Liberecký kraj je mezi turisty stále oblíbenější

09.02.2017 19:37:06 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj je mezi turisty stále oblíbenější

Liberecký kraj si v uplynulém roce 2016 vybralo za cíl své dovolené o takřka 50 tisíc hostů více než v předchozím roce. Vyplynulo to z informací zveřejněných Českým statistickým úřadem. V mezikrajském srovnání, co do počtu návštěvníků, obsadil Liberecký kraj sedmou příčku.

V průběhu roku se v hromadných ubytovacích zařízeních na jeho území ubytovalo celkem 868 993 hostů, což je ve srovnání s předchozím rokem více o 48 191 hostů. Pozitivní skutečností je, že přijelo více domácích (+5,9 %), tak i zahraničních hostů (+5,2 %).

Většinu návštěvníků Libereckého kraje tvořili ve sledovaném období domácí hosté (80,0 % z celkového počtu)Přes polovinu zahraniční klientely představovali hosté z Německa (91 144 příjezdů s 317 039 přenocováními). Druhou nejčetnější skupinou s 28 168 příjezdy jsou turisté z Polska, třetí hosté ze Slovenska (10 619 příjezdů). Opomenout nelze ani turisty z Holandska s 9 346 příjezdy a 43 455 přenocováními.

Počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v Libereckém kraji dosáhl ve sledovaném roce 2 694 264 nocí, tedy o 4,7 % více než v roce 2015. Domácí hosté navýšili počet přenocování na 2 127 656 nocí, počet přenocování zahraničních hostů se zvýšil o 1,9 % na 566 608 nocí. Průměrná doba přenocování všech hostů v hromadných ubytovacích zařízeních Libereckého kraje činila 3,1 noci, průměrná doba pobytu tak dosáhla 4,1 dnů. V případě domácích hostů byly hodnoty ukazatelů stejné, v případě zahraničních hostů nepatrně vyšší - 3,3 noci a 4,3 dny.

K turisticky nejnavštěvovanějším místům v Libereckém kraji patří iQLandia v Liberci, Horský hotel a vysílač Ještěd, liberecká Zoologická zahrada a návštěvníci stále častěji nevynechají ani návštěvu Oblastní galerie Lázně či Technického muzea Liberec. Typickým místem návštěv sportovněji zaměřených hostů jsou Jizerské hory a Český ráj.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Valdštejn v roce 2016 navštívilo přes 54 tisíc lidí
Projekt Greenway Jizera pokračuje i v roce 2017
Český ráj navštívilo během roku 2016 několik novinářů ze zahraničí
Návštěvnost na hradech a zámcích předčila očekávání
Liberecký kraj navštěvuje stále více českých i zahraničních hostů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT