Liberecký kraj zahájil další tři výběrová řízení na rekonstrukce silnic

07.06.2018 13:08:10 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Horka u Staré Paky,Liberecký kraj

Liberecký kraj zahájil další tři výběrová řízení na rekonstrukce silnic

Rada kraje na svém jednání schválila finanční podporu ve výši 35,3 milionu korun pro obnovu tří silničních úseků. Rada také schválila přijetí dotace z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury do výše 163,14 milionu a rozhodla o uzavření smluv se zhotoviteli na dalších pěti akcích v objemu 39,6 milionu korun. Nových povrchů se dočkají vozovky v Žandově, Horce u Staré Paky, Českém Dubu a Frýdštejnu.

„Vláda České republiky podpořila poskytnutí dotace na financování silnic II. a III. třídy ve vlastnictví krajů ve výši čtyř miliard korun. Liberecký kraj obdrží peníze od Státního fondu dopravní infrastruktury do výše 163,14 milionu," uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter. Rada kraje včera schválila přijetí dotace. Včetně finančních prostředků převedených z loňského roku obdrží od státu kraj v letošním roce 178,4 milionu korun na rekonstrukce krajských silnic.

Kraj hledá zhotovitele na rekonstrukci silnice III/25932 v úseku Ždírec - Blatce - hranice kraje, silnice III/28711 v úseku Pulečný-Klíčnov a vyřazenou silnici v délce 3 kilometrů v úseku Podlesí-Novosedlo na Českolipsku, která po rekonstrukci přejde do vlastnictví obce Horní Police. Kromě obnovy úseku Novosedlo-Podlesí, která bude financována z rozpočtu kraje, budou další projekty spolufinancovány z dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Na silnici III/25932 vedoucí z obce Ždírec na hranice s Ústeckým krajem je v plánu celoplošná oprava povrchu vozovky v délce 5,5 kilometru. Součástí prací bude i obnova nezpevněných krajnic, pročištění příkopů, oprava propustků a provedení vodorovného dopravního značení. Rekonstrukce silnice III/28711 v úseku Pulečný-Klíčnov byla kompletně připravena obcí Pulečný. Jedná se o celkovou rekonstrukci komunikace dlouhé 1,6 kilometru, a to včetně podloží.

Dále rada kraje rozhodla o výběru dodavatelů na silnici III/32546 Horka u Staré Paky, silnici II/263 Žandov - hranice kraje, silnici III/2702 od I/9 do obce Chlum, silnici II/278 Starý Dub - Český Dub a silnici III/28725 Frýdštejn-Voděrady-Ondříkovice.

Liberecký kraj již v letošním roce dokončil rekonstrukce tří propustků na silnicích III. třídy v Proseči nad Nisou, Kořenově a ve Cvikově. Dále byly dokončeny celoplošné opravy vozovek v Odolenovicích a Semilech. Z akcí zahajovaných v loňském roce byly dokončeny rekonstrukce silnice v Harrachově-Mýtinách, v Troskovicích a na Javorníku.

Nad rámec dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 178,4 milionu korun má kraj v rozpočtu na letošní rok schválenou částku 412,6 milionu korun na opravy a rekonstrukce krajských silnic. V rámci evropských dotací plánuje kraj v letošním roce rekonstruovat silnice v minimálním objemu cca 250 milionů korun. Dalších 153,5 milionu je určeno na běžnou údržbu silnic. Z dotace SFDI a z prostředků kraje bude opraveno 85 km silnic. Dalších cca 20 km bude opraveno v rámci evropských dotací.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Nová silnice už oficiálně propojuje Liberec s Jabloncem
Obrazem: Jak vypadá nová silnice z Liberce do Jablonce před otevřením
Po zřícení propustku u Karlovic se z Turnova na Jičín jezdí po objížďce
VIDEO: Práce v semilské Bořkovské ulici finišují
Největší investice do silnic začne v létě. Kraj ji chce financovat z IROPu
Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce Palackého ulice v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Podještědské derby proti koronaviru
Parkoviště pod Valdštejnem, na Riegrovce a dalších lokalitách uzavřena
Nastaly změny při vstupu do turnovské nemocnice

Nejčtenější články

30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
01.04.: Nakažených v kraji je už 108, páté odběrové místo bude v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT