Liberecký kraj zabodoval na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015

25.02.2015 21:34:33 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj zabodoval na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015

Prvenství ve dvou soutěžních kategoriích a další úspěchy si Liberecký kraj přivezl z největšího veletrhu cestovního ruchu v České republice Holiday World 2015, který skončil uplynulou neděli v Praze. Kraj zde tradičně představil svou nabídku turistických regionů Českolipsko, Český ráj a Jizerské hory.

V anketě Kraj mého srdce zvítězil v kategorii Zimní dovolená a Adrenalin. V celkovém hodnocení se stal pátým nejúspěšnějším krajem, a propagační materiály projektu Hřebenovka byly vyhlášeny jako třetí nejlepší ze 768 vystavovatelů.

Vítězové třetího ročníku ankety Kraj mého srdce byli slavnostně vyhlášeni v doprovodném programu zahajovacího dne veletrhu. Pro svůj oblíbený turistický kraj hlasovalo v sedmi kategoriích celkem 9845 osob. Anketu organizovalo vydavatelství Kam po Česku a výstavní společnost Incheba Praha. Záštitu nad akcí převzala Asociace krajů ČR.

Liberecký kraj naveletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Za Liberecký kraj ceny v podobě broušených váz přebíraly statutární náměstkyně hejtmana pověřená řízením resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury Hana Maierová a vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu LK Eva Hornová. „V každé kategorii účastníci vyjadřovali sympatie třem krajům bez ohledu na pořadí. Libereckému kraji se letos opět podařilo obhájit první místo v kategorii zimní dovolená, kde boduje od roku 2012. Stejně tak milovníci adrenalinu náš kraj ocenili i v minulém roce," vysvětlila Eva Hornová.

„Opětovný úspěch v anketě mne velice těší, svědčí o tom, že si Liberecký kraj udržuje v konkurenci ostatních krajů solidní postavení. Nicméně stále je co zlepšovat. Věřím, že dalšími nabídkami budeme pro návštěvníky ještě atraktivnější a cestovní ruch dále posílí svůj význam v ekonomice kraje," radovala se statutární náměstkyně Hana Maierová, která se během veletrhu také setkala s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Společně hovořily mimo jiné o možnostech podpory regionální politiky v Libereckém kraji. Následovalo i několik dalších pracovních jednání. „Mezi ty nejdůležitější patřila schůzka se zástupci Ústeckého kraje nad společným projektem cyklodopravy, rozvoji projektu Hřebenovka a dalších souvisejících aktivit," doplnila náměstkyně Hana Maierová.

Veletrh Holiday World patří společně s dalšími tuzemskými regionálními veletrhy do portfolia akcí cestovního ruchu, kterých se Liberecký kraj každoročně zúčastňuje. „Liberecký kraj vždy klade důraz na jednu z vybraných akcí. V letošním roce to byla zejména propagace projektu Hřebenovky, který spojuje vrcholy Jizerských, Lužických a Žitavských hor," přiblížila Eva Hornová s tím, že Liberecký kraj usiluje o další pokračování trasy i do sousedních krajů, čímž by vznikl jednotný produkt pro pěší turistiku.

Kraj na veletrhu uspořádal i oblíbenou vědomostní soutěž, ve které se losovalo o hodnotné ceny v podobě voucherů, knih, dárkových předmětů a dalších cen.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov se prezentoval na mezinárodním veletrhu Holiday World v Praze
Jaký byl rok 2014 z pohledu návštěvnosti v Českém ráji?
Kalendářík Český ráj 2015 byl oceněn na veletrhu Regiontour
Vyšel kalendář top akcí Českého ráje 2015
Liberecký kraj získal na veletrhu dvě prvenství v anketě Kraj mého srdce
Turnov a Český ráj budou prezentovat na mezinárodním veletrhu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT