Lomnický turnaj přípravek ovládli hráči FKP Turnov

12.06.2012 10:42:02 | Autor: Petr Ježek a FC Lomnice | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomnický turnaj přípravek ovládli hráči FKP Turnov

Stadion v Lomnici nad Popelkou byl od 9. do 10. června dějištěm 26. ročníku fotbalového turnaje starších přípravek s mezinárodní účastí. Vítězství poprvé v historii získali hráči FKP Turnov, kteří za celý turnaj neobdrželi žádný gól ze hry a ve finále si poradili s Duklou Praha!

Vedle 18 týmů z Čech, Moravy a Slezska nechyběl tradiční účastník ze Slovenska ŠK SFM Senec a rovněž chlapci z německého městečka Neugersdorf. Dalším týmům z Pojizeří se kromě Turnova se už v silné konkurenci tolik nedařilo, Košťálov skončil na 18. místě a domácí Lomnice 20., až 12. v pořadí byl Výběr Libereckého kraje.

Mužstva byla rozdělena do dvou skupin po desíti, kde se utkalo každé s každým v hrací době 1x16 minut. Pak následovala dvě semifinálová utkání a na závěr se bojovalo o konečné pořadí. Finále se už hrálo na 2x 10 minut.

Ze skupiny A z prvního místa do semifinále postoupila SFC Opava, která získala 22 bodů při skóre 20:4, z druhého pak FK Ostrov, který vybojoval 21 bodů, a díky vzájemnému zápasu odsunul zklamané mužstvo RSM Hodonín.

Skupinu B vyhrál Turnov bez ztráty bodu i obdrženého gólu!

Skupina B měla od začátku jasného favorita FKP Turnov, který během celého turnaje neobdržel ani branku, což historie lomnického turnaje nepamatuje. Turnováci získali 27 bodů při skóre 22:0. Z druhého místa šťastně postoupila FK Dukla Praha. Výsledky Turnova ve skupině: Turnov - Neugersdorf 3:0, - FK Jablonec n.N. 1:0, - FK Písek 7:0, - Baník Most 2:0, - Sparta Brno 1:0, - FK Náchod 2:0, - FK Hlučín 1:0, - Dukla Praha 1:0, - Slovan Liberec 5:0.

„Naši fotbalisté, posíleni tentokrát mimořádně o tři hráče mužstva FKM Javorka, obstáli na výbornou a svými fotbalovými dovednostmi, bojovností a nasazením neměli v turnaji konkurenci. Náš oddíl tak poprvé ve 26 leté historii turnaje mohl převzít putovní pohár za první místo," uvedl za FKP Turnov Jaroslav Knížek.

Turnaj vrcholil za vytrvalého deště

V neděli odpoledne ještě před slavnostním vyhlášením předvedl své umění mistr republiky ve freestyle fotbale Lukáš Škoda. Finálové utkání a závěrečné vyhlášení bohužel provázel vytrvalý déšť. V zápasech o konečná umístění od 5. až 20. místa se ve třech případech rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu, kdy diváci vytvořili skvělou kulisu a podpořili dramatičnost.

Semifinále: Turnov - Ostrov n.Ohří 0:0, na penalty 3:2.

Finále: Turnov - Dukla Praha 3:0.

Mezinárodní turnaj přípravek v Lomnici nad Popelkou vyhrálo družstvo FKP Turnov<br />Autor: Jaroslav Knížek

 

„Velké uznání zasluhuje čtveřice rozhodčích, jmenovitě pánové Neugebauer, Ouředník, Linhart, Kafka, kteří nezaujatě dohromady odřídili multimaraton 102 zápasů!, ve kterých padlo celkem 230 branek, což je o 61 více než loni," uvedl ředitel turnaje Michal Sucharda.

Vyhlášení se účastnil i brankář Jakub Diviš

Patronát nad akcí převzalo Město Lomnice n. P. spolu s FAČR, KFS Liberec, OFS Semily, resortem školství a sportu Libereckého kraje a OSTS Semily. Při závěrečném ceremoniálu udílení cen a pohárů byli přítomni bývalý člen komise mládeže FAČR Praha Altman, místopředseda Libereckého KFS Severýn, předseda OFS Hercz, starosta města Lomnice n.Pop. Mastník, manželé Dohnalovi, bez jejichž sponzoringu by se nemohla uskutečnit rekonstrukce spodní části tribuny lomnického stadionu, zakladatel turnaje Josef Zamastil a mnoho dalších. V sobotu turnaj navštívil také lomnický odchovanec, brankář Jakub Diviš, bývalý hráč Slavie Praha a dnes prvoligového slovenského Prešova.

„Zajišťování účastníků turnaje probíhají prakticky od začátku října, samotná příprava později s menší či větší intenzitou. Nepochybně velké poděkování patří všem větším či menším sponzorům a „bezejmenným" osobám, které při přípravě nebo přímo při turnaji účinkovaly. Bez jejich pomocných rukou si tak významnou akci nedovedeme představit," dodal ředitel turnaje.

Nejlepším střelcem se stal Jakub Zeronik z FK Ostrov (autor 14 branek), nejlepším gólmanem byl vyhlášen Robert Ondráček (SFC Opava), hráčem pak Tomáš Polyak z FKP Turnov.

Konečné pořadí 26. ročníku lomnického turnaje přípravek: 1. FKP Turnov, 2. FK Dukla Praha, 3. FK Ostrov, 4. SFC Opava, 5. FC Sparta Brno, 6. RSM Hodonín, 7. FK Náchod, 8. ŠK SFM Senec, 9. FCO Neugersdorf , 10. FC Slovan Liberec, 11. ABC Braník Praha, 12. Výběr Libereckého kraje, 13. MFK Chrudim, 14. FC Hlučín, 15. FK Baník Most, 16. FK Pardubice, 17. FK BAUMIT Jablonec, 18. FK Košťálov, 19. FC Písek , 20. FC Lomnice n. P.

Sestava vítězného týmu FKP Turnov: D. Knížek, J. Kaláb, O. Mach, T. Polyak, M. Žďárský, R. Pokorný, M. Borovička, P. Svoboda, J. Tvrdý a B. Hůlková. Střelci gólů:  Kaláb 5, Polyak 3, Svoboda 4, Žďárský 2, Hůlková 1 + hráči týmu FKM Javorka. Nejlepší hráčem za Turnov byl vyhlášen Mikuláš Ždárský. Stínem turnaje se stala pouze zranění B. Hůlkové a R. Pokorného.

Ohlasy klubů:

FK Baník Most: „Turnaj se povedl po všech stránkách: výborná organizace, hezký stadión, nádherná tráva, příjemní pořadatelé, krásné ceny, dobré ubytování a vynikající strava."

ŠK SFM Senec: „Turnaj jsme navštívili poosmé v řadě, a musíme říci, že je to jeden z nejlépe organizovaných turnajů, kterých se zúčastňujeme. Nadšení jsme také z ubytování v krásném areálu na můstkách."

FK Pardubice: „Vynikající turnaj s kvalitní účastí. Za rok určitě přijedeme."

Související články:

Loňský turnaj přípravek v Lomnici vyhrál Baník Most

FOTO: Semily cup vyhrála přípravka Nového Boru

FOTO: Semily cup vyhrála přípravka Nového Boru   

Více k fotbalovým soutěžím mládeže v rubrice SPORT - Fotbal - Mládež

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Břízkách obdrželi pohár pro vítěze fotbalové divize

Již o minulém víkendu rozhodli fotbalisté Jiskry Mšeno výhrou v sousedních Velkých Hamrech o svém vítězství ve skupině C divizní soutěže. Slavit se má ale doma, a tak k tomu posloužilo domácí utkání s SK Český Brod. Pořadatelé pozvali diváky na tento zápas zadarmo a podávalo se pivo zdarma. Panovalo krásné počasí, trávník byl vzorně připraven a přítomno více jak 300 diváků. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Finanční dotace kraje půjdou i na venkovské školy a hasiče

Krajští radní doporučili v rámci Dotačního fondu Libereckého kraje poskytnout peníze na podporu hasičů, ozdravných pobytů pro hendikepované občany, do Programu obnovy venkova či na podporu regionálních výrobků a tradičních řemesel. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
Turnov zakončil nepovedenou sezonu prohrou s Pardubicemi
Výstava Milování v přírodě je k vidění v železnobrodské galerii
Hasiči zachránili před požárem kostelní věž v Liberci
Skiareál Ještěd hlásí uklizeno a připravuje novou sjezdovku

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
14.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT