Libštátské pozdní léto opět přináší divadlo i zajímavé koncerty

20.08.2016 08:12:43 | Autor: Jaroslav Vávra a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Libštát

Libštátské pozdní léto opět přináší divadlo i zajímavé koncerty

Pořadatelé připravují již 14. ročník Libštátského pozdního léta, ve kterém opět nebudou chybět divadelní představení, výstavy a koncerty. Jako první se v programu představí již v sobotu 27. srpna skupina Nezmaři, která patří ke špičce našeho folku už téměř 40 let.

Druhým z koncertů bude ten mladé skupiny Symfon kvartet v sobotu 3. září v luterském kostele Na Hořením konci Libštátu. Dnes již profesionální soubor zvítězil ve své kategorii v r. 2015 na soutěžním festivalu Stonavská Barborka, kterého se zúčastnilo více než 60 souborů. Záštitu nad ním převzal ministr Kultury Daniel Herman. Koncert se bude líbit mladým i těm dříve narozeným.

Pohádkové loučení s prázdninami je letos posunuto až na neděli 4. září. Přijedou opět celostátně i mezinárodně známí Čmukaři z Turnova, kteří letos oslavují 40 let nepřetržité činnosti, a Marek Sýkora. Při představeních Čmukařů a Marka Sýkory se baví nejen děti, ale také dospělí diváci.

Včelaři Libštát se chtějí při výročí 90 let činnosti představit veřejnosti a počítá se s tím, že výstavu navštíví místní školy - z Libštátu i Košťálova, poněvadž nebude „jen o textech". Vystaveny zde budou staré úly, medomety - staré i nové, připravena bude ukázka ošetřování včelstev, výroby včelařských pomůcek a svíček, na instalovaném skleněném úlu se návštěvníci seznámí s životem včelstva. Prodávat se bude med a proběhne i ochutnávka medového pečiva.

Sopranistka Irena Troupová je nejzářivější hvězdou první části Libštátského léta. Po studiích působila především v Německu a brzy se stala vyhledávanou sólistkou i v dalších zemích (Anglie, Itálie, Dánsko, Švédsko, Francie, Švýcarsko, Polsko). Koncertovala s celou řadou souborů. Spolupracovala samozřejmě také s Českou filharmonií a dalšími předními orchestry ČR. Ze spolupráce s komorními i velkými orchestry vznikla celá řada hudebních nahrávek. Pravidelně vystupovala v ncertních řadách Státní opery v Berlíně a Berlínského symfonického orchestru.

Libštátský evangelický kostel - 230 let (1786-2016): Už v rámci ranní nedělní bohoslužby bude uvedena a nabídnuta návštěvníkům pozoruhodná kniha Jana Kletvíka Evangelíci v Libštátě (1783-1945), důkladná, ale velmi čtivá studie, kde nechybí ani záznam vzpomínek p. Jana Kříže, bývalého dlouholetého kurátora sboru. (V semilském archivu jsou uloženy celé zvukové záznamy rozhovorů J. Kletvíka a J. Kříže.)

Představí se i lomničtí divadelníci. Režisér Petr Sádek sestavil s převážně s mladými herci, svými vrstevníky, z nichž mnozí hráli poprvé, s velmi "odvážnou" komedii Muž sedmi sester na motivy Jaroslava Havlíčka. Jeho záměrem je předvést publiku dobrou zábavu, což se mu opravdu daří, ale trochu se také, jak lze s lidmi manipulovat - a jaké jsou důsledky toho, když se něco přežene a nezná se míra.

Na výbornou úroveň se dostal Divadelní soubor Tyl Slaná s představením A za Tracym tygr. Libštátští dobře znají Lukáše Kmínka a Martina Daniela Baška, kteří oba dostali na přehlídce v Josefově Dole cenu.

Libštátské pozdní léto 2016:

NEZMAŘI - country odpoledne a dlouhá noc
27. srpen 2016 (so), NEZMAŘI od 19 hodin, ranč U Jezevčíka, vedle nádraží ČD Libštát. Už od 16 hodin hraje pražská skupina Medúzy. Nezmaři - další legendární skupina na LPL. Nebudou chybět tradiční bramboráky Dušana Bodnára. Vstupné 100 Kč.

OBLASTNÍ PŘEHLÍDKA DECHOVEK
3. září 2016 (so) od 13 hodin, areál Pod Kozlovem v Košťálově, Pořádá SDH Košťálov a Táboranka. Účinkují: Mažoretky a twirling DDM Lomnice n. Pop., DH Žižkovanka Petra Soviče, DH Javorka Lázně Bělohrad, DH Táboranka s Mojmírem Maděričem (moderátor celé přehlídky), DH Krajanka Václava Hlaváčka. Občerstvení zajištěno. Vstupné 120 Kč, v předprodeji 100 Kč (tel. 604 325 822).

SPÁLOVSKÉ BABÍ LÉTO - 21. ROČNÍK VÝSTAVY
3. září 2016 (so) od 14 hodin v evangelické kapli na Spálově. Jednodenní výstava profesionálních výtvarníků letos vzdá hold dílu Václava Žatečky, ale nezapomene ani na další výtvarníky a fotografy. Připraveno bude krásné hudební překvapení. Vstupné dobrovolné.

SYMFON KVARTET
3. září (so) 2016 od 17 hod., luterský evangelický kostel Na Hořením konci v Libštátě (z Libštátu - 300 m za železničním přejezdem na Bělou odbočit doprava, přejet mostek, odbočit doleva, kostel je pod lesem), za nepříznivého počasí v libštátském evang. kostele. (Přejet historický most ve směru na Lomnici a hned odbočit doleva.) Vynikající vokální soubor z Prahy, který měl obrovský úspěch na Lomnickém kulturním létě 2016. V poutavých aranžmá interpretuje hudbu všech staletí a hudebních žánrů. Vstupné 70 Kč.

POHÁDKOVÉ LOUČENÍ S PRAZDNINAMI
4. září 2016 (ne) od 15 hodin, stodola a dvůr Janatova statku pod nádražím ČD. Vystoupí Čmukaři z Turnova (Dračí pohádky) a s humorkami Marek Sýkora. Vstupné 30 Kč.

VČELAŘI LIBŠTÁT (1926 - 2016): VERNISÁŽ VÝSTAVY
10. září (so) od 14 hodin, Kino 3. května Libštát
Kulturní program zajištěn, občerstvení též. Vstupné dobrovolné.

J. S. BACH: Ježíš budiž mé první slovo
17. září 2016 (so) od 17 hodin, evangelický kostel v Libštátě. Účinkují: Irena Troupová (soprán) - v Evropě respektovaná zpěvačka na poučenou interpretaci staré hudby. Lukáš Vendl (varhany) - získal několik ocenění na domácích i zahraničních soutěžích, pedagog Pražské konzervatoře. Poučené interpretaci se věnuje také houslista Jan Siřínek. Vstupné 70 Kč.

LIBŠTÁTSKÝ EVANGELICKÝ KOSTEL - 230 LET (1786 - 2016)
18. září 2016 (ne) od 8.30 hod. bohoslužby, káže synodní senior Mgr. Daniel Ženatý. Prohlídka rekonstruované fary. Srdečně zveme všechny občany. Budou si moci zakoupit knihu Jana Kletvíka „Evangelíci v Libštátě (1783-1945)". 10.30 návštěva luterského kostela Na Hořením konci a kaple na Spálově v 11.30 hod. Návštěvníci budou seznámeni s historií kostelů. Hudební vstupy: rodina Vávrova. 14,30 - 15,30 přednáška ThDr. Ondřeje Macka: Evangelická zbožnost a její toleranční kořeny. Vstupné dobrovolné.

MUŽ SEDMI SESTER
25. září (ne) od 18 hodin, Kulturní dům Libštát
DS J. K. Tyl z Lomnice n. Pop. se představí s groteskou inspirovanou novelou spisovatele Jaroslava Havlíčka (divadelní úprava Martin Glaser a Olga Šubrtová). Hra měla při premiéře na Lomnickém kulturním létě (15. 7. 2016) velký úspěch. Vstupné 70 Kč.

A ZA TRACYM TYGR
28. září (st) od 18 hodin, Kulturní dům Libštát. DS Tyl Slaná přijíždí s hrou napsanou na námět Williama Saroyana. Jeho i Tracyho tygr je krásná dívka, dobré jídlo, vůně kávy, slunce, sobota, čokoláda, prostě všechno to, co tvoří jeden neurčitý pocit - být rád na světě. Mít tygra, znamená mít chuť žít, ať se děje cokoliv. Na přehlídce v Josefově Dole získal Martin Daniel Bašek cenu za režii, herci Lukáš Kmínek a Zuzana Patočková za herecké výkony. Vstupné 70 Kč.

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Loňský program Libštátského pozdního léta 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Proti Wizards si Dalmach připsal druhou výhru sezony
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka
Soutěž Památka roku ocení nejlepší rekonstrukce historických staveb
Hokejisté Lomnice urvali smrští ve třetí části vítězství ve Varnsdorfu

Nejčtenější články

20.11.: Praha našla Vánoční strom, vyrostl v Semilech
19.11.: FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
18.11.: Přepeře zakončily podzim těsnou porážkou se Zápy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT