Liberecký kraj získal na veletrhu dvě prvenství v anketě Kraj mého srdce

24.02.2014 15:38:40 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Liberecký kraj

Liberecký kraj získal na veletrhu dvě prvenství v anketě Kraj mého srdce

Liberecký kraj se o uplynulém víkendu prezentoval na největším veletrhu cestovního ruchu v České republice - Holiday World 2014. Na veletrhu se představil tradičně se svými turistickými regiony Českolipskem, Českým rájem a Jizerskými horami.

V letošním roce se Liberecký kraj prezentoval s výstavní expozicí, která přesně a do detailu vystihovala motto Po stopách letokruhů, které je zaměřeno na dřevo a vše, co s ním souvisí. „Tato expozice zaujala porotu natolik, že jí v soutěži o nejpůsobivější expozici na 60m2 udělila skvělé třetí místo," potvrdila náměstkyně hejtmana Hana Maierová. „Toto ocenění nás velice těší, protože málokdo ví, že naše expozice je ve svém základu pořád stejná, jen ji každý rok oblékneme do jiného pláště dle daného motta a nepořizujeme tak nové a drahé expozice." Návštěvníci mohli na stánku obdivovat například turistické značení nebo „bufet pod Ještědem".

„Liberecký kraj mottem Po stopách letokruhů podporuje návrat k přírodě, venkovskou turistiku, lidovou architekturu, zejména podstávkové domy, regionální výrobky, pěší a cykloturistiku, naučné stezky a nově proznačenou turistickou trasu po hřebenech hor Hřebenovka, která propojuje Jizerské hory, Černostudniční hřbet, Ještědský hřeben, Lužické hory a Žitavské hory," dodala Hana Maierová.

Projekt Hřebenovka ukončil Liberecký kraj společně s německým partnerem Landkreis Görlitz v minulém roce, jeho cílem je přilákat návštěvníky i do méně exponovaných míst a připravit pro ně turistickou nabídku. Partnerem letošního motta jsou Lesy ČR, s.p., Krajské ředitelství Liberec.

Stánek Libereckého kraje a Českého ráje<br />Autor: Archív KÚ Libereckého krajeSoučasně s prezentací turistických atraktivit probíhal na stánku bohatý doprovodný program, například vědomostní soutěže o hodnotné ceny, ukázky řemeslného zpracování dřeva ateliéru Bossambo, navlékání dřevěných korálků či kreativní dílna Pavly Petrnouškové. Svou „vědeckou show" představila i nově otevřená liberecká atrakce iQLandie, v sobotu celý den skvěle navodil atmosféru liberecký Old Stars Dixilend.

Liberecký kraj se stal i místem setkání zástupců Komise cestovního ruchu, kultury a památkové péče Asociace krajů České republiky za účasti pana Jiřího Houdka, náměstka ministryně pro místní rozvoj v oblasti cestovního ruchu, a místem jednání Asociace turistických regionů.

Nejčastější dotazy návštěvníků se týkaly cykloturistiky, ubytování a připravené nabídky pro děti. Mezi materiály, které byly od návštěvníků nejvíce požadovány, patřily tradičně letáky Skalní města, Hrady a zámky a katalog Dovolená. Zájem byl i o pořádané akce na letošní rok. K bohaté nabídce materiálů patřila i nabídka jednotlivých měst a obcí i turistických cílů a poskytovatelů služeb v Českém ráji.

V průběhu veletrhu se uskutečnila i veřejná tisková konference Pohádkových regionů ČR, na které se prezentoval i úspěšný turistický produkt Za pověstmi Českého ráje. Účastníci tiskové konference byli pozváni na netradiční putování do Českého ráje a představeny byly i dvě stěžejní akce pro děti: Český ráj dětem, kterou bude v letošním roce již po jedenácté zahájena turistická sezóna v tomto regionu, a Jičín - město pohádky.

Ocenění stánku však nebylo jediným úspěchem Libereckého kraje na letošním veletrhu Holiday World 2014. V anketě Kraj mého srdce, kterou vyhlašovala společnost Incheba Praha společně s turistickým časopisem Kam po Česku, se Liberecký kraj vyšplhal hned dvakrát na stupně vítězů, a to na ty nejvyšší - získal prvenství v kategorii Zimní dovolená a Adrenalin.

„Tohoto ocenění si vážíme dvojnásob, protože ukazuje, že je Liberecký kraj stále oblíbeným a vyhledávaným místem pro trávení volnočasových aktivit a my děkujeme všem za přízeň, kterou našemu kraji a jeho turistickým regionům věnují," uzavřela Hana Maierová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov a Český ráj budou prezentovat na mezinárodním veletrhu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kurz Sherlock v Jilemnici naučí seniory rozumět internetu a médiím
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT