Liberecký kraj kupuje pozemky. Chce postavit zázemí pro záchranku

29.06.2017 19:32:27 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj kupuje pozemky. Chce postavit zázemí pro záchranku

Rada Libereckého kraje se po dlouhých jednáních se Statutárním městem Liberec dohodla na odkupu pozemků na libereckém letišti, a to za částku ve výši necelých 4 milionů korun. Na předmětných pozemcích budou vystavěny garáže pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje.

„Liberecký kraj dlouhodobě usiloval o to, aby záchranka měla na letišti svoje zázemí," řekl Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro zdravotnictví. „V situaci, kdy je člověk ohrožen na životě je každá vteřina drahá a stabilní přítomnost sanitky na růžodolském letišti proto má smysl," vysvětlil náměstek Sobotka.

„V rámci majetkoprávních jednání musel kraj vyřešit problematiku výmazu věcného břemene, které by zatěžovalo předmět prodeje a bránilo by k vybudování nového zázemí pro rychlou zdravotnickou pomoc," objasnil překonané úskalí Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro ekonomiku, správu majetku a informatiku.

„I přesto, že se jedná o veřejně prospěšný projekt, trvalo Statutární město Liberec na prodeji pozemků za tržní cenu," doplnil Přemysl Sobotka. „Nicméně žádná cena za lidský život není vysoká, a proto Liberecký kraj za možnost vytvoření lepších podmínek pro zdravotníky záchranné služby městu zaplatil 3 754 052 korun," dodal náměstek.

Liberecký kraj usiloval o koupi zmiňovaných pozemků z důvodu uceleného vlastnictví v dané lokalitě a z důvodu přípravných investičních aktivit spočívajících ve vybudování nového zázemí pro rychlou záchrannou pomoc. Záměr odkupu pozemků ve středu odsouhlasilo i krajské zastupitelstvo. Po převedení ploch do vlastnictví kraje a po následné výstavbě prostor zázemí opustí Zdravotnická záchranná služba LK prvorepublikovou vilu v liberecké Klostermannově ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj a nemocnice podepíší Memorandum o založení superaliance
Audit na záchrance začne do konce dubna
Krajská záchranka získá čtyři nové sanitní vozy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kováři z vesnic vymizeli, ale nikdy nezaniknou
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 7. do 9. srpna
Pramen Boží vody ve Stromkovicích doplňuje křížová cesta
Opravy komunikací v Turnově neustaly ani přes letní měsíce
Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT