Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

14.10.2019 18:27:37 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Turnov,Liberecký kraj

Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Pomáhají těm, kteří se už nemohou o sebe postarat sami. Pečovatelky a pečovatelé zasvětili svůj pracovní život druhým. Deset významných osobností z jejich řad nyní ocenil Liberecký kraj v rámci soutěže Pečovatelka roku 2019. Během Oslav Mezinárodního dne seniorů jim v libereckých Lidových sadech v sobotu 12. října za jejich práci poděkovali statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová a náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

V Lidových sadech se v sobotu uskutečnilo už třetí kulturní odpoledne letošních oslav. Ty se konají pod záštitou náměstka Pavla Svobody během října v pěti městech celého kraje. V úterý 15. října je přivítá od 15 hodin kulturní centrum Golf v Semilech a v pátek 18. října se oslavy uzavřou zábavným odpolednem v kulturním centru Střelnice v Turnově.

„Liberecký kraj pořádá letos oslavy svátku seniorů už potřetí jako výraz úcty ke všemu, co stále přináší starší generace naší společnosti. Kdyby z jakékoliv společnosti zmizely najednou všechny děti, přišla by o svou budoucnost. Kdyby naopak náhle zmizela nejstarší generace, společnost by ztratila svou minulost. Svou historii," zdůraznil Pavel Svoboda. „Už potřetí jsme také ocenili nejlepší pečovatelky a pečovatele z celého kraje. Je to naše poděkování za jejich obětavost, se kterou se starají o druhé. Vážíme si jejich práce, která je fyzicky a psychicky velmi náročná, a oni ještě dokáží kolem sebe rozdávat úsměvy a dobrou náladu."

Mezi letošními oceněnými bylo osm žen a dva muži. Diplom, květinu a drobné dary si odnesli Hana Beláková z Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, Zdeňka Bělková ze Sociálních služeb města Česká Lípa, Libor Drešer z Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou, Zdeňka Hanyšová ze Zdravotně sociálních služeb Turnov, Centra denních služeb - Domovinka, Jitka Havlíková z pečovatelské služby města Železný Brod, Magda Hloušková z Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou, Jiřina Kaislerová z Domova důchodců Sloup v Čechách, Simona Krejčová ze Sociálních služeb města Nový Bor, Jiří Šarközi z Domova důchodců Velké Hamry a Iveta Štěpánková ze Zdravoš péče, Rokytnice nad Jizerou.

Vyhlášení soutěže Pečovatelka roku 2019<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Většina z oceněných pečovatelek a pečovatelů chápe svou práci v sociálních službách jako poslání. Někteří z nich ji vykonávají více než 25 let. Jiní se pro ni rozhodli teprve nedávno, proto bylo mezi oceněnými i několik mladších tváří. „Jsem ráda, že se i po třiceti letech v oboru pořád těším do práce," prozradila Zdeňka Bělková. S ostatními se shodla v tom, že největším vyznamenáním pro ni je, když vidí, že klientovi přinesla dobrou náladu. U obou pečovatelů si jejich organizace váží toho, že vnášejí do pečovatelské práce mužský prvek. To má pozitivní vliv hlavně na ženy - klientky.

Pečovatelkám a pečovatelům, a také seniorům, kterých se v Lidových sadech sešlo bezmála 300, zazpíval v první půli Bohuš Matuš. V druhé polovině programu se představil orchestr liberecké ZUŠ. Bohuš Matuš přednesl řadu písniček z repertoáru nedávno zesnulého Karla Gotta, na něhož v úvodu programu všichni zavzpomínali minutou ticha. Během koncertu zazněly i některé hity Waldemara Matušky a Bohušovi Matušovi se podařilo rozezpívat takřka celý sál.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První krajskou Babičkou roku se stala Bedřiška Klíchová
Zpěvák Stanislav Hložek odstartoval oslavy svátku seniorů
Andělé mezi námi: Kraj ocenil nejlepší Pečovatelky roku 2018

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební a divadelní Sedmihorské léto jde do své druhé poloviny
Akce Na kole jen s přilbou probíhala v Dolánkách u Turnova
Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů
Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT