Lomnická Továrna na sny má mít nové využití i pro historické motocykly

19.01.2015 08:02:56 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnická Továrna na sny má mít nové využití i pro historické motocykly

„Továrnu na sny" - objekt bývalé tkalcovny rodiny Mastných v Lomnici nad Popelkou, navštíví v úterý 20. ledna z iniciativy členky Rady Libereckého kraje Ivany Hujerové Martin Dušek, jednatel Agentury regionálního rozvoje a Marek Pšenička, projektový manažer a správce databáze Brownfields/ Greenfields Libereckého kraje.

„Z hlediska rozvoje kraje jde o velmi zajímavý brownfields, jinak řečeno dnes nepoužívanou industriální budovu. Věřím, že současní majitelé s naší pomocí ji budou smysluplně renovovat a využívat," uvedla důvod návštěvy radní s tím, že současní majitelé továrny, umělci Pavel Doležal a Jitka Trevisan, zde začali postupně budovat ateliér pod názvem „5D ateliér", který se zaměřuje na uměleckou kovovýrobu.

Odborníci na evropské zdroje z Agentury regionálního rozvoje spolu s nimi budou zvažovat možnosti žádat o dotace, pomocí kterých by se tento objekt mohl rekonstruovat a poté fungovat.

„Podle mých informací by majitelé továrny rádi využili zázemí továrny pro vytvoření několika levných pokojů a jednoho či dvou loftů pro potřebu firmy a přátel. Plánují také vybudovat vlastní kantýnu. Část budovy pak chtějí využít pro „občasné" zpřístupnění muzea, ve kterém by umístili svou rodinnou sbírku historických motocyklů Raleigh," popsala současnou situaci Ivana Hujerová a zdůraznila, že kraj se bude všemi silami oběma umělcům snažit pomoci, aby objekt i s pomocí dotací byl znovu ozdobou města. „Věřím, že naši odborníci z agentury najdou možnosti, jak rekonstrukci realizovat," přeje si radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Plavecký bazén v Jablonci je opět v provozu

Od úterý 4. srpna je jablonecký plavecký bazén opět otevřený pro veřejnost, od pátku i sluneční louka. V důsledku pozitivních testů na koronavir u dvou zaměstnanců plaveckého bazénu musel být v minulých dnech uzavřen. Běžný provoz byl obnoven 4. srpna. Více informací na Našem Jablonecku

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovského kempu se zúčastnila téměř padesátka malých fotbalistů
Ralsko: výšlap na český Mount Everest
Semilští atleti v létě nezahálejí. Příměstský tábor absolvovalo 32 dětí
V Nové Vsi nad Popelkou oslavili 80 let fotbalu zápasem se Spartou
Memoriál Oldy Nývlta se jede jako cross country maraton družstev

Nejčtenější články

08.08.: Kriminalisté obvinili muže z vraždy dvou žen v Rovensku a Turnově
08.08.: V Nové Vsi nad Popelkou oslavili 80 let fotbalu zápasem se Spartou
06.08.: Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT