Liberecký kraj chystá kultivaci okolí svého sídla

27.03.2018 08:12:39 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj chystá kultivaci okolí svého sídla

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném zasedání dne 20. března rozhodla o výběru dodavatele veřejné zakázky na kultivaci okolí sídla Krajského úřadu Libereckého kraje. Hlavními body při zpracování projektové dokumentace je výstavba nového parkovacího domu, lávky přes Lužickou Nisu, dále úprava nábřežní zdi tak, aby vznikla u vody náplavka, či kompletní revitalizace okolí sídla krajského úřadu pomocí sadových úprav.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 9 860 000 korun včetně DPH. „Finanční prostředky na plnění této zakázky jsou vyčleněny v rozpočtu Libereckého kraje, konkrétně v rámci kapitoly kapitálové výdaje odboru investic a správy nemovitého majetku," uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter.

Předmětem veřejné zakázky je zpracování studie proveditelnosti architektonického návrhu a dalších záležitostí, jako je například projektová dokumentace pro územní rozhodnutí či stavební povolení. Dále je předmětem veřejné zakázky provedení inženýrské činnosti, poskytování součinnosti v rámci zadávacího řízení na zhotovitele stavby a následný autorský dozor po dobu trvání stavebních prací, a to na podobě nového parkovacího domu, lávky přes Lužickou Nisu, na úpravě nábřežní zdi tak, aby vznikla u vody náplavka, či na celkové kultivaci okolí sídla Libereckého kraje pomocí sadových úprav.

Nabídku na výše zmíněný projekt předložila společnost re:architekti studio s.r.o. Nabídková cena, kterou firma předložila, je 7 590 000 Kč bez DPH (tj. 9 183 900 Kč s DPH). Hodnotící komise konstatovala, že účastník s touto nabídkou splnil všechny kvalifikační předpoklady a požadavky.

Kraj zahajuje řízení na rekonstrukci objektu D

Rada Libereckého kraje na svém zasedání schválila záměr rekonstrukce budovy D libereckého krajského úřadu. V objektu budou vybudovány prostory pro provoz Podnikatelského inkubátoru, archivy, kanceláře a gastroprovoz. Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky je cca 250 milionu Kč bez DPH s tím, že maximální a nepřekročitelná částka byla stanovena na cca 269 milionu Kč bez DPH. Předpokládaný termín zahájení stavebních prací je v srpnu 2018. Práce by měly být dokončeny do 18 měsíců.

„Kompletní rekonstrukcí projdou vnitřní prostory. Dojde k celkovému odstranění všech nadbytečných konstrukcí a interiér budě nově předělán," uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter.

K dalším změnám dojde například v oblasti zateplení obvodového pláště a střechy, budou vyměněna okna a rekonstruovány veškeré rozvody včetně vytápění. Součástí stavby bude i demolice stávajícího objektu skladů, které jsou přilehlé k budově D.

Jedním z prvních nájemníků rekonstruovaného objektu bude firma HARDWARIO. Ta zde bude sídlit v rámci projektu Podnikatelského inkubátoru, který nyní testuje tzv. virtuální fázi. Právě nově upravená budova D bude sídlem pro inkubátor kamenný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj představil novou podobu dolního centra Liberce
Dotace pod jednou střechou, Liberecký kraj má svůj Evropský dům

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

KRNAP slaví Den Země letos tak trochu jinak
Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT