Liberecký kraj zahájil další tři výběrová řízení na rekonstrukce silnic

07.06.2018 13:08:10 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Horka u Staré Paky,Liberecký kraj

Liberecký kraj zahájil další tři výběrová řízení na rekonstrukce silnic

Rada kraje na svém jednání schválila finanční podporu ve výši 35,3 milionu korun pro obnovu tří silničních úseků. Rada také schválila přijetí dotace z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury do výše 163,14 milionu a rozhodla o uzavření smluv se zhotoviteli na dalších pěti akcích v objemu 39,6 milionu korun. Nových povrchů se dočkají vozovky v Žandově, Horce u Staré Paky, Českém Dubu a Frýdštejnu.

„Vláda České republiky podpořila poskytnutí dotace na financování silnic II. a III. třídy ve vlastnictví krajů ve výši čtyř miliard korun. Liberecký kraj obdrží peníze od Státního fondu dopravní infrastruktury do výše 163,14 milionu," uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter. Rada kraje včera schválila přijetí dotace. Včetně finančních prostředků převedených z loňského roku obdrží od státu kraj v letošním roce 178,4 milionu korun na rekonstrukce krajských silnic.

Kraj hledá zhotovitele na rekonstrukci silnice III/25932 v úseku Ždírec - Blatce - hranice kraje, silnice III/28711 v úseku Pulečný-Klíčnov a vyřazenou silnici v délce 3 kilometrů v úseku Podlesí-Novosedlo na Českolipsku, která po rekonstrukci přejde do vlastnictví obce Horní Police. Kromě obnovy úseku Novosedlo-Podlesí, která bude financována z rozpočtu kraje, budou další projekty spolufinancovány z dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Na silnici III/25932 vedoucí z obce Ždírec na hranice s Ústeckým krajem je v plánu celoplošná oprava povrchu vozovky v délce 5,5 kilometru. Součástí prací bude i obnova nezpevněných krajnic, pročištění příkopů, oprava propustků a provedení vodorovného dopravního značení. Rekonstrukce silnice III/28711 v úseku Pulečný-Klíčnov byla kompletně připravena obcí Pulečný. Jedná se o celkovou rekonstrukci komunikace dlouhé 1,6 kilometru, a to včetně podloží.

Dále rada kraje rozhodla o výběru dodavatelů na silnici III/32546 Horka u Staré Paky, silnici II/263 Žandov - hranice kraje, silnici III/2702 od I/9 do obce Chlum, silnici II/278 Starý Dub - Český Dub a silnici III/28725 Frýdštejn-Voděrady-Ondříkovice.

Liberecký kraj již v letošním roce dokončil rekonstrukce tří propustků na silnicích III. třídy v Proseči nad Nisou, Kořenově a ve Cvikově. Dále byly dokončeny celoplošné opravy vozovek v Odolenovicích a Semilech. Z akcí zahajovaných v loňském roce byly dokončeny rekonstrukce silnice v Harrachově-Mýtinách, v Troskovicích a na Javorníku.

Nad rámec dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 178,4 milionu korun má kraj v rozpočtu na letošní rok schválenou částku 412,6 milionu korun na opravy a rekonstrukce krajských silnic. V rámci evropských dotací plánuje kraj v letošním roce rekonstruovat silnice v minimálním objemu cca 250 milionů korun. Dalších 153,5 milionu je určeno na běžnou údržbu silnic. Z dotace SFDI a z prostředků kraje bude opraveno 85 km silnic. Dalších cca 20 km bude opraveno v rámci evropských dotací.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Nová silnice už oficiálně propojuje Liberec s Jabloncem
Obrazem: Jak vypadá nová silnice z Liberce do Jablonce před otevřením
Po zřícení propustku u Karlovic se z Turnova na Jičín jezdí po objížďce
VIDEO: Práce v semilské Bořkovské ulici finišují
Největší investice do silnic začne v létě. Kraj ji chce financovat z IROPu
Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce Palackého ulice v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V pondělí 2. března začne rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn
Liberecký kraj chce rozšířit sociální služby pro potřebné
Orkán Sabine z pohledu ČEZ: 2755 poruch, škody za 25 milionů korun
Obrazem: Lyžuj lesy v Jablonci 2020
Liberecký kraj láká stále více turistů, mezi cizinci vedou Němci

Nejčtenější články

21.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové
20.02.: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019
20.02.: Zlato z českého šampionátu mají Bára Hůlková i Jakub Šafář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT