Liberecký kraj získal na veletrhu dvě prvenství v anketě Kraj mého srdce

24.02.2014 15:38:40 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Liberecký kraj

Liberecký kraj získal na veletrhu dvě prvenství v anketě Kraj mého srdce

Liberecký kraj se o uplynulém víkendu prezentoval na největším veletrhu cestovního ruchu v České republice - Holiday World 2014. Na veletrhu se představil tradičně se svými turistickými regiony Českolipskem, Českým rájem a Jizerskými horami.

V letošním roce se Liberecký kraj prezentoval s výstavní expozicí, která přesně a do detailu vystihovala motto Po stopách letokruhů, které je zaměřeno na dřevo a vše, co s ním souvisí. „Tato expozice zaujala porotu natolik, že jí v soutěži o nejpůsobivější expozici na 60m2 udělila skvělé třetí místo," potvrdila náměstkyně hejtmana Hana Maierová. „Toto ocenění nás velice těší, protože málokdo ví, že naše expozice je ve svém základu pořád stejná, jen ji každý rok oblékneme do jiného pláště dle daného motta a nepořizujeme tak nové a drahé expozice." Návštěvníci mohli na stánku obdivovat například turistické značení nebo „bufet pod Ještědem".

„Liberecký kraj mottem Po stopách letokruhů podporuje návrat k přírodě, venkovskou turistiku, lidovou architekturu, zejména podstávkové domy, regionální výrobky, pěší a cykloturistiku, naučné stezky a nově proznačenou turistickou trasu po hřebenech hor Hřebenovka, která propojuje Jizerské hory, Černostudniční hřbet, Ještědský hřeben, Lužické hory a Žitavské hory," dodala Hana Maierová.

Projekt Hřebenovka ukončil Liberecký kraj společně s německým partnerem Landkreis Görlitz v minulém roce, jeho cílem je přilákat návštěvníky i do méně exponovaných míst a připravit pro ně turistickou nabídku. Partnerem letošního motta jsou Lesy ČR, s.p., Krajské ředitelství Liberec.

Stánek Libereckého kraje a Českého ráje<br />Autor: Archív KÚ Libereckého krajeSoučasně s prezentací turistických atraktivit probíhal na stánku bohatý doprovodný program, například vědomostní soutěže o hodnotné ceny, ukázky řemeslného zpracování dřeva ateliéru Bossambo, navlékání dřevěných korálků či kreativní dílna Pavly Petrnouškové. Svou „vědeckou show" představila i nově otevřená liberecká atrakce iQLandie, v sobotu celý den skvěle navodil atmosféru liberecký Old Stars Dixilend.

Liberecký kraj se stal i místem setkání zástupců Komise cestovního ruchu, kultury a památkové péče Asociace krajů České republiky za účasti pana Jiřího Houdka, náměstka ministryně pro místní rozvoj v oblasti cestovního ruchu, a místem jednání Asociace turistických regionů.

Nejčastější dotazy návštěvníků se týkaly cykloturistiky, ubytování a připravené nabídky pro děti. Mezi materiály, které byly od návštěvníků nejvíce požadovány, patřily tradičně letáky Skalní města, Hrady a zámky a katalog Dovolená. Zájem byl i o pořádané akce na letošní rok. K bohaté nabídce materiálů patřila i nabídka jednotlivých měst a obcí i turistických cílů a poskytovatelů služeb v Českém ráji.

V průběhu veletrhu se uskutečnila i veřejná tisková konference Pohádkových regionů ČR, na které se prezentoval i úspěšný turistický produkt Za pověstmi Českého ráje. Účastníci tiskové konference byli pozváni na netradiční putování do Českého ráje a představeny byly i dvě stěžejní akce pro děti: Český ráj dětem, kterou bude v letošním roce již po jedenácté zahájena turistická sezóna v tomto regionu, a Jičín - město pohádky.

Ocenění stánku však nebylo jediným úspěchem Libereckého kraje na letošním veletrhu Holiday World 2014. V anketě Kraj mého srdce, kterou vyhlašovala společnost Incheba Praha společně s turistickým časopisem Kam po Česku, se Liberecký kraj vyšplhal hned dvakrát na stupně vítězů, a to na ty nejvyšší - získal prvenství v kategorii Zimní dovolená a Adrenalin.

„Tohoto ocenění si vážíme dvojnásob, protože ukazuje, že je Liberecký kraj stále oblíbeným a vyhledávaným místem pro trávení volnočasových aktivit a my děkujeme všem za přízeň, kterou našemu kraji a jeho turistickým regionům věnují," uzavřela Hana Maierová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov a Český ráj budou prezentovat na mezinárodním veletrhu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Návštěvy ve zdravotnických zařízeních KNL jsou od 1. června povoleny
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun
Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody
Druhá etapa rekonstrukce Severočeského muzea v Liberci pokračuje

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
31.05.: Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT