Lomnické středoškolačky vybojovaly ve městě piva a tužek bronz

18.06.2018 15:33:06 | Autor: Marie Smolíková | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnické středoškolačky vybojovaly ve městě piva a tužek bronz

Tým Střední školy Lomnice nad Popelkou ve složení Marie Smolíková a Nela Knapová již podruhé reprezentoval školu v soutěži Vítejte u nás, kterou pořádá Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola v Českých Budějovicích.

S čerstvými dojmy z IX. ročníku soutěže s mezinárodní účastí se s námi podělila Marie Smolíková, žákyně 3. ročníku, oboru Cestovní ruch:

Když nám přišel e-mail s pozvánkou, neváhaly jsme ani minutu a přihlásily jsme se. Témata Když století kolem nás proletí a Přijeďte k nám, přijeďte za světem dětských zážitků, nás velice zaujala. Hned jsme se pustily do práce.

Při samotné soutěži vše šlo jak na drátku. Vylosování čísel a šup na podium. Nervozita byla na místě, ale po chvilce ji vystřídalo nadšení. Stroj času nás zavezl do minulosti a neslyšícím dětem jsme připravily dětský tábor. Atmosféra v sále byla úžasná, jelikož na jednom místě se sešlo tolik perfektních týmů. V kategorii Přijeďte k nám, přijeďte za světem dětských zážitků jsme se umístily na krásném třetím místě.

Soutěžní klání doplňuje doprovodný program. Zážitky z divadelního představení Brama Stokera Dracula na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově je těžké popsat. Nebyla nouze O emoce umocněné slabým deštíkem během první poloviny představení.

Příští rok se budeme připravovat na maturitu, a předáme tak pomyslnou štafetu mladším. Ať se snaží! Nemusí být hned na bedně. My jsme taky nějak začínaly.

Marie Smolíková, 3. ročník, studijní obor Cestovní ruch, SŠ Lomnice nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lomnické středoškolačky zavítaly na 58. Zlín Film Festival
Byla jsem průvodčí v historickém vlaku
Lomnické studentky objevovaly krásu dalšího veletrhu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nové termíny sluchové poradny v Turnově

Od loňského roku začala v Turnově fungovat na adrese DPS Výšinka, Granátová 1897 sluchová poradna. Poradna zajišťuje odbornou pomoc, seřizování sluchadel či prodej baterií a drobných náhradních dílů do sluchadel. V Turnově bude i v roce 2019 poskytovat služby odborný pracovník Jaroslav Paur. Nejbližší termíny poradny budou: 25. 2., 29. 4. a 24. 6. od 9 do 11 hodin. Na jednotlivé termíny je nutné se předem objednat na tel. čísle: 488 577 841 nebo 731 653 007.

Ministerstvo vnitra ocenilo kraj za Digitální mapu veřejné správy

Ministerstvo vnitra České republiky ocenilo Liberecký kraj za spolupráci při naplňování opatření takzvaného Akčního plánu Geoinfostrategie. Ministerstvo vnitra v dopise z ledna letošního roku poděkovalo kraji za vysokou profesionalitu a kvalitu včetně ochoty předávat své zkušeností na ostatní regiony a centrální orgány České republiky. „Digitální mapa veřejné správy Libereckého kraje vznikala v období 2011 až 2015. Přišla nás na více jak 23 milionů korun. Zaznamenává právní a skutečný stav uspořádání území. Mapa je velice podrobná a je zdrojem kvalitních prostorových dat nejen pro veřejnou správu, ale i občany, kteří zde najdou například plány silnic, železniční mapu či přehled katastrálních území. Do budoucna chystáme podpořit další projekty, jako je například vznik Digitální technické mapy celé České republiky," uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Maškarní karneval na semilském kluzišti 2019
Divadelní festival Modrý kocour 2019 se blíží
Rada kraje odsouhlasila téměř 22 milionů na pohotovost a záchytku
Předpremiéru Zkázy Dejvického divadla uvidíte v lomnickém kině
Únorová nabídka Kina 70 Jilemnice

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
15.02.: Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou
15.02.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT