Libštátské pozdní léto zakončí beseda o filmech a shakespearova hra

08.11.2019 10:08:55 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Libštát

Libštátské pozdní léto zakončí beseda o filmech a shakespearova hra

O víkendu skončí dvěma pořady 17. ročník Libštátského pozdního léta. Prvním je beseda s filmovým historikem Pavlem Taussigem nazvaná Filmové obrazy ze starého Bělidla a druhým ztvárnění shakespearovy hry Mnoho povyku pro nic Divadelním spolkem J. K. Tyl z Lomnice nad Popelkou.

„Můžeme konstatovat, že byl letošní ročník úspěšný. Třebaže do návštěvnické bilance nepočítáme diváky Oblastní přehlídky dechových hudeb v Košťálově - to bychom se chlubili cizím peřím - ani stovky návštěvníků libštátských Podzimních trhů V Lipkách, zavítalo na pořady "Léta" už kolem 900 diváků. Byli bychom rádi, kdybychom v neděli přivítali tisícího. Dostane malou pozornost. Děkujeme všem, kteří festival navštívili, ale také těm, kteří se zapojili do jeho organizace. Pomalu začínáme připravovat 18. ročník. Věříme, že Vás poslední dva pořady zaujmou - a že tu tisícovku dáme," uvedl za pořadatele Jaroslav Vávra.

Pavel Taussig: FILMOVÉ OBRAZY ZE STARÉHO BĚLIDLA. Beseda se známým filmovým historikem
9. listopadu (so), kino 3. května od 17 hodin. Nejznámější český filmový historik, scénárista, režisér, publicista a autor námětu k filmu Kolja opět v Libštátě. Zajímavě o nesmrtelném díle B. Němcové a jejím životě. Besedu doplní komentované ukázky ze známých filmů. Vstupné 40 Kč

William Shakespeare: MNOHO POVYKU PRO NIC. Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou
10. listopadu (ne), začátek v 17 hod., Kulturní dům Libštát. Slavná komedie z r. 1599. Záludnost, všudypřítomné a věčné všiváctví, které pomluvou způsobí velký rozruch - to je motor hry. Ženit se, či neženit? O to tu také běží. A navíc snad nejpitomější strážníci v dějinách světové dramatiky, v jejichž postavách povýšil autor blbost na umění. Režie: Petr Sádek.

Ochotníci z Vysokého zahrají v Libštátě Republiku za koně a fotbal

Libštátské pozdní léto 2019 se naplno rozjíždí - kompletní program

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Křest knihy o výtvarníkovi Harcubovi zpestřily ukázky jeho děl
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT