Libštátské pozdní léto opět přináší divadlo i zajímavé koncerty

20.08.2016 08:12:43 | Autor: Jaroslav Vávra a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Libštát

Libštátské pozdní léto opět přináší divadlo i zajímavé koncerty

Pořadatelé připravují již 14. ročník Libštátského pozdního léta, ve kterém opět nebudou chybět divadelní představení, výstavy a koncerty. Jako první se v programu představí již v sobotu 27. srpna skupina Nezmaři, která patří ke špičce našeho folku už téměř 40 let.

Druhým z koncertů bude ten mladé skupiny Symfon kvartet v sobotu 3. září v luterském kostele Na Hořením konci Libštátu. Dnes již profesionální soubor zvítězil ve své kategorii v r. 2015 na soutěžním festivalu Stonavská Barborka, kterého se zúčastnilo více než 60 souborů. Záštitu nad ním převzal ministr Kultury Daniel Herman. Koncert se bude líbit mladým i těm dříve narozeným.

Pohádkové loučení s prázdninami je letos posunuto až na neděli 4. září. Přijedou opět celostátně i mezinárodně známí Čmukaři z Turnova, kteří letos oslavují 40 let nepřetržité činnosti, a Marek Sýkora. Při představeních Čmukařů a Marka Sýkory se baví nejen děti, ale také dospělí diváci.

Včelaři Libštát se chtějí při výročí 90 let činnosti představit veřejnosti a počítá se s tím, že výstavu navštíví místní školy - z Libštátu i Košťálova, poněvadž nebude „jen o textech". Vystaveny zde budou staré úly, medomety - staré i nové, připravena bude ukázka ošetřování včelstev, výroby včelařských pomůcek a svíček, na instalovaném skleněném úlu se návštěvníci seznámí s životem včelstva. Prodávat se bude med a proběhne i ochutnávka medového pečiva.

Sopranistka Irena Troupová je nejzářivější hvězdou první části Libštátského léta. Po studiích působila především v Německu a brzy se stala vyhledávanou sólistkou i v dalších zemích (Anglie, Itálie, Dánsko, Švédsko, Francie, Švýcarsko, Polsko). Koncertovala s celou řadou souborů. Spolupracovala samozřejmě také s Českou filharmonií a dalšími předními orchestry ČR. Ze spolupráce s komorními i velkými orchestry vznikla celá řada hudebních nahrávek. Pravidelně vystupovala v ncertních řadách Státní opery v Berlíně a Berlínského symfonického orchestru.

Libštátský evangelický kostel - 230 let (1786-2016): Už v rámci ranní nedělní bohoslužby bude uvedena a nabídnuta návštěvníkům pozoruhodná kniha Jana Kletvíka Evangelíci v Libštátě (1783-1945), důkladná, ale velmi čtivá studie, kde nechybí ani záznam vzpomínek p. Jana Kříže, bývalého dlouholetého kurátora sboru. (V semilském archivu jsou uloženy celé zvukové záznamy rozhovorů J. Kletvíka a J. Kříže.)

Představí se i lomničtí divadelníci. Režisér Petr Sádek sestavil s převážně s mladými herci, svými vrstevníky, z nichž mnozí hráli poprvé, s velmi "odvážnou" komedii Muž sedmi sester na motivy Jaroslava Havlíčka. Jeho záměrem je předvést publiku dobrou zábavu, což se mu opravdu daří, ale trochu se také, jak lze s lidmi manipulovat - a jaké jsou důsledky toho, když se něco přežene a nezná se míra.

Na výbornou úroveň se dostal Divadelní soubor Tyl Slaná s představením A za Tracym tygr. Libštátští dobře znají Lukáše Kmínka a Martina Daniela Baška, kteří oba dostali na přehlídce v Josefově Dole cenu.

Libštátské pozdní léto 2016:

NEZMAŘI - country odpoledne a dlouhá noc
27. srpen 2016 (so), NEZMAŘI od 19 hodin, ranč U Jezevčíka, vedle nádraží ČD Libštát. Už od 16 hodin hraje pražská skupina Medúzy. Nezmaři - další legendární skupina na LPL. Nebudou chybět tradiční bramboráky Dušana Bodnára. Vstupné 100 Kč.

OBLASTNÍ PŘEHLÍDKA DECHOVEK
3. září 2016 (so) od 13 hodin, areál Pod Kozlovem v Košťálově, Pořádá SDH Košťálov a Táboranka. Účinkují: Mažoretky a twirling DDM Lomnice n. Pop., DH Žižkovanka Petra Soviče, DH Javorka Lázně Bělohrad, DH Táboranka s Mojmírem Maděričem (moderátor celé přehlídky), DH Krajanka Václava Hlaváčka. Občerstvení zajištěno. Vstupné 120 Kč, v předprodeji 100 Kč (tel. 604 325 822).

SPÁLOVSKÉ BABÍ LÉTO - 21. ROČNÍK VÝSTAVY
3. září 2016 (so) od 14 hodin v evangelické kapli na Spálově. Jednodenní výstava profesionálních výtvarníků letos vzdá hold dílu Václava Žatečky, ale nezapomene ani na další výtvarníky a fotografy. Připraveno bude krásné hudební překvapení. Vstupné dobrovolné.

SYMFON KVARTET
3. září (so) 2016 od 17 hod., luterský evangelický kostel Na Hořením konci v Libštátě (z Libštátu - 300 m za železničním přejezdem na Bělou odbočit doprava, přejet mostek, odbočit doleva, kostel je pod lesem), za nepříznivého počasí v libštátském evang. kostele. (Přejet historický most ve směru na Lomnici a hned odbočit doleva.) Vynikající vokální soubor z Prahy, který měl obrovský úspěch na Lomnickém kulturním létě 2016. V poutavých aranžmá interpretuje hudbu všech staletí a hudebních žánrů. Vstupné 70 Kč.

POHÁDKOVÉ LOUČENÍ S PRAZDNINAMI
4. září 2016 (ne) od 15 hodin, stodola a dvůr Janatova statku pod nádražím ČD. Vystoupí Čmukaři z Turnova (Dračí pohádky) a s humorkami Marek Sýkora. Vstupné 30 Kč.

VČELAŘI LIBŠTÁT (1926 - 2016): VERNISÁŽ VÝSTAVY
10. září (so) od 14 hodin, Kino 3. května Libštát
Kulturní program zajištěn, občerstvení též. Vstupné dobrovolné.

J. S. BACH: Ježíš budiž mé první slovo
17. září 2016 (so) od 17 hodin, evangelický kostel v Libštátě. Účinkují: Irena Troupová (soprán) - v Evropě respektovaná zpěvačka na poučenou interpretaci staré hudby. Lukáš Vendl (varhany) - získal několik ocenění na domácích i zahraničních soutěžích, pedagog Pražské konzervatoře. Poučené interpretaci se věnuje také houslista Jan Siřínek. Vstupné 70 Kč.

LIBŠTÁTSKÝ EVANGELICKÝ KOSTEL - 230 LET (1786 - 2016)
18. září 2016 (ne) od 8.30 hod. bohoslužby, káže synodní senior Mgr. Daniel Ženatý. Prohlídka rekonstruované fary. Srdečně zveme všechny občany. Budou si moci zakoupit knihu Jana Kletvíka „Evangelíci v Libštátě (1783-1945)". 10.30 návštěva luterského kostela Na Hořením konci a kaple na Spálově v 11.30 hod. Návštěvníci budou seznámeni s historií kostelů. Hudební vstupy: rodina Vávrova. 14,30 - 15,30 přednáška ThDr. Ondřeje Macka: Evangelická zbožnost a její toleranční kořeny. Vstupné dobrovolné.

MUŽ SEDMI SESTER
25. září (ne) od 18 hodin, Kulturní dům Libštát
DS J. K. Tyl z Lomnice n. Pop. se představí s groteskou inspirovanou novelou spisovatele Jaroslava Havlíčka (divadelní úprava Martin Glaser a Olga Šubrtová). Hra měla při premiéře na Lomnickém kulturním létě (15. 7. 2016) velký úspěch. Vstupné 70 Kč.

A ZA TRACYM TYGR
28. září (st) od 18 hodin, Kulturní dům Libštát. DS Tyl Slaná přijíždí s hrou napsanou na námět Williama Saroyana. Jeho i Tracyho tygr je krásná dívka, dobré jídlo, vůně kávy, slunce, sobota, čokoláda, prostě všechno to, co tvoří jeden neurčitý pocit - být rád na světě. Mít tygra, znamená mít chuť žít, ať se děje cokoliv. Na přehlídce v Josefově Dole získal Martin Daniel Bašek cenu za režii, herci Lukáš Kmínek a Zuzana Patočková za herecké výkony. Vstupné 70 Kč.

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Loňský program Libštátského pozdního léta 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020
Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou
Frýdlant opět láká návštěvníky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT