Liberecký kraj zahájil další řízení na rekonstrukce krajských silnic

06.09.2018 08:03:35 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vítkovice,Svijany,Jilemnice,Liberecký kraj,Pojizeří

Liberecký kraj zahájil další řízení na rekonstrukce krajských silnic

Spravovaným úsekem bude část silnice II. třídy Dolní Vítkovice - Na Starém Mlýně. Liberecký kraj letos již dokončil ze 48 akcí dotovaných z krajského rozpočtu a ze Státního fondu dopravní infrastruktury celkem 26 úseků. Včetně plánovaných evropských dotačních prostředků plánuje kraj letos investice za zhruba 923 milionů korun.

„Jsem rád, že se nám podařilo dokončit více jak polovinu oprav krajských silnic. Pevně věřím, že i nadále budeme dostávat finanční prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Tyto peníze jsou pro dokončování významných krajských silničních projektů potřebné," uvedl hejtman Martin Půta.

V týdnu od 17. září bude zahájena poslední rekonstrukce silnice II/279 Svijanský Újezd - Havlovice. Na délce úseku v délce více jak 1,5 kilometru bude provedena oprava obrusné a ložné vrstvy vozovky, čištění krajnic a příkopů, včetně nového vodorovného dopravní značení, přídlažby a svodidel. Rada kraje dále zahájila výběrové řízení na rekonstrukci silnice II/286 Dolní Vítkovice, kde bude opraven úsek v délce 1300 metrů, podél kterého se postaví nový chodník.

Během prázdninových měsíců byly dokončeny opravy a rekonstrukce Silnice III/32546 Horka u Staré Paky, od křižovatky se silnicí I/16 po hranici kraje, silnice III/28211 Klokočí - Rohliny, silnice III/2915 Horní Řasnice - Jindřichovice pod Smrkem, silnice III/2837 Slaná - Světlá, silnice II/260 Skalka, silnice III/29022 Hrabětice - Josefův Důl anebo silnice III/27243 Zdislava, kde byla rekonstruována opěrná zeď.

V úterý 11. září bude uveden do provozu rekonstruovaný úsek silnice III/29022 Albrechtice v Jizerských horách v délce 1 450 m. V rámci stavby byla provedena rekonstrukce vozovky, došlo k pokládce nového obrubníku a k výstavbě nového odvodnění vozovky.

V rámci rekonstrukcí finančně podporovaných z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) byla nově podána žádost o dotaci na projekt Severozápadní obchvat města Zákupy s předpokládanými výdaji ve výši 57,7 milionu korun a s odhadovanou výší dotace 42,8 milionu korun.

V nejbližších dnech pak bude podána žádost na projekt Silnice II/270 Doksy-Dubá. „Rekonstrukce tohoto úseku by měla stát přibližně 120 milionů korun, přičemž částka dotace z IROPu činí necelých 107 milionů korun," dodala radní Radka Loučková Kotasová pro resort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Dokončuje se i výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce silnice II/610 Turnov - hranice kraje a nadále probíhá rekonstrukce silnice II/293 v Jilemnici v ulici Československých legií, rekonstrukce silnice II/270 v Jablonném v Podještědí a výstavba okružní křižovatky u Stráže pod Ralskem. V červenci pak byla dokončena výstavba okružních křižovatek v Semilech.

V letošním roce Liberecký kraj z vlastního rozpočtu plánuje vynaložit na opravy a rekonstrukce krajských silnic částku 403 milionů korun. Dalších 178 milionů korun kraj získal z národního dotačního programu. V rámci IROPu se předpokládá v letošním roce dokončení staveb za 272 milionů korun. Za dalších 70 milionů korun budou dokončeny rekonstrukce silnic v rámci projektu Od zámku Frýdlant k zámku Czocha. Konkrétní výše vynaložených prostředků bude známa poté, co skončí stavební sezona.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

ANKETA: Jak se vám líbí nové kruhové křižovatky v Semilech?
Úplná uzavírka turnovské Palackého ulice končí
Rekonstrukce Palackého ulice v Turnově přinesla změnu v dopravě
Unie podpoří rekonstrukci silnice z Turnova k hranici kraje
Turnovská Nádražní ulice bude opět průjezdná
Největší investice do silnic začne v létě. Kraj ji chce financovat z IROPu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT