Lucka Charvátová nečekaně získala bronzovou medaili ze sprintu

15.02.2020 11:30:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Jilemnice,Liberecký kraj

Lucka Charvátová nečekaně získala bronzovou medaili ze sprintu

Česká republika má po překvapivém bronzu ze čtvrteční smíšené štafety další nečekanou medaili na probíhajícím mistrovství světa v biatlonu. Ve sprintu ji vybojovala jilemnická závodnice Lucie Charvátová, jejímž maximem ve Světovém poháru dosud bylo páté místo ze sprintu v prosinci 2015 v Hochfilzenu. V pátek v italské Anterselvě nestačila jen na Norku Marte Olsbuovou Röiselandovou a Američanku Susan Dunkleeovou.

„Já jsem šťastná, je to nádherný pocit a doufám, že si to takhle udržím. Já jsem dneska byla v jiném rozpoložení, mně se hlavou vůbec nic nehonilo. Myslím, že takhle by měl vypadat biatlonový závod, že se hlavou nehoní žádné myšlenky," rozplývala se Charvátová před televizní kamerou po životním úspěchu.

Startovala s vysokým startovním číslem (80), což bylo v době, kdy již řada favoritek byla v cíli a televizní komentátor ČT již tradičně téměř vyhlašoval výsledky. Charvátová udělala jen jednu chybu vleže a pohybovala se v první dvacítce startovního pole. Stojku pak zvládla čistě za 22 vteřin a měla třetí nejrychlejší střelecký čas ze všech závodnic. Kdo viděl tento střelecký koncert, nevěřícně vzpomínal na několik nepovedených stojek v letošní sezoně.

Do posledního kola vyjížděla Lucka na druhém místě. Když to od trenérů slyšela, nechtěla tomu věřit, ale dala se do boje. Snažila se rozvrhnout síly, ale i tak na konci zjistila, že nemá už z čeho brát, ale cílem projela třetí a padla na zem vyčerpáním. Bronz uhájila o 4,3 sekundy před Ukrajinkou Olenou Pidhrušnou, která brnkala na nervy všem sportovním příznivcům, ale Lucka to ustála. Jak už mnohokrát o výsledcích v závodě rozhodovala střelba, tentokrát nefoukal příliš ostrý vítr, ale během několika mála okamžiků měnil směr, což činilo velké problémy téměř všem biatlonistkám.

Ve sprintu většinou rozhoduje střelba, a ta se příliš nepovedla dalším českým reprezentantkám. Bronzové medailistky ze čtvrteční smíšené štafety Eva Kristejn Puskarčíková a Markéta Davidová nenavázaly na den starou přesnou střelbu. Kristejn Puskarčíková minula dvakrát a obsadila 24. pozici. „Makula" objela dokonce tři trestná kola, dvě z toho po stojce. „Nebyly větrem. Může to být tím, že jsem blbě stála, že to do mě šilo ze všech stran. Ale snažila jsem se to nevnímat," přiznala před televizní kamerou Markéta, které se na ledovaté trati nejelo dobře, a skončila sedmatřicátá.

Ve sprintu zvítězila jedna z možných favoritek Norka Röiselandová, která získala první individuální medaili na mistrovství světa, ale ze světových šampionátů dosud měla ve sbírce „jen" čtyři zlata ze štafet.

Dalším překvapením bylo stříbro čtyřiatřicetileté Američanky Dunkleeové. Po bezchybné střelbě útočila na vítězství, ale v posledních stovkách metrů jí došly síly a nakonec na vítěznou Röiselandovou ztratila 6,8 sekundy.

Mistrovství světa v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Olsbuová Röiselandová (Nor.) 21:13,1 min. (1 tr. okruh), 2. Dunkleeová (USA) -6,8 (0), 3. Charvátová (ČR) -21,3 (1), 4. Pidhrušná (Ukr.) -25,6 (1), 5. Herrmannová (Něm.) -30,5 (3), 6. Vittozziová -37,6 (2), 7. Wiererová (obě It.) -39,0 (2), 8. Preussová (Něm.) -40,8 (2), 9. Fialková (SR) -44,2 (1), 10. A. Gasparinová (Švýc.) -44,4 (0), ...24. Kristejn Puskarčíková -1:11,5 (2), 37. Davidová -1:32,1 (3), 70. Jislová (všechny ČR) -2:35,5 (4).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čeští biatlonisté vstoupili do MS senzačním bronzem
Lucie Charvátová získala na MS v letním biatlonu už druhou medaili!
Lucie Charvátová: Na mistrovství juniorů jsem prodala momentální formu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT