Lomnice nad Popelkou chystá pokřtít bezejmenné ulice

20.05.2021 10:22:06 | Autor: Milan Podobský | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou chystá pokřtít bezejmenné ulice

V Lomnici nad Popelkou se rozhodli přistoupit k pojmenování dosud bezejmenných ulic, jedná se o celkem 42 míst ve městě. Návrhy na nové pojmenování může předkládat i veřejnost. Formulář na vyplnění je k dispozici v podatelně městského úřadu a informačním centru.

„Po mnoha jednáních v radě města, s našimi úředníky, ale i s těmi mimo město, se složkami integrovaného záchranného systému a dalšími, jsme se rozhodli přistoupit k nápravě dlouho odkládaného problému, kterým je pojmenování ulic," uvedl starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek.

„Už v roce 2010, v rámci realizace akce Čistá Jizera, jsme zjistili určité potíže s orientací pracovníků realizujících firem v rámci našeho města. Tento diskomfort byl způsoben mimo jiné i nedostatky v pojmenování ulic. Abych byl přesnější, od určité doby nebyly v Lomnici ulice pojmenovávány. Některé staré tak už své jméno nedostaly a jiné nové ještě nebyly pojmenovány. Vzhledem k narůstajícímu počtu problémů tak v tuto chvíli nezbývá, než dlouho odkládanou situaci začít řešit. Pokusíme se uvést do souladu nedostatky, přičemž dojde i k pojmenování nových nebo nepojmenovaných ulic. K tomuto účelu byla jmenována komise, která bude mít za úkol shromáždit návrhy a vybrané předložit zastupitelstvu města k odsouhlasení," upřesnil starosta Šimek.

Prvním krokem komise je zveřejnění seznamu nepojmenovaných nebo v rozporu s pravidly pojmenovaných ulic. Jedná se celkem o 42 míst. „Byli bychom rádi, kdyby se v tuto chvíli zapojila i veřejnost a občané sami předkládali návrhy na pojmenování. Z tohoto důvodu vznikl formulář, v listinné podobě je dostupný v podatelně městského úřadu a v Informačním centru."

Ulice lze podle zákona pojmenovat po zemřelých osobnostech veřejného života, zejména těch, které měly přímý nebo velmi blízký vztah k městu a staly se pro Lomnici nad Popelkou významnými; významných místních institucích, organizacích, spolcích atp. a po významných historických událostech, zejména těch, které se týkaly města Lomnice nad Popelkou. Návrhy na pojmenování lze podávat ke konkrétní ulici i obecně, bez záměru pojmenování konkrétní komunikace. Termín pro předkládání návrhů byl stanoven do 9. června tohoto roku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lomnická radnice chce za 5,5 milionu koupit dům sousedící s radnicí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
15.10.: Okresní přebor: Roztoky zvládly Stružinec a udržely první příčku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT