Liberecký kraj bude společně s Ústeckým žádat odvolání předsedy ÚOHS

12.08.2020 10:34:47 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj bude společně s Ústeckým žádat odvolání předsedy ÚOHS

Rada Libereckého kraje na svém úterním jednání schválila připojení se k návrhu Ústeckého kraje na odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a přípravě systémové reformy rozhodovacích mechanismů v rámci ÚOHS. Výzvu předá kraj vládě ČR.

„Jsme dlouhodobě znepokojeni přístupem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a jeho stávajícího předsedy v oblasti přezkumu veřejných zakázek. Jejich postupy vykazují znaky svévole, nepředvídatelnosti, nezávislosti a nestrannosti. Tím způsobují neúměrné průtahy v procesu zadávání veřejných zakázek a zadavatelům tak brání poptávat to, co potřebují," vysvětlil důvod postupu kraje hejtman Martin Půta. „Výzvu budeme směřovat přímo k vládě, aby návrh na odvolání předsedy ÚOHS podala prezidentu republiky. Náš názor podporuje také krajský soud v Brně, který nám ve dvou případech dal za pravdu a označil rozhodnutí ÚOHS a jeho předsedy za nezákonné," doplnil hejtman.

„Vedení obou krajů podporuje názor Transparency International a dalších organizací, že je nutné, aby byla omezena současná nadměrná koncentrace rozhodovacích pravomocí v rukou předsedy Petra Rafaje. Požadujeme vytvoření systémové pojistky minimalizující možný vliv předsedy ÚOHS na rozhodování prvostupňového orgánů a omezení současné nadměrné koncentrace rozhodovacích pravomocí předsedy v odvolacím řízení. To by dle našeho názoru měl zajišťovat vícečlenný rozhodovací orgán ÚOHS," uvedl Půta.

Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém červnovém jednání jednomyslně schválilo znepokojení nad jednáním ÚOHS a jeho předsedy v oblasti přezkumu veřejných zakázek. Zastupitelé Libereckého kraje se tomuto tématu budou věnovat na srpnovém zasedání. Liberecký kraj kvůli průtahům a nesprávným závěrům Úřadu pro hospodářskou soutěž, které neměly oporu v zákoně, musel řešit několik nestandardních situací v regionální autobusové dopravě. Jednalo se o výběr dopravců pro uzavření smluv o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné linkové osobní dopravě k zabezpečení stanoveného rozsahu dopravní obslužnosti Libereckého kraje pro období 2014-2024, Nákup akcií ČSAD Liberec, a.s. a Zrušení zadávacích řízení Odbavovacích zařízení IDOL KORID LK.

Liberecký kraj také uspěl se správní žalobou proti ÚOHS u krajského soudu v Brně. Hejtman Martin Půta opakovaně a veřejně kritizuje postupy ÚOHS pod vedením jeho předsedy Petra Rafaje a například již na tiskové konferenci Libereckého kraje dne 28. 5. 2020 jej vyzval k odstoupení z funkce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj se ohrazuje proti analýze vzniku vlastního dopravce
Rada kraje odvolala jednatele společnosti Korid LK
Kraj uspěl i s druhou žalobou proti rozhodnutí antimonopolního úřadu
Liberecký kraj při koupi akcií autodopravce nepochybil, potvrdil soud
Rada Libereckého kraje schválila podání odporu proti příkazu ÚOHS
Kraj nesouhlasí s rozhodnutím ÚOHS a podá proti němu odpor
Na Liberecku vyjel v neděli vůbec poprvé krajský dopravce
V listopadu dojde ke zvýšení cen jízdného ve veřejné dopravě
Pro Jablonecko a Pojizeří kraj hledá autobusové dopravce
Liberecký kraj podnikl první kroky k založení vlastního dopravce
Dopravu na Liberecku a Frýdlantsku zajistí společnost ČSAD Liberec
Liberecký kraj postupoval při výběru dopravců správně, potvrdil ÚOHS
Kraj při zakázce na autobusovou dopravu postupoval podle zákona
Desetiletou zakázku na dopravce vrací rozhodnutí ÚOHS o krok zpět

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Některé podnikatelské nápady studentů z TUL půjdou na trh
Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu
Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Tip na výlet: Polevsko vděčí za svůj rozvoj sklářům

Nejčtenější články

27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT