Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

14.10.2019 18:27:37 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Turnov,Liberecký kraj

Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Pomáhají těm, kteří se už nemohou o sebe postarat sami. Pečovatelky a pečovatelé zasvětili svůj pracovní život druhým. Deset významných osobností z jejich řad nyní ocenil Liberecký kraj v rámci soutěže Pečovatelka roku 2019. Během Oslav Mezinárodního dne seniorů jim v libereckých Lidových sadech v sobotu 12. října za jejich práci poděkovali statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová a náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

V Lidových sadech se v sobotu uskutečnilo už třetí kulturní odpoledne letošních oslav. Ty se konají pod záštitou náměstka Pavla Svobody během října v pěti městech celého kraje. V úterý 15. října je přivítá od 15 hodin kulturní centrum Golf v Semilech a v pátek 18. října se oslavy uzavřou zábavným odpolednem v kulturním centru Střelnice v Turnově.

„Liberecký kraj pořádá letos oslavy svátku seniorů už potřetí jako výraz úcty ke všemu, co stále přináší starší generace naší společnosti. Kdyby z jakékoliv společnosti zmizely najednou všechny děti, přišla by o svou budoucnost. Kdyby naopak náhle zmizela nejstarší generace, společnost by ztratila svou minulost. Svou historii," zdůraznil Pavel Svoboda. „Už potřetí jsme také ocenili nejlepší pečovatelky a pečovatele z celého kraje. Je to naše poděkování za jejich obětavost, se kterou se starají o druhé. Vážíme si jejich práce, která je fyzicky a psychicky velmi náročná, a oni ještě dokáží kolem sebe rozdávat úsměvy a dobrou náladu."

Mezi letošními oceněnými bylo osm žen a dva muži. Diplom, květinu a drobné dary si odnesli Hana Beláková z Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, Zdeňka Bělková ze Sociálních služeb města Česká Lípa, Libor Drešer z Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou, Zdeňka Hanyšová ze Zdravotně sociálních služeb Turnov, Centra denních služeb - Domovinka, Jitka Havlíková z pečovatelské služby města Železný Brod, Magda Hloušková z Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou, Jiřina Kaislerová z Domova důchodců Sloup v Čechách, Simona Krejčová ze Sociálních služeb města Nový Bor, Jiří Šarközi z Domova důchodců Velké Hamry a Iveta Štěpánková ze Zdravoš péče, Rokytnice nad Jizerou.

Vyhlášení soutěže Pečovatelka roku 2019<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Většina z oceněných pečovatelek a pečovatelů chápe svou práci v sociálních službách jako poslání. Někteří z nich ji vykonávají více než 25 let. Jiní se pro ni rozhodli teprve nedávno, proto bylo mezi oceněnými i několik mladších tváří. „Jsem ráda, že se i po třiceti letech v oboru pořád těším do práce," prozradila Zdeňka Bělková. S ostatními se shodla v tom, že největším vyznamenáním pro ni je, když vidí, že klientovi přinesla dobrou náladu. U obou pečovatelů si jejich organizace váží toho, že vnášejí do pečovatelské práce mužský prvek. To má pozitivní vliv hlavně na ženy - klientky.

Pečovatelkám a pečovatelům, a také seniorům, kterých se v Lidových sadech sešlo bezmála 300, zazpíval v první půli Bohuš Matuš. V druhé polovině programu se představil orchestr liberecké ZUŠ. Bohuš Matuš přednesl řadu písniček z repertoáru nedávno zesnulého Karla Gotta, na něhož v úvodu programu všichni zavzpomínali minutou ticha. Během koncertu zazněly i některé hity Waldemara Matušky a Bohušovi Matušovi se podařilo rozezpívat takřka celý sál.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První krajskou Babičkou roku se stala Bedřiška Klíchová
Zpěvák Stanislav Hložek odstartoval oslavy svátku seniorů
Andělé mezi námi: Kraj ocenil nejlepší Pečovatelky roku 2018

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dramaťáci ze Žižkovky vystoupili na krajském setkání knihovníků
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v listopadu
FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky

Nejčtenější články

14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT