Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

01.06.2014 18:15:54 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

Pod praporem města a Libereckého kraje se v sobotu v Lomnici nad Popelkou uskutečnil jubilejní 10. ročník Krajského Dne koně aneb Já mám koně. Stovky diváků sledovaly průvod koní a spřežení městem a pak jejich defilé na hřišti Tyršových sadech.

Letošní oslavy koní a lidí kolem nich okořenila účast rodaček z Lomnice nad Popelkou - režisérky Věry Plívové - Šimkové a její starší sestry, Vlasty Zděnovcové rozené Plívové. „Dohromady je dámám 165 let," hlásil moderátor. Herec Václav Vydra pak známé režisérce sedící v kočáře předal květiny k jejím nedávným kulatým narozeninám.

„Nevěděl jsem, že tu paní režisérka bude, ale jsem mile potěšen setkáním po 41 letech, kdy jsem s ní natáčel svůj první film Přijela k nám pouť. Tehdy jsem přijel na natáčení na kole, dnes pro změnu na koni," komentoval setkání Václav Vydra, který pak nahnal pořadatelům husí kůži, když nechal děti podlézat své dva „indiánské" koně.

Poté starosta města Vladimír Mastník poděkoval zasloužilým organizátorům, kteří se za 10 let Dne koně zasloužili o jeho mimořádný věhlas, a už se na trávník hrnuly koně - čtyřspřeží kladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, koňský fotbal v podání fjordských koní, westernová šou Míry Čemuse, ukázka práce s lasem a honáckým bičem, selská jízda a práce historickou zemědělskou technikou, těžký tah, ukázka práce koní s kládou, souhra koně a psa Andy Reinbergerové, barokní jízda dámy v sedle, ukázka anglického koňského póla a další a další. A také se konal 7. ročník oblastního přeboru v drezúře o pohár Českého ráje.  

Vendula Škrapová při předvádění drezúry svého obrovského fríského hřebce Pieter van Diphoorna Potlesk na otevřené scéně sklidila Vendula Šponarová ze stáje Studánky ve Varnsdorfu při předvádění drezúry svého obrovského fríského hřebce Pieter van Diphoorna. „Byla to krása a pastva pro oči," chválila jedna z návštěvnic.

Pro děti byly kromě neplánovanému podlézání Vydrových koní připraveny projížďky na koních v sedle, v kočáře, na žebřiňáku, základy výuky práce s lasem a bičem, vodění koní na lonži, tématické soutěže pro děti o ceny, řemeslné dílničky a téma „koně", ukázka hry koně

Pořadatelem prestižní a vydařené akce byly pod záštitou krajského radního pro zemědělství a životní prostředí Josefa jadrného Město Lomnice nad Popelkou s finanční podporou Libereckého kraje a Regionální Agrární rada Libereckého kraje a JK Mira Hnanice.

Konkurenční "koňská akce" v Semilech:

Obrazem: Westernový den v Semilech 2014

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V rámci Jilemnické 50 se konal třetí krajský pohárový závod žactva
Podle Polska nemá rozšiřování těžby v dole Turów vliv na české území
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky
V Turnově proběhne předjarní kácení dřevin
Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
28.01.: Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT