Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

01.06.2014 18:15:54 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

Pod praporem města a Libereckého kraje se v sobotu v Lomnici nad Popelkou uskutečnil jubilejní 10. ročník Krajského Dne koně aneb Já mám koně. Stovky diváků sledovaly průvod koní a spřežení městem a pak jejich defilé na hřišti Tyršových sadech.

Letošní oslavy koní a lidí kolem nich okořenila účast rodaček z Lomnice nad Popelkou - režisérky Věry Plívové - Šimkové a její starší sestry, Vlasty Zděnovcové rozené Plívové. „Dohromady je dámám 165 let," hlásil moderátor. Herec Václav Vydra pak známé režisérce sedící v kočáře předal květiny k jejím nedávným kulatým narozeninám.

„Nevěděl jsem, že tu paní režisérka bude, ale jsem mile potěšen setkáním po 41 letech, kdy jsem s ní natáčel svůj první film Přijela k nám pouť. Tehdy jsem přijel na natáčení na kole, dnes pro změnu na koni," komentoval setkání Václav Vydra, který pak nahnal pořadatelům husí kůži, když nechal děti podlézat své dva „indiánské" koně.

Poté starosta města Vladimír Mastník poděkoval zasloužilým organizátorům, kteří se za 10 let Dne koně zasloužili o jeho mimořádný věhlas, a už se na trávník hrnuly koně - čtyřspřeží kladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, koňský fotbal v podání fjordských koní, westernová šou Míry Čemuse, ukázka práce s lasem a honáckým bičem, selská jízda a práce historickou zemědělskou technikou, těžký tah, ukázka práce koní s kládou, souhra koně a psa Andy Reinbergerové, barokní jízda dámy v sedle, ukázka anglického koňského póla a další a další. A také se konal 7. ročník oblastního přeboru v drezúře o pohár Českého ráje.  

Vendula Škrapová při předvádění drezúry svého obrovského fríského hřebce Pieter van Diphoorna Potlesk na otevřené scéně sklidila Vendula Šponarová ze stáje Studánky ve Varnsdorfu při předvádění drezúry svého obrovského fríského hřebce Pieter van Diphoorna. „Byla to krása a pastva pro oči," chválila jedna z návštěvnic.

Pro děti byly kromě neplánovanému podlézání Vydrových koní připraveny projížďky na koních v sedle, v kočáře, na žebřiňáku, základy výuky práce s lasem a bičem, vodění koní na lonži, tématické soutěže pro děti o ceny, řemeslné dílničky a téma „koně", ukázka hry koně

Pořadatelem prestižní a vydařené akce byly pod záštitou krajského radního pro zemědělství a životní prostředí Josefa jadrného Město Lomnice nad Popelkou s finanční podporou Libereckého kraje a Regionální Agrární rada Libereckého kraje a JK Mira Hnanice.

Konkurenční "koňská akce" v Semilech:

Obrazem: Westernový den v Semilech 2014

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska
Okresní soutěž: Kruh a Tatobity po výhrách do čela tabulky
Okresní přebor: Libštát udolal Novou Ves, Jilemnice vyhrála v Roztokách
S libverdským kohoutem na Kočičí kameny

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT