Liberec bude hostit Mistrovství Evropy ve hře go

23.07.2015 09:46:09 | Autor: Tomáš Grosser | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Liberec bude hostit Mistrovství Evropy ve hře go

Nejlepší evropští hráči go - poslední logické hry, v níž počítače nedokáží porazit člověka - se ve dnech 26. července až 8. srpna 2015 sjedou do libereckého Centra Babylon, aby zde bojovali o titul mistra Evropy. Bude se jednat o jednu z největších sportovních akcí, která se letos bude v Libereckém kraji konat.

„V tuto chvíli je už zaregistrováno přes 650 hráčů z 39 zemí. Dohromady očekáváme účast 800 hráčů, a to nejen z Evropy, ale z celého světa, hlavně z Asie," říká předseda organizačního výboru Vladimír Daněk.

Vedle samotného mistrovství Evropy v Liberci proběhne - pod společným názvem 59. evropský kongres go - také celá řada dalších akcí, které mají spojitost s hrou go: finále mistrovství Evropy týmů, mnoho vedlejších turnajů, rozbory partií profesionálními hráči, turnaj počítačových programů či vědecká konference, která se bude mimo jiné věnovat umělé inteligenci ve hře go.

„Velmi nás těší, že Centrum Babylon může hostit tuto událost mezinárodního charakteru a poskytnout zázemí hráčům z celého světa. V průběhu června se u nás rovněž uskuteční doprovodný program, který zájemcům přiblíží pravidla a historii go a poskytne možnost vyzkoušet si hru na vlastní kůži," řekl generální ředitel Centra Babylon Daniel Vajner.

Mezi favority na mistrovský titul budou patřit také čeští hráči - zvláště mistr Evropy z roku 2012 Jan Šimara, aktuální česká jednička Lukáš Podpěra, který se nedávno vrátil z půlročního studia go v Číně, dvojnásobný juniorský mistr Evropy Ondřej Šilt nebo bývalý studentský mistr Evropy Jan Hora. Dobrý výsledek bude chtít také předvést liberecká Martina Šimůnková, mnohonásobná mistryně republiky, bývalá mistryně Evropy v párovém go a třetí na ME žen.

Co je to go?

Go nejstarší desková hra na světě. Vznikla před 4-5 tisíci let v Číně. Odtud se rozšířila po celé východní Asii, kde je dodnes velmi populární; v posledních desetiletích však získává čím dál více příznivců i v dalších částech světa. Pravidla go jsou velmi jednoduchá a zvládnou je i malé děti: Dva hráči střídavě pokládají na desku své kameny a snaží se ohraničit si co největší území a zároveň obklíčit co nejvíce kamenů soupeře. I přes jednoduchost pravidel má go obrovský počet variant - zhruba 10800, což je nesrovnatelně více než např. u šachů (10200). To je také důvod, proč go zůstává poslední logickou hrou, v níž ještě počítače nedokáží porazit její nejsilnější hráče.

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT