novopackém muzeu
Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
Nejčtenější články
18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
18.03.: V Turnově oslaví Světový den vody!
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.




