Listopadová nabídka KC Kino Železný Brod

04.11.2017 08:21:29 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Listopadová nabídka KC Kino Železný Brod

V měsíci listopadu, kdy venku kulminuje nevlídné sychravé počasí, vám železnobrodské KC Kino nabízí opět pestrobarevnou směsici filmů pro všechny filmové fanoušky. Například Thor: Ragnarok, Příšerákovi, Liga spravedlnosti, nebo animované novinky Lajka a Hurvínek a kouzelné muzeum.

Z další nabídky české filmové produkce řadu z vás jistě zaujme třetí díl trilogie Zahradnictví od pánů Hřebejka a Jarchovského, který nese název Nápadník. Ten se odehrává na samém konci padesátých let a je příběhem lásky, tentokrát lásky milenecké. Vypráví o bitvě mezi rodiči a jejich dětmi, poznamenanými válkou a komunistickým převratem a v Železném Brodě jej uvádí pouhý den po celosvětové premiéře.

V čase krátce po svobodných parlamentních volbách si hodně pozornosti zaslouží vůbec první hraný film o Miladě Horákové, který nese prostý název Milada. Tento životopisný snímek se odehrává v letech 1937 až 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnosti a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Hlavní role byla svěřena izraelské herečce Ayelet Zurer, která se prosadila i v Hollywoodu a upozornila na sebe již svou první anglicky mluvenou rolí ve filmu Stevena Spielberga Mnichov.

KC Kino v Železném Brodě uvádí v listopadu 2017:

pátek 3. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

VŠECHNO NEJHORŠÍ (USA 2017)
Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Právě tohle se teď totiž děje vysokoškolačce Tree. A brzy začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou, a tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy...
Hrají: Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine a další, režie: Christopher Landon, pro děti do 12 let nevhodné, 96 minut, 110 Kč.

sobota 4. 11. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

PŘÍŠERÁKOVI (Německo, Velká Británie 2017)
Wishbonovi nejsou právě šťastná rodinka, každý z jeho členů má nějaké trápení. Jenže ty opravdové trable je teprve čekají, když si jejich mámu jako svou budoucí partnerku vyhlédne samotný hrabě Dracula. Pošle proto Babu Yagu, aby Emmu proměnila v upírku, Yaga však nedopatřením změní v příšery i zbytek rodiny. A tak se rodinka monster vydává po stopách čarodějnice získat zpět lidskou podobu.
Režie: Hoger Tappe, 96 minut, 120 Kč.

sobota 4. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

THOR: RAGNAROK (USA 2017)
Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi.
Hrají: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett, režie: Taika Waititi, pro děti do 12 let nevhodné, film v českém znění, 130 minut, 120 Kč.


úterý 7. 11. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

NERODIČ (Česko 2017)
Téma, které se týká každého z nás a které každý z nás řešil, řeší nebo bude řešit. A možná i několikrát. Rodina měla vždy jasnou podobu - přeci máma, táta a děti. Dnes už má ale rodina až překvapivé množství různých jiných podob. A stále více lidí si klade otázku, která odporuje našemu nejzákladnějšímu instinktu... zda se vůbec stát rodičem. Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec?
Režie: Jana Počtová, 83 minut, 90 Kč.

pátek 10. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

MILADA (Česko 2017)
Snímek přibližuje dramatický osud Milady Horákové, který ve své době otřásl světem. Scénář není založen na popisu tehdejší politické situace v Československu, ale na základě skutečných událostí, a bez zbytečného patosu vypráví osobní příběh hlavní protagonistky. Zaznamenává Miladiny ambice i pochybnosti, rozpolcenost mezi povinnostmi k vlasti a rodině, odhodlání žít v souladu se svým přesvědčením.
Hrají: Ayelet Zurer, Robert Gant, Vladimír Javorský a další, režie: David Mrnka, 130 minut, 120 Kč.

sobota 11. 11. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

MAXINOŽKA (FRA, BEL 2017)
Kluk jménem Adam se vydává na dobrodružnou cestu,aby odhalil tajemství svého dávno ztraceného tatínka. Tím však není nikdo jiný než legendární Lesní muž! Po setkání v hlubokém lese, kde se otec skrývá, začínají oba dohánět ztracený čas. Po počátečním váhání Adam brzy zjistí, že i on má velké nadání, o kterém se mu dříve ani nezdálo a dobrodružství tak teprve začíná.
Režie: Ben Stassen, 91 minut, 120 Kč.

sobota 11. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

VRAŽDA V ORIENT EXPRESU (USA 2017)
Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. Jmenuje se Hercule Poirot...
Hrají: Penélope Cruz,Willem Dafoe, Johnny Depp a další, režie: Kenneth Branagh, pro děti do 12 let nevhodné, 110 minut, 120 Kč.

pondělí 13. 11. - 18.00 hodin CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA

PAVLA BIČÍKOVÁ: Z Prokletých hor do Albánie
Nová multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o třítýdenním putování po zemi, kde ne znamená ano a kde krevní msta není dávnou minulostí.
Vstupné dobrovolné.

úterý 14. 11. - 10.30 hodin SENIORSKÉ KINO

PO STRNIŠTI BOS (Česko 2017)
Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe. Nyní jsme však v období Protektorátu, kdy je Edova rodina donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Malé město,
kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem.
Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska a další, režie: Jan Svěrák, 111 minut, 60 Kč.

úterý 14. 11. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

CHLAPI NEPLÁČOU (BIH 2017)
V opuštěném horském hotelu probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii. V atmosféře obrovského prázdného hotelu
vyplouvají na povrch ty nejhlubší rány minulosti, zasazené rodinou či válečnou zkušeností.
Hrají: Boris Isaković, Leon Lučev, Emir Hadžihafizbegović, režie: Alen Drljević, mládeži do 15 let nepřístupné, 98 minut, 90 Kč.

pátek 17. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

ZAHRADNICTVÍ: NÁPADNÍK (Česko 2017)
Závěrečný díl filmové trilogie se odehrává na samém konci padesátých let. Je příběhem lásky, tentokrát lásky milenecké. Vypráví o bitvě mezi rodiči a jejich dětmi, poznamenanými válkou a komunistickým převratem. Snímek s tragikomickým nadhledem obkresluje ostrou zlomovou
linii mezi předválečnou a poválečnou generací.
Hrají: Anna Fialová, Ivan Lupták, Tereza Hladíková a další, režie: Jan Hřebejk, 113 minut, 120 Kč.

sobota 18. 11. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

LAJKA (Česko 2017)
Fenka Lajka je po svém odchytu násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu ji do vesmíru následuje množství dalších zvířat. Všechna bloudí vesmírem až nakonec za pomoci černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po nedlouhé době jejich harmonického
a nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputuje i první člověk...
Režie: Aurel Klimt, film vhodný pro děti od 8 let, 85 minut, 120 Kč.

sobota 18. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

LIGA SPRAVEDLNOSTI (USA 2017)
Poháněný obnovenou vírou v lidstvo Batman společně s Wonder Woman pracují na tom, aby rychle našli a dali dohromady tým složený z nadlidí, který by se mohl postavit nově procitnuté hrozbě a zachránili planetu před útokem katastrofických rozměrů...
Hrají: Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot a další, režie: Zack Snyder, pro děti do 12 let nevhodné, 120 min.

úterý 21. 11. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

FANTASTICKÁ ŽENA (CHI, DE, USA , ESP 2017)
Marina a Orlando se do sebe zamilují a plánují společnou budoucnost. Orlando však náhle onemocní a následně umírá. Coby transžena je Marina nucena bojovat nejen s Orlandovou rodinou, která je přesvědčena, že Marina nese za jeho smrt zodpovědnost, ale i s předsudky svého okolí, jež její sexuální identitu považuje za cosi nenormálního a zvráceného. Film byl oceněn Stříbrným medvědem na festivalu Berlinale 2017.
Hrají: Daniela Vega, Francisci Reyes, Luis Gnecco a další, režie: Sebastián Lelio, pro děti do 12 let nevhodné, 104 minut, 100 Kč.

pátek 24. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

SUBURBICON: TEMNÉ PŘEDMĚSTÍ (USA, GB 2016)
V 50. letech je život v prosluněném městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. A taková je i rodina Gardnera Lodge do chvíle, než jedné noci dojde k vloupání do jejich domu a Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod...
Hrají: Matt Damon, Julianne Moore, Oscar Isaac a další, režie: George Clooney, mládeži do 15 let nepřístupné, 104 minut, 110 Kč.

sobota 25. 11. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

HURVÍNEK A KOUZELNÉ MUZEUM (Česko, BEL, RU 2017)
Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Jednou Hurvínek pronikne do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět skrytý před zraky návštěvníků. V podzemí je ukryto tajemství kouzelného muzea a klíč k jeho záchraně...
Režie: Martin Kotík, Inna Evlannikova, 84 minut, 100 Kč.

sobota 25. 11. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

DOKUD NÁS SVATBA NEROZDĚLÍ (FRA 2017)
Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho.
Hrají: Suzanne Clément, Gilles Lellouche, Jean-Paul Rouve, režie: Eric Toledano, Olivier Nakache, pro děti do 12 let nevhodné, 115 minut, 100 Kč.

úterý 29. 11. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

EARTH: DEN NA ZÁZRAČNÉ PLANETĚ (GB 2017)
Během jediného dne poputujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země najdeme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční filmové technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit.
Režie: Peter Webber, Lixin Fan, Richard Dale, 95 minut, 90 Kč.

středa 30. 11. - 19.30 hodin STUDENTSKÉ KINO

MRTVÝ MUŽ (USA, DE, JAP 1995)
Homérské putování mladého muže napříč americkým západem 19. století. Těžce zraněný a bloudící William Blake potká odvrženého indiána jménem Nikdo. Navzdory Blakeově přirozené povaze jej okolnosti přetváří v pronásledovaného psance, zabijáka a člověka, kterému život
pomalu protéká mezi prsty.
Hrají: Johnny Depp, Gary Farmer, Lance Henriksen a další, režie: Jim Jarmusch, 121 minut, 50 Kč.

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v listopadu

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Listopadová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Listopadová nabídka kina Sféra v Turnově

Listopadová a prosincová mimořádná promítání v Lomnici

Listopadová nabídka Kino 70 Jilemnice

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sprejer zneuctil vulgární čmáranicí turnovský kostel
I.A třída: Derby Košťálov - Semily ovládli domácí
FOTO: V Semilech odhalili památník padlým v 1. světové válce
Tanečnice A-Stylu Liberec jedou na MS v Hip Hop Battle do Polska
Technické muzeum Liberec otevře novou expozici o veřejné dopravě

Nejčtenější články

21.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
23.10.: Zadlužený kominík připravil své klienty o 40 tisíc korun
22.10.: FOTO: Na tradiční podzimní koncert přijela do Bozkova kapela Tři sestry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT