Literární soutěž semilské knihovny zná své vítěze

12.02.2020 16:22:29 | Autor: Městská knihovna Semily | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Literární soutěž semilské knihovny zná své vítěze

V kinosále semilské Jitřenky se ve čtvrtek 6. února konalo hvězdné vyhlášení vítězů literární soutěže pořádané Městskou knihovnou Semily. Hlediště se hustě zaplnilo mladými autory a jejich rodinami.

První řadu obsadila pětičlenná odborná porota: knihovnice Jana Baánová, Petra Luňáková a Štěpánka Veberová, mladá regionální spisovatelka Gabriela Jakoubková a pedagožka Kateřina Čechová.

Na jeviště přišla ředitelka knihovny Jitka Šedinová a vzápětí předala slovo patronce soutěže a vášnivé čtenářce, starostce Leně Mlejnkové. Než došlo na stupně vítězů, slavnostní atmosféru vygradovalo duo Kateryna Sochaň a Barbora Voleská zpěvem v doprovodu kytary.

Vyhlášení vítězů literární soutěže pořádané Městskou knihovnou Semily<br />Autor: Archiv Městská knihovna Semily S posledními tóny konečně nastal kýžený okamžik: odhalit vítěze nejmladší kategorie 7-9 let! Oceněni byli: 1. místo Aneta Richterová (Irena na výletě), 2. místo Tomáš Boch (Dárek pro maminku), 3. místo Marek Svoboda (Malý dinosaurus) a ocenění poroty obdržela nejmladší soutěžící Magda Bašková (Kouzla jednorožců). V kategorii 10-12 let se umístili: 1. místo Markéta Nováková (Dům č. 5), 2. místo Daniel Schovánek (O Honzovi a Oldovi), 3. místo Natálie Pavelková (Angee, můj nejlepší přítel).

Vítězkami kategorie 13-15 let se staly: 1. místo Kristýna Vacová (Záložní plán), 2. místo Justýna Kolářová (Věž z hvězd), 3. místo Lucie Klémová (Díky, babi). Kategorii 16+ obsadili studenti 4. ročníku GIO s variací vánočních příběhů: 1. místo Anna Pýchová, 2. místo Jana Buchtová, 3. místo Radek Pokorný. Ocenění poroty za básně získali Kryštof Bucek (Agama), Matěj Dolenský (Škola života), Šárka Tulachová (Clary). Vítězné texty zveřejníme na webu knihovny a na facebooku.

Mladí autoři nosili a posílali svá dílka do knihovny již od října a nakonec se sešlo úctyhodných 65 prací! Zatímco mladší děti psaly převážně o svých zážitcích a o domácích mazlíčcích, starší autoři spíše popustili uzdu své fantazii. Zvláštní kategorií pak byly básně; v jejich případě nebyl brán zřetel na věk a nejlepší básně získaly rovnocenné ocenění poroty. Zajímavostí této kategorie bylo, že básně se vyskytovaly převážně u nejmladších a poté u nejstarších autorů.

Vítězové obdrželi poukazy do knihkupectví a drobné dárky od sponzorů. Všichni soutěžící si odnesli osobitou záložku se svým jménem a mottem „Slovo je jako otisk tvého nitra", pro hosty připravily knihovnice domácí pohoštění v předsálí kina. A kam bychom se chtěli s dalším ročníkem posunout? Rády bychom, aby se do literární soutěže neváhali přihlásit také dospělí!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtenář roku připomene učitele národů Komenského
Jak rozumět současnému umění vysvětlí Lenka Patková
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky
Gabriela Jakoubková seznámila se svou knihou semilské čtenáře

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT