Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

10.11.2020 15:33:26 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám kvůli koronaviru poněkud skromnější listopadový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Aktuální epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním Covid-19 není dobrá. Na základě příslušných nařízení vlády ČR je stále zakázána osobní účast žáků ve výuce. Až do odvolání pokračujeme distanční formou vzdělávání v plném rozsahu v jednotné platformě MS TEAMS.

Educa online

I přes nepříznivou situaci, kdy je zakázána prezenční výuka a provoz škol je do značné míry omezen, se naše gymnázium účastní prezentace škol online, zejména v souvislosti s přijímacím řízením v roce 2021. V říjnu proběhla Educa online, která nahradila tradiční veletrh konaný v Liberci. Dále je GIO prezentováno i na portále BurzaŠkol.Online. Prostřednictvím tohoto portálu se budou moci uchazeči například spojit ve vybraných termínech online se zástupci škol, zjistit potřebné informace nebo si školu prohlédnout na jejím profilu vystavovatele. Plánované termíny online setkávání se zástupcem ředitele a s ředitelem gymnázia jsou tři: 12. listopadu 2020, 15. prosince 2020 a 9. února 2021, vždy v časech od 8 do 12 hodin a od 18 do 21 hodin. Věříme, že také touto cestou získají uchazeči potřebné informace a že na sobotu 9. ledna 2021 plánovaný „Den otevřených dveří" proběhne již klasickým způsobem.

Čtvrtletní porada pedagogů

Čtvrtletní porada pedagogů proběhne online formou v pondělí 23. listopadu od 16:00 hod. Pedagogové budou hodnotit prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí (účast žáků na distančním vzdělávání je ze zákona povinná).

Zasedání SRPG

Tradiční listopadové zasedání SRPG v aule školy a schůzky rodičů žáků s pedagogy ve třídách (26. listopad od 16:00 hod.) se nemohou uskutečnit. Budou se konat dle situace v prosinci nebo v úvodních měsících nového kalendářního roku.

Některé projekty a akce se odkládají

Řada plánovaných projektů a akcí v měsíci listopadu nemůže proběhnout. Týká se to například alternativního programu k finanční gramotnosti pro třídu tercie (program připravoval Mgr. Stanislav Ulvr ve spolupráci s lektorem Ing. Michalem Koťátkem na 4. listopad), nemůže se konat tradiční stužkovací večírek maturantů atd. Jakmile se studenti vrátí do škol, uskuteční se uvedené akce v nejbližších možných termínech.

Logická olympiáda

V průběhu října se několik studentů naší školy zúčastnilo základního kola Logické olympiády. Barbora Trýznová a Juraj Polakovič (oba ze sekundy) postoupili do krajského kola, které proběhlo v pátek 6. 11. 2020 on-line formou.

Mnoho soutěží zrušeno, některé distančně

Mnoho soutěží a přehlídek bylo ve školním roce 2020/2021 zrušeno. Některé soutěže vyhlásilo MŠMT distanční formou  v říjnovém čísle Věstníku č. 7 (o vyhlášení těchto soutěží dostanou informace všichni pedagogové).

Co jste zmeškali na gymnáziu v říjnu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Vzácné pojizerské čepce dorazily z Olomouce do Semil
Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT