Liberecký kraj je hlavním partnerem výstavy Má Vlast cestami proměn

17.05.2017 10:10:11 | Autor: Květa Šírová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Mírová pod Kozákovem,Liberecký kraj

Liberecký kraj je hlavním partnerem výstavy Má Vlast cestami proměn

Národní putovní výstava Má Vlast cestami proměn přináší svědectví o proměnách opomíjených míst a objektů v našich sídlech a krajině. Liberecký kraj se stal hlavním partnerem pro rok 2017. Letos se tak v rámci celoroční putovní výstavy po České republice prezentuje také Česká Lípa, Chrastava, Jablonec nad Nisou, Josefův Důl, Klokočí, Mařenice a Mírová pod Kozákovem. Slavnostní zahájení 9. ročníku výstavy se bude konat 20. května 2017 na pražském Vyšehradě.

Slavnostního zahájení se zúčastní také radní Libereckého kraje pro regionální rozvoj, evropské projekty a územní plánování Radka Loučková Kotasová, která převezme putovní Srdce vlasti od zástupců Zlínského kraje, hlavního partnera ročníku 2016. „Mám radost, že se Liberecký kraj pro rok 2017 stal hlavním partnerem této již tradiční akce," řekla Radka Loučková Kotasová, radní kraje. „V sobotu se těším nejen na vystoupení našich účinkujících, ale i na to, že poprvé uvidíme letošní proměny přihlášené z našeho kraje," dodala radní. Na předání Srdce vlasti mezi kraji bude dohlížet osobní lékař Srdce vlasti a Srdcí krajů, kardiochirurg Jan Pirk.

Zahájení výstavy bude doprovázet bohatý doprovodný program. Již tradičně vystoupí Spirituál kvintet, který letos doplní účinkující z Libereckého kraje - písničkářka Kaya z Jindřichovic pod Smrkem, šestnáctičlenná vokální skupina Akcent z Liberce či děti ze základní školy v Bělé u Turnova. Celý den od 11 do 18 hodin bude provázet řemeslný jarmark okořeněný ochutnávkami regionálních specialit či procházkami Vyšehradem s průvodci.

Za symbolické vstupné budou otevřeny vyšehradské památky - bazilika sv. Petra a Pavla, bazilika sv. Vavřince, hrobka Slavín, gotický sklep, Cihelná brána a Galerie. Akce samotná je zdarma a je vhodná pro celou rodinu. Více informací najdete na www.cestamipromen.cz/zahajeni.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s., ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad, Spolkem pro obnovu venkova, Národní sítí zdravých měst, Národní sítí místních akčních skupin, Asociací regionálních značek, portálem Propamátky, Svazem knihovníků, informačních a propagačních pracovníků, Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu a sdruženími Monumenta Viva a Omnium.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Má vlast cestami proměn představuje čtyři projekty z Libereckého kraje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Hou, hou, hou Čiperkové mají novou šou!
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu
Posvícení na Dlaskově statku je kvůli koronaviru zrušeno
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT