Liberecký kraj bodoval na soutěži s brožurkou o rozhlednách

27.06.2020 07:07:29 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj bodoval na soutěži s brožurkou o rozhlednách

Úspěchy sklízel na nedávné soutěžní přehlídce turistických propagačních materiálů Touristpropag Liberecký kraj. Ocenění se dočkala útlá brožurka, která představuje rozhledny na území regionu a navíc obdržel kraj certifikát, který jej opravňuje k bezplatné účasti na tomto veletrhu v příštím roce.

Brožura s rozhlednami se v kategorii Turistický průvodce vyšplhala na druhou příčku. Porotu zaujala především svým neobvyklým grafickým provedením a poutavým obsahem, který láká čtenáře k navštívení vyhlídek.

„Rozhledny jsou v našem kraji historickým fenoménem, který se dál rozvíjí, neboť se stavějí nové. A stále jsou populárním a turisticky vyhledávaným cílem. Proto přijde turistům náš průvodce vhod," řekla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Podle slov poroty celková úroveň materiálů stále roste a hodnocení není vůbec jednoduché. Někdy se nad materiály vedla velká diskuze, jindy bylo rozhodnutí jasné již od začátku, což byl i případ sešitku s 36 rozhlednami. „Jsme moc rádi, že naše rozhledny porotu nadchly, bereme to jako velký úspěch. Ale hlavně věříme, že stejně nadchnou i návštěvníky a cestovatele. Protože není nic lepšího, než se na všechno podívat doslova z nadhledu," doplnil Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu.

Soutěž Touristpropag se koná u příležitosti veletrhu Regiony České republiky. V letošním, pátém ročníku, se soutěžilo celkem v 15 kategoriích. Devítičlenná porota, sestavená z řad odborníků cestovního ruchu, designu a grafiky, rozhodla o třech výhercích z každé kategorie a rozdala dalších 10 zvláštních cen.

Do soutěže se celkem přihlásilo 98 vydavatelů z řady obcí, měst, neziskových organizací a jiných podnikatelů cestovního ruchu se 178 materiály. Porota hodnotila i zahraniční materiály, konkrétně slovenských měst Košice a Revúca. O přízeň poroty se letos nově ucházelo také několik mobilních aplikací.

Rozhlednová brožurka je k mání v informačních centrech, v elektronické podobě je na turistickém portálu www.liberecky-kraj.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj bude lákat turisty na Skryté skvosty
VIDEO: Krásné výhledy z rozhledny Černá Studnice
Vychází první knížka věnovaná vyhlídkám Českého ráje
Za rozhledy do Krkonoš. Třeba na vyhlídku na Čertově hoře
Rozhledna Járy Cimrmana se nepyšní výškou, ale hloubkou
Štěpánův jarmark oživí 126. výročí rozhledny Štěpánka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
Léto v Semilech 2020
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Začaly výkopové práce v Hluboké ulici v Turnově
Židovský hřbitov v Liberci pomáhá opravit i Liberecký kraj

Nejčtenější články

12.07.: Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020
14.07.: Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT