Liberecký kraj, ráj turistů. Přijeli sem holandští bloggeři i Pták Loskuták

25.08.2020 16:55:18 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Liberecký kraj, ráj turistů. Přijeli sem holandští bloggeři i Pták Loskuták

V souvislosti s koronavirovou krizí trávila většina Čechů svou dovolenou v tuzemsku. Rozjela se celá řada propagačních kampaní a pozadu nezůstal ani Liberecký kraj. Jeho krásy se tak objevily na televizních obrazovkách, na webech výletujících bloggerů a na sociálních sítích cestujících influencerů.

Na začátku července do kraje zavítal herec a moderátor Petr Rychlý se svým pořadem Loskuták na výletě v produkci TV Nova. Diváky pozval k návštěvám hradů, zámků, zdejších přírodních krás i regionálních výrobců. Olympionici Eva Samková s Tomášem Krausem se zase na kraj podívali okem sportovců. Návštěvou zdejší region poctili též influenceři Kubajszcom, Petra Tylšová a Travel with blondie. Ti poznali to nejlepší z Jizerských a Lužických hor a se svými zážitky se podělili na Instagramu a Facebooku.

„V letošním roce se nám podařilo nalákat především tuzemské návštěvníky a věřím, že i podzimní počasí bude nakloněno jejich víkendovým návštěvám. Již nyní ale myslíme také na ty zahraniční, protože pandemická opatření časem pominou a lidé začnou opět cestovat. A my chceme, aby mířili právě k nám. Proto jsme rádi, že sem v současné době jezdí novináři ze zahraničí proto, aby poznali krásy naší krajiny i zajímavosti, jakou je třeba sklářské řemeslo," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Singletrek Tanvaldský Špičák V druhé půli prázdnin se na poznávací výlety vydaly hned tři skupinky holandských bloggerů. Yvonne van der Laan se zaměřila primárně na cestování se svými dětmi. Neminula libereckou zoologickou zahradu ani iQlandii a nakonec zamířila se svými dětmi do přírody pokochat se krásami Prachovských skal. Bloggerka IkReis se také vypravila do Liberce s dětmi; nejvíce je uchvátil Ekopark. Lidé tvořící blog Reizen & Reistips během tří dnů navštívili v kraji prakticky vše. První den začali výletem na Ještěd a zamířili až do Jizerských hor na Protrženou přehradu. Druhý den si prošli krásy Prachovských skal a nechali se unést přírodou kolem Riegrovy stezky. Výlet zakončili návštěvou Trosek a muzea mladoboleslavské škodovky.

Kraj je součástí i několika úspěšných letních kampaní. Agentura CzechTourism jich nabídla hned několik celostátních a své vlastní uchystaly i jednotlivé turistické oblasti Libereckého kraje. Krkonoše přicházejí s projektem Neznámé Krkonoše, jehož prostřednictvím lákají na prozkoumání méně známých vrcholů svých hor. Lužické hory naopak představují netradiční putování formou Pivních stezek. Máchův kraj si zas připravil Gastromapu Karla Hynka se spoustou netradičních občerstvení, Český ráj letos opět patří dětem a Jizerské hory zase lákají na své výhledy a rozhledny. Tipy na výlety naleznete na webu www.liberecky-kraj.cz.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za krásným výhledem? K železnobrodskému kostelíku Na Poušti
Sloni nejsou jen v liberecké zoo. Pasou se i v Lužických horách
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela
Ralsko: výšlap na český Mount Everest
Pramen Boží vody ve Stromkovicích doplňuje křížová cesta
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji
Tip na výlet v našem kraji, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Léto na hradech a zámcích
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Turistické trháky v Libereckém kraji: zoologická zahrada a iQLandia

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT