Liberecký kraj opět podpoří záchranu archeologického dědictví

25.06.2015 07:18:36 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Příšovice,Český ráj,Turnov,Liberecký kraj

Liberecký kraj opět podpoří záchranu archeologického dědictví

Zastupitelstvo Libereckého kraje odsouhlasilo vyhlášení programu Archeologie, který podporuje archeologické výzkumy v kraji, jež nejsou dle zákona o státní památkové péče hrazeny stavebníkem. Žádosti o finanční prostředky z tohoto programu bude možné podávat od 27. července 2015.

O dotaci mohou požádat především muzea, která mají k této činnosti na území Libereckého kraje pověření Archeologickým ústavem Akademie věd ČR. Týká se to většinou finančně náročných akcí využívajících především nedestruktivní metody výzkumu nebo restaurování hodnotných souborů archeologických nálezů. Konečná lhůta pro podání žádosti je stanovena do 30. 6. 2016, resp. do vyčerpání částky určené na tento program, která je stanovena ve výši 400 000 Kč.

„Záchrana a znalost archeologického dědictví našeho kraje je jedním z okruhů, který Liberecký kraj podporuje v oblasti kultury a památkové péče v rámci Dotačního fondu Libereckého kraje," říká Hana Maierová, statutární náměstkyně hejtmana.

Pro příklad uvádíme 3 projekty, které byly v poslední době prostřednictvím programu podpořeny v celkové výši 330 092 Kč:
1. Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě - projekt Restaurátorské ošetření a zpracování movitých archeologických nálezů ze záchranného archeologického výzkumu, dotace 115 528 Kč
2. Muzeum Českého ráje v Turnově - projekt Záchranný archeologický výzkum v Přepeřích u Turnova, dotace 61 600 Kč
3. Muzeum Českého ráje v Turnově - projekt Záchranný archeologický výzkum ve Sklenařicích, dotace 152 964 Kč

Podrobné informace o vyhlášeném programu najdou zájemci od 24. června na elektronické úřední desce krajského úřadu a na webových stránkách odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj podpoří sportovní areál Hraběnka v Jilemnici
Kraj podpoří Jazzfest, Valdštejnské slavnosti, ale třeba i Benátskou

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
11.10.: Okresní přebor: Deváté kolo přineslo v každém zápase sedm gólů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT