Liberecký kraj povede koalice SLK, ODS a Pirátů

06.10.2020 11:32:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj povede koalice SLK, ODS a Pirátů

Liberecký kraj povede koalice Starostové pro Liberecký kraj, Občanské demokratické strany a České pirátské strany. Dohodu oznámili lídři všech tří stran Martin Půta, Dan Ramzer a Zbyněk Miklík na tiskové konferenci v úterý 6. října dopoledne.

Rada kraje bude složena v poměru 5+2+2. V devítičlenné radě budou mít Piráti dva zástupce, stejně jako ODS. Pět členů rady včetně hejtmana připadne Starostům pro Liberecký kraj. SLK kromě postu hejtmana připadnou ještě další čtyři rezorty: dopravy; sociálních věcí; regionálního rozvoje, evropských projektů, dotací a kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Zástupci ODS povedou dva rezorty: zdravotnictví a školství. Stejně jako Piráti, kteří se ujmou rezortů investic, veřejných zakázek, informatiky a životního prostředí a zemědělství.

„Do konce příštího týdne bychom chtěli mít připravený jak návrh koaliční smlouvy, tak i programového prohlášení. Oba dokumenty následně předloží zástupci ke schválení svým stranám a hnutím. V případě souhlasných stanovisek by se ustavující krajské zastupitelstvo mohlo konat v úterý 27. října," uvedl Martin Půta za Starosty pro Liberecký kraj.

K dohodě o novém vedení Libereckého kraj došlo již po dvou kolech jednání. Za Piráty bude náměstkem konzultant a školitel veřejných zakázek Zbyněk Miklík s gescí řízení resortu ekonomiky, informatiky, správy majetku, investic a veřejných zakázek. „I když se nedohodla námi preferovaná varianta dvou koalice Pirátů a SLK, věřím, že kompromisně vyjednaná podoba široké koalice i připravovaného programu bude prospěšná pro Liberecký kraj," okomentoval na tiskové konferenci lídr Pirátů v krajských volbách Miklík.

Radním odpovědným za resort životního prostředí a zemědělství bude Pirát Václav Židek, který k tomu dodává: „Jsem rád, že jsme se domluvili na této gesci, žiji na venkově a jeho problémy znám z první ruky. Oblast životního prostředí a ekologického zemědělství je pro mne výzvou v dobrém slova smyslu." Koaliční smlouvu ještě musí projednat a schválit členská základna Pirátů Libereckého kraje ve veřejném hlasování.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V krajských volbách zopakovali vítězství Starostové pro Liberecký kraj
Od 2. do 3. října volíme do zastupitelstev krajů, poprvé s rouškami
V Libereckém kraji hlasovalo na stanovištích drive-in 191 voličů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Meteorologové varují v noci z neděle na pondělí před větším mrazem
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Ani zima se sněhem nezastavila práce na stavbě ZŠ v Mašově
Řopíky v lesích pod Štěpánkou připomínají pohnuté září roku 1938
Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT