Literární soutěž semilské knihovny zná své vítěze

12.02.2020 16:22:29 | Autor: Městská knihovna Semily | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Literární soutěž semilské knihovny zná své vítěze

V kinosále semilské Jitřenky se ve čtvrtek 6. února konalo hvězdné vyhlášení vítězů literární soutěže pořádané Městskou knihovnou Semily. Hlediště se hustě zaplnilo mladými autory a jejich rodinami.

První řadu obsadila pětičlenná odborná porota: knihovnice Jana Baánová, Petra Luňáková a Štěpánka Veberová, mladá regionální spisovatelka Gabriela Jakoubková a pedagožka Kateřina Čechová.

Na jeviště přišla ředitelka knihovny Jitka Šedinová a vzápětí předala slovo patronce soutěže a vášnivé čtenářce, starostce Leně Mlejnkové. Než došlo na stupně vítězů, slavnostní atmosféru vygradovalo duo Kateryna Sochaň a Barbora Voleská zpěvem v doprovodu kytary.

Vyhlášení vítězů literární soutěže pořádané Městskou knihovnou Semily<br />Autor: Archiv Městská knihovna Semily S posledními tóny konečně nastal kýžený okamžik: odhalit vítěze nejmladší kategorie 7-9 let! Oceněni byli: 1. místo Aneta Richterová (Irena na výletě), 2. místo Tomáš Boch (Dárek pro maminku), 3. místo Marek Svoboda (Malý dinosaurus) a ocenění poroty obdržela nejmladší soutěžící Magda Bašková (Kouzla jednorožců). V kategorii 10-12 let se umístili: 1. místo Markéta Nováková (Dům č. 5), 2. místo Daniel Schovánek (O Honzovi a Oldovi), 3. místo Natálie Pavelková (Angee, můj nejlepší přítel).

Vítězkami kategorie 13-15 let se staly: 1. místo Kristýna Vacová (Záložní plán), 2. místo Justýna Kolářová (Věž z hvězd), 3. místo Lucie Klémová (Díky, babi). Kategorii 16+ obsadili studenti 4. ročníku GIO s variací vánočních příběhů: 1. místo Anna Pýchová, 2. místo Jana Buchtová, 3. místo Radek Pokorný. Ocenění poroty za básně získali Kryštof Bucek (Agama), Matěj Dolenský (Škola života), Šárka Tulachová (Clary). Vítězné texty zveřejníme na webu knihovny a na facebooku.

Mladí autoři nosili a posílali svá dílka do knihovny již od října a nakonec se sešlo úctyhodných 65 prací! Zatímco mladší děti psaly převážně o svých zážitcích a o domácích mazlíčcích, starší autoři spíše popustili uzdu své fantazii. Zvláštní kategorií pak byly básně; v jejich případě nebyl brán zřetel na věk a nejlepší básně získaly rovnocenné ocenění poroty. Zajímavostí této kategorie bylo, že básně se vyskytovaly převážně u nejmladších a poté u nejstarších autorů.

Vítězové obdrželi poukazy do knihkupectví a drobné dárky od sponzorů. Všichni soutěžící si odnesli osobitou záložku se svým jménem a mottem „Slovo je jako otisk tvého nitra", pro hosty připravily knihovnice domácí pohoštění v předsálí kina. A kam bychom se chtěli s dalším ročníkem posunout? Rády bychom, aby se do literární soutěže neváhali přihlásit také dospělí!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtenář roku připomene učitele národů Komenského
Jak rozumět současnému umění vysvětlí Lenka Patková
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky
Gabriela Jakoubková seznámila se svou knihou semilské čtenáře

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA
V Turnově vlály 28. května městské vlajky. Bylo 30 let od odchodu vojsk

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
28.05.: Díky úpravě sazby DPH se malinko sníží ceny vodného a stočného

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT