Liberecký kraj suverénně vyhrál hodnocení zimní dětské olympiády

28.01.2014 11:40:20 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

V Kraji Vysočina se od 19. do 24. ledna uskutečnily Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2014. Mezi největší opory týmu vítězného Libereckého kraje patřily jilemnické závodnice Marie Rysulová a Veronika Gallová, které obě získaly dvě zlaté medaile.

Liberecký kraj opět potvrdil roli favorita a v celkovém hodnocení krajů pošesté vyhrál s vysokým bodovým náskokem před sportovci z Jihočeského a Jihomoravského kraje. Přesně získal Liberecký kraj 253 bodů, Jihočeský kraj 164 bodů, Jihomoravský kraj 138 bodů.

Sportovci z Libereckého kraje získali celkem 38 cenných kovů, z nichž zlatých bylo 15 (2 alpské lyžování, 3 běžecké lyžování, 3 biatlon, 3 lyžařský orientační běh a 4 snowboard), stříbrných 13 (1 alpské lyžování, 5 běžecké lyžování, 4 biatlon, 1 lyžařský orientační běh a 2 snowboard) a 10 bronzových (1 alpské lyžování, 5 běžecké lyžování, 2 biatlon, 1 rychlobruslení a 1 snowboard).

Nejúspěšnější sportovkyní kraje byla jilemnická Marie Rysulová

Nejúspěšnější závodnicí Libereckého kraje se stala jilemnická běžkyně na lyžích Marie Rysulová se ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile. Mezi chlapci vládl jablonecký biatlonista Štěpán Machač, který si z Vysočina Arény v Novém Městě na Moravě, odvezl tři zlaté medaile, a stal se tak nepsaným králem biatlonových disciplín.

Dvojnásobně zlatá Veronika Gallová - lyžařský orientační běh<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje. Štafeta běžkyň na lyžích Dvěma zlatými se mohou chlubit také lyžařští orientační běžci Veronika Gallová z Jilemnice a Josef Němeček z Bedřichova, který ještě přidal jedno stříbro. Úspěchem skončila i účast snowboardistů, kteří získali celkem sedm medailí, z nichž byly čtyři zlaté. Dvěma zlatými se na tom podílel Adam Počinek.

„Obdiv a uznání si zaslouží všichni sportovci, kteří Liberecký kraj reprezentovali. Speciální poděkování pak patří všem trenérům a servismanům, kteří patří k základním stavebním kamenům všech úspěchů," uzavřela náměstkyně hejtmana pro sport a zdraví Zuzana Kocumová.

Na další Olympiádu dětí a mládeže se mohou těšit obyvatelé a sportovci v Plzeňském kraji, kde se v roce 2015 uskuteční letní varianta Her.

Konečné pořadí krajů:

Dvoudenní sbírka medailí reperzentantů Libereckého kraje v běhu na lyžích<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje. Štafeta běžkyň na lyžích