Liberecký kraj zabodoval na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015

25.02.2015 21:34:33 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj zabodoval na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015

Prvenství ve dvou soutěžních kategoriích a další úspěchy si Liberecký kraj přivezl z největšího veletrhu cestovního ruchu v České republice Holiday World 2015, který skončil uplynulou neděli v Praze. Kraj zde tradičně představil svou nabídku turistických regionů Českolipsko, Český ráj a Jizerské hory.

V anketě Kraj mého srdce zvítězil v kategorii Zimní dovolená a Adrenalin. V celkovém hodnocení se stal pátým nejúspěšnějším krajem, a propagační materiály projektu Hřebenovka byly vyhlášeny jako třetí nejlepší ze 768 vystavovatelů.

Vítězové třetího ročníku ankety Kraj mého srdce byli slavnostně vyhlášeni v doprovodném programu zahajovacího dne veletrhu. Pro svůj oblíbený turistický kraj hlasovalo v sedmi kategoriích celkem 9845 osob. Anketu organizovalo vydavatelství Kam po Česku a výstavní společnost Incheba Praha. Záštitu nad akcí převzala Asociace krajů ČR.

Liberecký kraj naveletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Za Liberecký kraj ceny v podobě broušených váz přebíraly statutární náměstkyně hejtmana pověřená řízením resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury Hana Maierová a vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu LK Eva Hornová. „V každé kategorii účastníci vyjadřovali sympatie třem krajům bez ohledu na pořadí. Libereckému kraji se letos opět podařilo obhájit první místo v kategorii zimní dovolená, kde boduje od roku 2012. Stejně tak milovníci adrenalinu náš kraj ocenili i v minulém roce," vysvětlila Eva Hornová.

„Opětovný úspěch v anketě mne velice těší, svědčí o tom, že si Liberecký kraj udržuje v konkurenci ostatních krajů solidní postavení. Nicméně stále je co zlepšovat. Věřím, že dalšími nabídkami budeme pro návštěvníky ještě atraktivnější a cestovní ruch dále posílí svůj význam v ekonomice kraje," radovala se statutární náměstkyně Hana Maierová, která se během veletrhu také setkala s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Společně hovořily mimo jiné o možnostech podpory regionální politiky v Libereckém kraji. Následovalo i několik dalších pracovních jednání. „Mezi ty nejdůležitější patřila schůzka se zástupci Ústeckého kraje nad společným projektem cyklodopravy, rozvoji projektu Hřebenovka a dalších souvisejících aktivit," doplnila náměstkyně Hana Maierová.

Veletrh Holiday World patří společně s dalšími tuzemskými regionálními veletrhy do portfolia akcí cestovního ruchu, kterých se Liberecký kraj každoročně zúčastňuje. „Liberecký kraj vždy klade důraz na jednu z vybraných akcí. V letošním roce to byla zejména propagace projektu Hřebenovky, který spojuje vrcholy Jizerských, Lužických a Žitavských hor," přiblížila Eva Hornová s tím, že Liberecký kraj usiluje o další pokračování trasy i do sousedních krajů, čímž by vznikl jednotný produkt pro pěší turistiku.

Kraj na veletrhu uspořádal i oblíbenou vědomostní soutěž, ve které se losovalo o hodnotné ceny v podobě voucherů, knih, dárkových předmětů a dalších cen.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov se prezentoval na mezinárodním veletrhu Holiday World v Praze
Jaký byl rok 2014 z pohledu návštěvnosti v Českém ráji?
Kalendářík Český ráj 2015 byl oceněn na veletrhu Regiontour
Vyšel kalendář top akcí Českého ráje 2015
Liberecký kraj získal na veletrhu dvě prvenství v anketě Kraj mého srdce
Turnov a Český ráj budou prezentovat na mezinárodním veletrhu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
V Turnově chystají tradiční oslavy 28. října

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT