Literární soutěž semilské knihovny zná své vítěze
12.02.2020 16:22:29 | Autor: Městská knihovna Semily | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
V kinosále semilské Jitřenky se ve čtvrtek 6. února konalo hvězdné vyhlášení vítězů literární soutěže pořádané Městskou knihovnou Semily. Hlediště se hustě zaplnilo mladými autory a jejich rodinami.
První řadu obsadila pětičlenná odborná porota: knihovnice Jana Baánová, Petra Luňáková a Štěpánka Veberová, mladá regionální spisovatelka Gabriela Jakoubková a pedagožka Kateřina Čechová.
Na jeviště přišla ředitelka knihovny Jitka Šedinová a vzápětí předala slovo patronce soutěže a vášnivé čtenářce, starostce Leně Mlejnkové. Než došlo na stupně vítězů, slavnostní atmosféru vygradovalo duo Kateryna Sochaň a Barbora Voleská zpěvem v doprovodu kytary.
S posledními tóny konečně nastal kýžený okamžik: odhalit vítěze nejmladší kategorie 7-9 let! Oceněni byli: 1. místo Aneta Richterová (Irena na výletě), 2. místo Tomáš Boch (Dárek pro maminku), 3. místo Marek Svoboda (Malý dinosaurus) a ocenění poroty obdržela nejmladší soutěžící Magda Bašková (Kouzla jednorožců). V kategorii 10-12 let se umístili: 1. místo Markéta Nováková (Dům č. 5), 2. místo Daniel Schovánek (O Honzovi a Oldovi), 3. místo Natálie Pavelková (Angee, můj nejlepší přítel).
Vítězkami kategorie 13-15 let se staly: 1. místo Kristýna Vacová (Záložní plán), 2. místo Justýna Kolářová (Věž z hvězd), 3. místo Lucie Klémová (Díky, babi). Kategorii 16+ obsadili studenti 4. ročníku GIO s variací vánočních příběhů: 1. místo Anna Pýchová, 2. místo Jana Buchtová, 3. místo Radek Pokorný. Ocenění poroty za básně získali Kryštof Bucek (Agama), Matěj Dolenský (Škola života), Šárka Tulachová (Clary). Vítězné texty zveřejníme na webu knihovny a na facebooku.
Mladí autoři nosili a posílali svá dílka do knihovny již od října a nakonec se sešlo úctyhodných 65 prací! Zatímco mladší děti psaly převážně o svých zážitcích a o domácích mazlíčcích, starší autoři spíše popustili uzdu své fantazii. Zvláštní kategorií pak byly básně; v jejich případě nebyl brán zřetel na věk a nejlepší básně získaly rovnocenné ocenění poroty. Zajímavostí této kategorie bylo, že básně se vyskytovaly převážně u nejmladších a poté u nejstarších autorů.
Vítězové obdrželi poukazy do knihkupectví a drobné dárky od sponzorů. Všichni soutěžící si odnesli osobitou záložku se svým jménem a mottem „Slovo je jako otisk tvého nitra", pro hosty připravily knihovnice domácí pohoštění v předsálí kina. A kam bychom se chtěli s dalším ročníkem posunout? Rády bychom, aby se do literární soutěže neváhali přihlásit také dospělí!
Související články
Čtenář roku připomene učitele národů Komenského
Jak rozumět současnému umění vysvětlí Lenka Patková
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky
Gabriela Jakoubková seznámila se svou knihou semilské čtenáře
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.