Listopadová kultura v turnovském divadle a v KC Střelnice

29.10.2011 14:48:33 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Listopadová kultura v turnovském divadle a v KC Střelnice

Přinášíme vám kompletní kulturní nabídku v Turnově, když většina akcí bude probíhat v Kulturním centru Střelnice nebo divadle, ale v nabídce je například i zájezd do divadla Semafor. Z koncertů zpěváků by jistě mohly zaujmout Jana Koubková a Petr Kolář.

Nabídku turnovského kina Sféra najdete samostatně zde.

BRNĚNSKÉ KYTAROVÉ KVARTETO

Středa 2. listopadu 572. koncert Turnovských hudebních večerů
Soubor se vyznačuje výbornou technickou úrovní hráčů, souhrou a citlivým, promyšleným přednesem. Souhrn těchto kladů dovede vdechnout život a jedinečnost každé skladbě přednášeného repertoáru.
Divadlo
19:30 hodin - předprodej 100 Kč, na místě 120 Kč

HOSPODSKÁ

Čtvrtek 3. listopadu 3. divadelní představení Klasické řady
V pořadí již čtvrtý vstup Divadelního spolku Frída na turnovské jeviště je malým komorním panoptikem lidských charakterů, mnoha člověčích typů a rozličných smutných i komických figurek. Výjimečnost této inscenace spočívá v tom, že dlouhou škálu různorodých postav a postaviček bravurně ztvárňují jen herci Kamil Mikulčík, Radim Novák a Martin Trnavský. Scénář a režie: Dodo Gombár.
Divadlo
19:30 hodin - předprodej 200 Kč, na místě 220 Kč

NA PALOUČKU

Sobota 5. listopadu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!
Nová loutková revue divadla Loudadlo, které děti znají z TV pořadů Hřiště 7, Studio Kamarád aj. V představení se střídají komické dialogy, písničky, pohádky a soutěže. Loutky v nadživotní velikosti a další efekty zaujmou děti i jejich dospělý doprovod.
Divadlo
10 hodin - 50 Kč

TECHTLE MECHTLE

Úterý 8. listopadu
Zbrusu nový název zábavného pořadu známé travesti skupiny HANKY PANKY z Prahy. Na jevišti slečny Stefany, Dolores, Sofia a Alex, v civilním životě Martin, Lukáš, Libor a Aleš připravili pořad, plný známých hudebních melodií, vtipů, nadsázky a komických scének, Nebude chybět řada nestárnoucích zpěvaček a zpěváků  jako jsou Petra Janů, Hanka Zagorová společně s Drupim, Lucie Bílá, Těžkej Pokondr, ale i Chris Norman, rocková babička Tina Turner, Annie Lenox společně s Arretou Franklin, George Michael a řada dalších.
Divadlo 19 hodin - předprodej za 240 Kč, na místě 250 Kč

TICHO VE FOYER!

Úterý 8. listopadu
Dva svérázní muzikanti Jakub Noha a Pavel Šoumen Homolka jako první využijí „nový" prostor v areálu Střelnice. V zákoutí horního předsálí si vytvoříme klubovou scénu - tak velkou, jak bude počet přítomných vyžadovat.
KC Střelnice
19:30 hodin - vstupné 120 Kč

KOZLÍK

Středa 9. listopadu
Bjornsonova novela Veselý hoch patří do pokladnice norské kultury. Norské děti dodnes vyrůstají v úzkém kontaktu s jejím textem a písněmi. Děj novely je v dramatizaci, nazvané Kozlík, soustředěn do úvodní historky malého chlapce Eivinda a holčičky Marit, žijících na odlehlé části Norska. Divadelní společnost Agnez z České Lípy získala za provedení Kozlíka mnohá ocenění u nás i na zahraničních festivalech. Určeno pro předškoláky a I. stupeň ZŠ.
Divadlo 8:30 a 10 hodin - vstupné 40-30-20 Kč

KYTICE

Čtvrtek 10. listopadu 1. abonentní zájezd do Prahy
50. výročí založení divadla oslavuje Semafor mimo jiné i obnovením nejúspěšnějšího představení své historie, muzikálu Kytice. Předloha Karla Jaromíra Erbena viděna očima Jiřího Suchého a opatřena hudbou Ferdinanda Havlíka opět slibuje dobrou zábavu, uvidíte pět původních Erbenových balad a jednu navíc, u které by si možná ani Karel Jaromír nevšiml, že ji nenapsal on. Hrají a zpívají: Jiří Suchý, Jitka Molavcová a mnozí další. Odjezd autobusu od Střelnice ve 13 hodin.
Divadlo Semafor
19 hodin

POETIKA 2011

Pátek 11. a sobota 12. listopadu
Dvanáctý ročník přehlídky hudby a poezie má obvyklé programové schéma - v pátek recitační soutěž mládeže (přihlášky do 4.11.), v sobotu galakoncert, na kterém se kromě hudebních hostů představí i nejzajímavější recitátoři z páteční soutěže. Hudební složku letos slíbil obstarat Jakub Zahradník se skupinou Stream.
Divadlo
Pátek od 9.30 hodin - vstup zdarma Sobota od 18 hodin - vstupenky v předprodeji za 120 Kč, na místě za 140 Kč

HAVAJSKÉ OSTROVY

Úterý 15. listopadu Cestovatelský klub
Cesta dlouhá 38 dnů po havajských ostrovech vedla Libora Turka rozžhavenou lávou nejaktivnější sopky světa, pohádkovými plážemi, kolem budhistických chrámů, přes původní havajské vesnice, džunglí... Přijďte se podívat sami,  800 diapozitivů vám poví víc.
Divadlo
18 hodin - 50 Kč

POHOVKA II. 

Čtvrtek 17. listopadu
Divadelní klub "D" uvádí druhý večer s Ivem Šmoldasem. Tentokrát astrologický, se spisovatelkou Danielou Fischerovou a spisovatelem a astrologem Petrem Messanim. Hudební doprovod Pavel Půta. Senioři obdrží vstupenky za 100 Kč na odb. soc. věcí.
Divadlo 19 hodin - vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 170 Kč

BOŽSKÝ ŘÍZEK

Sobota 19. listopadu
Divadelní spolek Nakafráno na rozjezd zopakuje své první dvě hry, aby nás v lednu překvapil novinkou Drůbeží nářez.
Divadlo
19.30 hodin

KOČIČÍ HRA

Úterý 22. listopadu
Hra Istvána Örkenyho přibližuje příběh dvou sester, jejichž život dělí železná opona, hraje na pocity diváků svou pravdivostí. Slávu hra získala v interpretaci Dany Medřické z počátku 80tých let. Postava Erži Orbánové se stala symbolem nezdolného optimismu navzdory bídě života. V podání Železnobrodských neztrácí hra sílu hlavně díky hereckému výkonu hlavní představitelky. Inscenace je dramaturgicky vhodně upravena pro divadlo 21.století, tedy dochází k zeštíhlení textu a tím ke zrychlení spádu děje. Inscenace získala doporučení na národní přehlídku činoherního divadla.
Divadlo 19.30 hodin - 80 Kč

JANA KOUBKOVÁ QUARTET

Středa 23. listopadu
S Janou Koubkovou vystupuje na koncertech Ondřej Kabrna, který klavír střídá s akordeonem a arabskou loutnou zvanou oud, bubeník Jan Červenka, který vedle klasické bicí soupravy hraje i na africké djembé a Jan Keller, baskytarista, jenž do quartetu přináší také pro jazz netypický zvuk violoncella. Toto netradiční obsazení nabízí nepřeberné množství hudebních barev a posluchače provede nesčetnými hudebními světy. Kromě autorského repertoáru zazní též skladby autorů jako je Bobby McFerrin, Chick Corea, Avishai Cohen, Duke Ellington, George Gershwin, Charlie Parker, Billy Strayhorne, J. S. Bach, ale i lidové písně v zajímavých úpravách.
Divadlo
19.30 hodin - vstupné v předprodeji 130 Kč, na místě 150 Kč

VÁNOČNÍ TURNÉ PETR KOLÁŘ 2011

Pátek 25. listopadu
Petr Kolář je několikanásobný Stříbrný Slavík a držitel řady dalších ocenění - vyjíždí u příležitosti vydání již třetího sólového CD s kapelou na velké vánoční turné, které se zastaví i v Turnově.  Petr Kolář už od 18 let zpíval s řadou rockových kapel a věnoval se nejrůznějším hudebním projektům v nahrávacích studiích. V roce 1995 se stal zpěvákem skupiny Precedens, v roce 1997 vydal první album a navázal spolupráci s Karlem Svobodou. V roce 2003 vzniká jeho megahit Ještě že tě lásko mám. Předprodej zahájen již v říjnu.
KC Střelnice
19 hodin - vstupné 250 - 650 Kč

CO SE TÉTO NOCI STALO

Neděle 27. listopadu I. adventní koncert
Recitál mezzosopranistky Pavly Fendrichové s loutnou Jindřicha Macka je složen z méně známých českých a moravských adventních písní v jedinečných úpravách pro loutnu a zpěv.
Kostel sv. Františka
15 hodin - vstupné 60 Kč

VČELÍ MEDVÍDCI

Pondělí 28. listopadu Představení pro MŠ a ZŠ
Brněnské Divadlo Věž přiváží nové příběhy Čmeldy, Brumdy a jejich kamarádů pod názvem Včelí medvídci - Od jara do zimy. Napínavé i legrační příhody z hmyzí říše jsou doplněny písničkami Petra Skoumala.
Divadlo
8:30 a 10 hodin - vstupné 40-30-20 Kč

FE-ÉRIE O KLADNĚ

Úterý 29. listopadu
Urbanisticko-sociálně-politologická a navíc edukativní inscenace. Divadlo V.A.D.si je vědomo mnohých zjednodušení, nepřesností a snad i nespravedlností, kterých se touto inscenací dopouští na obyvatelích, dobré pověsti a historii největšího města Středočeského kraje. Inu, pro krásu se někdy trpí... Děj se odehrává v šatně Poldinky v současnosti, obrazy se však vrací zpět do dob počátků, slávy i neslávy tohoto symbolu Kladna. Inscenace je plná příjemného i drsnějšího humoru, jak už to bývá v partě dělníků velkého průmyslového podniku. Zdař Bůh!
Divadlo
19.30 hodin - 80 Kč

ZE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE

Středa 30. listopadu
Zábavný pořad populárního imitátora a baviče Zdeňka Izera je plný oblíbených parodii televizních pořadů, soutěží i imitování řady populárních osobností z české i zahraniční pěvecké oblasti. Vystoupení je obohaceno nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky. Partnerkou Z. Izera v novém programu bude Šárka Vaňková, známá z úspěšného působení v první řadě Superstar.
Divadlo
19.30 hodin - vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 200 Kč.

Listopadová nabídka kina Sféra v Turnově

Listopadová nabídka kina Sféra v Turnově

Petr Kolář v rámci vánočního turné přijede do Turnova

Petr Kolář v rámci vánočního turné přijede do Turnova

O co jste přišli z turnovské kultury v říjnu?

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT