Lídrem Hnutí ANO do komunálních voleb v Turnově je Jaroslav Knížek

13.06.2018 14:22:29 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Lídrem Hnutí ANO do komunálních voleb v Turnově je Jaroslav Knížek

Lídrem Hnutí ANO v Turnově pro komunální volby 2018 konané 5.-6. října 2018 je podnikatel a prezident FK Turnov Jaroslav Knížek. V první pětce jsou i současná místostarostka Jana Svobodová, stávající radní Michal Kříž a také živnostník Jaroslav Men a za sportovce Miroslav Reichl.

„Na kandidátce jsou stará osvědčená jména i nové mladé tváře. Za ty čtyři roky na turnovské radnici se nám toho z pozice koaličního partnera hodně povedlo, ale hodně toho je ještě před námi. Chceme s pokorou a kvalitním programem znovu požádat voliče o důvěru," říká lídr kandidátky Jaroslav Knížek.

Hnutí ANO skončilo při jeho historicky prvních komunálních volbách v Turnově v roce 2014 druhé se ziskem 14,13 % hlasů. Ve dvoučlenné koalici, která stabilně vedla město celé funkční období, mělo 5 zastupitelů. Celé období se při vysokých investicích do rozvoje podařilo díky nízkým úrokovým sazbám udržet zadlužení města na podobné úrovni jako v roce 2014. „Po čtyřech letech, které jsme v koalici s Nezávislým blokem jako nováčci absolvovali, máme spoustu energie a nyní i zkušeností. Je za námi vidět práce a myslím, že jsme náš slogan NEKECÁME, MAKÁME opravdu naplnili," hodnotí 4 roky v koalici současný lídr kandidátky Jaroslav Knížek.

Jako úspěšné hodnotí Hnutí ANO především oblast výstavby. Za poslední 4 roky s předpokladem roku 2018 se do městské infrastruktury v Turnově investuje 510 milionů korun na:

  • vybudování Sportovně rekreačního areálu Maškova zahrada (zimní stadion, venkovní koupaliště, skatepark, in-linová dráha)
  • rekonstrukci komunikací (ulice Pekařova, Přemyslova, Palackého, Nádražní, Studentská, Výšinka - Kamenec, Prouskova, Husova - přechod)
  • regeneraci sídliště u nádraží
  • rekonstrukci škol (ZŠ Alešova, ZŠ Skálova, ZŠ Žižkova),
  • nová dětská hřiště (park u Letního kina - sportovní část, Metelkovy sady - hřiště + vstupní část, hřiště v Dělnické ulici, hřiště Drak v Alešově ulici (nahrazení havarijního hradu v sídlišti)
  • Zahájení výstavby fotbalového hřiště s umělou trávou za podpory dotace z MŠMT

 

Vedle těchto rozsáhlých investičních projektů se podařilo zjednodušit život všem občanům například pomocí zavedení placení parkového pomocí SMS nebo nastartováním systému objednávání na úřady bez dlouhého čekání. „Nezapomínalo se ani na společenský život a mezilidské vztahy. Podařilo se nám obnovit tradici farmářských trhů a svým způsobem jsme nejen jarními tanečními na Střelnici roztančili Turnov," hodnotí s úsměvem 4 roky na radnici místostarostka a dvojka kandidátky Jana Svobodová. V oblasti zdravotnictví se podařilo nejen udržet rozsah poskytované péče v turnovské nemocnici, ale došlo i na její modernizaci.

Tisková konference Hnutí ANO v Turnově<br />Autor: Petr Ježek „Jsem pyšný na to, že se Turnov umí postarat o své seniory. Městská příspěvková organizace Zdravotně sociální služby Turnov byla loni vyhodnocena jako nejlepší v celém kraji," komentuje péči o starší generaci ve městě radní Michal Kříž.

Na kandidátku se Hnutí ANO především mezi mladou generací podařilo získat i nové tváře, které hodlá aktivně zapojovat. „Zajímavou posilou je Tomáš Roubiček, který se celý svůj profesní život zabývá dopravou nebo také úspěšný trenér AC Turnov Miroslav Reichl. Cílem pro nás je být součástí koalice a aktivně rozvíjet Turnov. Čemu se chceme vyhnout je negativní přístup a kritika za každou cenu," říká ke kandidátce její lídr Jaroslav Knížek.

Hnutí ANO opírá svůj program na nadcházející 4 roky o vyřešení dopravní situace ve městě. Prioritou je řešení parkování ve městě a obchvat Turnova. „Chceme rychle rozšířit centrální parkoviště o zhruba 60 parkovacích míst. Do roku 2022 bychom rádi v oblasti širšího centra zahájili výstavbu parkovacího domu s kapacitou kolem 200 aut. Zároveň chceme urychleně vyvolat jednání s ŘSD a ministerstvem dopravy o co nejrychlejším řešení obchvatu Turnova. Při realizaci těchto dvou zásadních věcí se celému Turnovu začne lépe dýchat," vysvětluje priority Jaroslav Knížek.

Vedle toho se v programu objeví podpora výstavby rodinných domů a bytů formou rozvoje bytových zón, zahájení realizace cyklostezky Turnov - Svijany a příprava projektu cyklostezky Turnov - Jičín, v oblasti zdravotnictví rozšíření pavilonu ARO a následné péče a výstavba Alzheimer centra, v oblasti školství modernizace budov, podpora učitelů, ale také vyšší přídavky na obědy pro sociálně slabé děti. Společenský život podpoří Hnutí ANO dostavbou divadla a novou knihovnou, sportovce šatnami na zimním stadionu Ludvíka Koška a zahájením výstavby multifunkční sportovní haly v Turnově 2. „Naší výhodou je, že všechny naše plány jsou reálné. Nejsou to jen předvolební sliby. Jedním z důležitých bodů programu bude také vznik nového okresu Turnov. Lidem by to zásadně zjednodušilo život, protože už by nemuseli na úřady do Semil," uzavírá Jaroslav Knížek.

Kandidátem do senátních voleb za Hnutí ANO je Josef Chuchlík

Představení kandidátů hnutí ANO v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Václav Novotný Podnikatel a rodák z podkrkonošského Libštátu Josef Chuchlík se stal kandidátem Hnutí ANO pro podzimní senátní volby ve volebním obvodě č. 35 Jablonec nad Nisou. Jeho kandidaturu schválil krajský sněm Hnutí ANO.

„Stav společnosti a regionu v Podkrkonoší mi není lhostejný. Své ambice v oblasti podnikání jsem si naplnil, firma může částečně fungovat bez mého přímého dohledu a chtěl bych společnosti vrátit to, co mi dala. Můj cíl je hájit zájmy rodiny, vzdělání a bezpečí našich dětí. Dlouhou dobu se snažíme pomáhat těm, o kterých si myslíme, že pomoc potřebují. Moje výhoda je, že mám dost energie a lidé mi mohou věřit, že mocenské nebo finanční důvody mě do politiky opravdu nevedou!" vysvětluje důvody své kandidatury Josef Chuchlík.

Iniciativa angažovat významného podnikatele z regionu vzešla už minulý rok od krajského vedení Hnutí ANO. Vzájemné rozhovory trvaly několik měsíců. „S panem Chuchlíkem jsme se definitivně shodli letos v březnu. Jsem velmi rád, že za Hnutí ANO bude kandidovat právě on. Jsou za ním výsledky, region zná jako málokdo, je pracovitý, má silnou vůli a je naprosto bezúhonný. Není zatížen politickou minulostí. Za mě ideální kombinace," komentuje nominaci krajský předseda Hnutí ANO Jaroslav Knížek. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pietní akt v Liberci připomene padesát let od invaze vojsk Varšavské smlouvy

Půl století uplynulo od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. V úterý 21. srpna si Liberečané na náměstí Dr. Edvarda Beneše toto výročí připomenou. Program akce s názvem Jednadvacátého přinese promítání autentických záběrů z okupace, koncert písní Karla Kryla či výstavu dobových fotografií, která potrvá do 29. srpna. Partnerem události je Liberecký kraj. Město pod Ještědem bylo jedno z prvních velkých měst republiky, kudy se kolony tanků a obrněných vozů prohnaly směrem k Praze. Vojska za sebou nechala devět mrtvých a pětačtyřicet zraněných.

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prázdniny vrcholí a s nimi i nabídka akcí na hradech a zámcích
Letní tábor semilských florbalistů v Osečné 2018
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 17. až 19. srpna
Galerie Vlastimila Rady ukazuje divadelní tvorbu Renaty Hans

Nejčtenější články

16.08.: Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad mincí ze 14. století
15.08.: I.A třída: Těsné výhry získaly v úvodním kole Lomnice a Košťálov
16.08.: Okresní přebor: Libštát v úvodním kole zdolal 3:1 Mříčnou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT