Liberecká Arena slaví 10 let

08.09.2015 11:32:00 | Autor: Veronika Hořejší | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecká Arena slaví 10 let

Liberecká multifunkční hala je součástí města již deset let. Výročí vychází právě na úterý 8. září. Home Credit Arena s kapacitou 7 a půl tisíce míst pro hokejové zápasy a 10 tisíc návštěvníků pro koncerty je přirozenou dominantou Sport Parku.

„Dnes by bylo těžké si bez ní představit kulturní i společenský život v regionu. Aréna zároveň dala impuls k zásadnímu rozvoji areálu bývalého městského stadionu, ze kterého se stal během posledních let atraktivní komplex vyhledávaný libereckou veřejností, pořadateli kulturních, sportovních a společenských akcí i zahraničními sportovními kluby," řekl Lukáš Přinda, ředitel společnosti S group Sport Facility Management, která zajišťuje provoz Home Credit Areny i celého areálu Sport Park Liberec.

Areál Sport Parku Liberec se rozrostl z původních deseti na 35 sportovišť, které aktuálně využívá kromě veřejnosti 26 sportovních klubů. Během posledních let zde byla vybudována in-line a joggingová dráha, hřiště s přírodní i umělou trávou, baseballové hřiště, dětské volnočasové hřiště. Provozovatel ročně investuje se bezmála deset milionů do drobných oprav a další statisíce korun do renovace zastaralých částí areálu a více než milion korun ročně též do sportovního vybavení.

Home Credit Arena s kapacitou 7 a půl tisíce míst pro hokejové zápasy a 10 tisíc návštěvníků se stala vzorem pro stavbu hokejových arén v dalších městech (Karlovy Vary, Třinec). Za 10 let prošly arénou 2 miliony 812 tisíc návštěvníků, konalo se zde 901 akcí a domácí Bílí Tygři zde sehráli 304 extraligových zápasů. Akcí s největší návštěvností byl v roce 2011 koncert skupiny Kabát, který naplnil arénu do maximální možné kapacity. Nejvýznamnější událostí bylo MS v klasickém lyžování v roce 2009. Akcí s největší náročností bylo MS ve freestyle motokrosu v roce 2008. Od 1. listopadu 2014 aréna opustila název Tipsport arena, jméno jí nově propůjčila společnost Home Credit, která je současně partnerem hokejového klubu Bílí Tygři.

Home Credit Arena je po deseti letech ve skvělé kondici. Vyžádala si jedinou větší plánovanou opravu, která se týkala repase energetického zařízení. V roce 2014 pak byla instalována nová multimediální kostka. „Multimediální kostku za 8 milionů korun zaplatil provozovatel arény. Díky LED technologii s jasnějším obrazem se aréna stala opět konkurenceschopnou mezi těmi, které byly postaveny později. Umožňuje nám to pořádat světové akce, které moderní techniku vyžadují," řekl Přinda.

Areál Sport Parku ani po deseti letech nedosáhl vrcholu svého rozvoje. „V celém komplexu plánujeme realizovat investice v řádu milionů korun. Půjde například o zkvalitnění zázemí pro fotbalové týmy. Připraveny jsou projekty pro vybudování zázemí dalším sportům, jako je box nebo horolezectví," představil Přinda budoucnost areálu.

Dlouhodobě se diskutuje o potřebě stavby univerzální multifunkční haly s kapacitou diváků v rozpětí 500 - 800 osob, která by sloužila sportům jako florbal, basketbal nebo házená. „Dnes jsou veškeré kapacity v areálu zcela obsazené a podobná hala by byla důstojným zázemím pro sporty se zmíněnou návštěvností," vysvětluje Přinda. Jediným bolestivým místem areálu zůstává neutěšený stav Svijanské arény, zejména střechy a zázemí šaten, která je kromě drobných úprav ještě původní (postavena v roce 1956).

INFO o provozovateli Home Credit Areny

Společnost S group Sport Facility Management (SGSFM) se o provoz a rozvoj celého areálu Sport Park Liberec stará od roku 1992. Pro město Liberec, jehož majetek spravuje, je spolehlivým a profesionálním partnerem. Vlastní oprávnění a licence potřebné k provozování specifických činností v areálu. Majetek společnosti potřebný k provozování Sport Parku Liberec činí 22 milionů korun.

Investice SGSFM do areálu Sport Park Liberec:

o renovace podlahy ve Svijanské aréně 800 tis.
o renovace rozvodu kabelů ve Svijanské aréně 200 tis.
o renovace bistra 400 tis.
o vybudování vstupu do kryté haly 400 tis.
o nákup moderní multimediální kostky 8 mil.
o in-line dráha 11,8 mil.
o nové osvětlení ve Svijanské aréně 2,6 mil.

Společnost SGSFM je spoluinvestorem nebo investorem projektů realizovaných v areálu: stavba víceúčelového dětského hřiště investice 450 tisíc, stavba hřiště s umělou trávou 23,4 milionu, stavba hřiště s přírodní trávou 19,2 milionu, stavba tréninkové plochy 9 milionů.
Investice provozovatele do areálu v rámci drobných oprav:
2012 9 618 tis.
2013 10 938 tis.
2014 8 603 tis.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kováři z vesnic vymizeli, ale nikdy nezaniknou
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 7. do 9. srpna
Pramen Boží vody ve Stromkovicích doplňuje křížová cesta
Opravy komunikací v Turnově neustaly ani přes letní měsíce
Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT