Liberecký kraj je mezi turisty stále oblíbenější

09.02.2017 19:37:06 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj je mezi turisty stále oblíbenější

Liberecký kraj si v uplynulém roce 2016 vybralo za cíl své dovolené o takřka 50 tisíc hostů více než v předchozím roce. Vyplynulo to z informací zveřejněných Českým statistickým úřadem. V mezikrajském srovnání, co do počtu návštěvníků, obsadil Liberecký kraj sedmou příčku.

V průběhu roku se v hromadných ubytovacích zařízeních na jeho území ubytovalo celkem 868 993 hostů, což je ve srovnání s předchozím rokem více o 48 191 hostů. Pozitivní skutečností je, že přijelo více domácích (+5,9 %), tak i zahraničních hostů (+5,2 %).

Většinu návštěvníků Libereckého kraje tvořili ve sledovaném období domácí hosté (80,0 % z celkového počtu)Přes polovinu zahraniční klientely představovali hosté z Německa (91 144 příjezdů s 317 039 přenocováními). Druhou nejčetnější skupinou s 28 168 příjezdy jsou turisté z Polska, třetí hosté ze Slovenska (10 619 příjezdů). Opomenout nelze ani turisty z Holandska s 9 346 příjezdy a 43 455 přenocováními.

Počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v Libereckém kraji dosáhl ve sledovaném roce 2 694 264 nocí, tedy o 4,7 % více než v roce 2015. Domácí hosté navýšili počet přenocování na 2 127 656 nocí, počet přenocování zahraničních hostů se zvýšil o 1,9 % na 566 608 nocí. Průměrná doba přenocování všech hostů v hromadných ubytovacích zařízeních Libereckého kraje činila 3,1 noci, průměrná doba pobytu tak dosáhla 4,1 dnů. V případě domácích hostů byly hodnoty ukazatelů stejné, v případě zahraničních hostů nepatrně vyšší - 3,3 noci a 4,3 dny.

K turisticky nejnavštěvovanějším místům v Libereckém kraji patří iQLandia v Liberci, Horský hotel a vysílač Ještěd, liberecká Zoologická zahrada a návštěvníci stále častěji nevynechají ani návštěvu Oblastní galerie Lázně či Technického muzea Liberec. Typickým místem návštěv sportovněji zaměřených hostů jsou Jizerské hory a Český ráj.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Valdštejn v roce 2016 navštívilo přes 54 tisíc lidí
Projekt Greenway Jizera pokračuje i v roce 2017
Český ráj navštívilo během roku 2016 několik novinářů ze zahraničí
Návštěvnost na hradech a zámcích předčila očekávání
Liberecký kraj navštěvuje stále více českých i zahraničních hostů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané
Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
Při Bubenické show v Semilech vzpomenou i na Daniela Nekonečného
Méně známé místo kraje: Čedičové Provodínské kameny

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT