Liberecký kraj letos ušetří za nákup energií 10 milionů korun

17.06.2020 13:31:38 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj letos ušetří za nákup energií 10 milionů korun

Díky centrálnímu nákupu se daří Libereckému kraji pořizovat elektřinu a zemní plyn za optimální ceny. Poslední nákup energií pro roky 2020 a 2021 se uskutečnil vloni. Vysoutěžené ceny silové elektřiny a zemního plynu jsou o 15 až 20 % nižší než ceníkové ceny těchto komodit u hlavních dodavatelů. V porovnání s cenami v roce 2020 Liberecký kraj ušetří okolo 10 milionů korun.

Nákup energií pro Liberecký kraj probíhá už od roku 2013 na Českomoravské komoditní burze Kladno. „Kraj nakupuje energie nejen pro budovu krajského úřadu, ale také pro krajské příspěvkové organizace, společnosti řízené krajem a některá města a obce v regionu. Díky tomu se obce dostanou na daleko nižší cenu, než kdyby nakupovaly energie samy. Celkem se jedná o přibližně 500 odběrových míst elektřiny a 180 odběrových míst zemního plynu," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

„Ušetřené peníze můžeme použít tam, kde jsou potřeba, například na rekonstrukce krajských silnic, na podporu dobrovolných hasičů nebo k navýšení kapacity krajských domovů pro seniory," doplnila Jitka Volfová. Kraji a jeho příspěvkovým organizacím se podařilo za sedm let díky centrálnímu nákupu energií ušetřit přibližně 86 milionů korun. Celkem pro všechna odběrná místa, jejichž součástí je i Krajská nemocnice Liberec a některé obce, se jedná o částku téměř 155 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hospodaření kraje za loňský rok úspěšné, potvrdil to i národní rating
Ani koronavirus nezastavil rekonstrukce krajských silnic
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT