Lyžařské areály se před vánočním víkendem naplno rozjely

23.12.2017 18:45:36 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna,Rokytnice nad Jizerou,Liberecký kraj

Lyžařské areály se před vánočním víkendem naplno rozjely

Svahy Lysé hory v Rokytnici nad Jizerou jsou díky příznivému počasí ve skvělé kondici a ještě před Vánoci bude pro všechny vášnivé lyžaře otevřena mimo jiné také červená FIS. Připravené jsou i některé další areály v Libereckém kraji.

Sjezdovka FIS o délce 2,5 km s převýšením 590 metrů má homologaci od mezinárodního lyžařského svazu a splňuje všechny požadavky k pořádání FIS závodů. Mezi lyžaři je velmi oblíbená a k jejímu prvnímu otevření v této sezoně došlo v pátek 22. prosince 2017. Od pátku bude v provozu také lyžařský areál Studenov, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, a těší se velké oblibě i ze strany snowboardistů. Svahy v Rokytnici jsou lyžařům přístupné od 8 do 16 hodin s výjimkou Štědrého dne, kdy budou areály Horní Domky a Studenov v provozu pouze do 12 hodin.

„Letošní nástup zimní sezony je více než příznivý a jsme rádi, že můžeme ještě před zahájením TOP sezony uvést do provozu celý areál včetně svahů na Studenově, které jsou závislé především na přírodním sněhu. V souvislosti s hojnou nadílkou čerstvého prašanu nás trápí jediné, a to je záliba návštěvníků Lysé hory vyjíždět do neupraveného terénu mimo vyznačené sjezdové tratě. Značná část skiareálu Horní Domky se nachází v I. chráněné zóně Krkonošského národního parku a návštěvníci svým neukázněným chováním, leckdy i nevědomky, vystavují areál riziku, že by mohl být provoz stěžejních sjezdovek v horních partiích Lysé hory ze strany ochranářů zcela zakázán. Snažíme se přijmout veškerá dostupná opatření, abychom pohybu lyžařů mimo sjezdovky zamezili, ale je potřeba, aby si sami uvědomili, jak je v tomto ohledu náš areál výjimečný," uvedl k lyžování v Rokytnici Vít Pražák, ředitel skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Vedle ukázkových sjezdovek je pro návštěvníky připravena řada doplňkových služeb. Přímo v hale lanové dráhy Horní Domky se nachází půjčovna Rokyrental s nabídkou špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar a Lange. Součástí půjčovny je také VIP testovací centrum Rossignol, které láká na nejnovější modely lyží doplněné profesionálním ski servisem. Pro začínající lyžaře je připravena zóna Roky Baby s dětským pojízdným pásem, výukovými lekcemi a službou hlídání dětí v dětském koutku. Všechny výše uvedené služby zajišťuje lyžařská škola Major Ski School, která má v Rokytnici již dlouholetou tradici.

Až do Štědrého dne lyžujeme v Rokytnici za ceny vedlejší sezony. Provozní doba přepravních zařízení je denně od 8 do 16 hodin.

Lyžařský vlek Kozákov

V pátek 22. 12. 2017 odstrtovala i lyžařská sezona na Kozákově, zatím tedy jen vlek a kiosek.
Pátek bylo otevřeno od 14. 00 do 20.00, v sobotu je otevřeno od 9.00 do 20.00 a ve štědrovečerní neděli je otevřeno od 9.00 do 13.00. Od pondělí už bude otevřeno každý den dále od 9.00 do 20.00, v provozu bude i půjčovna, servis a školička. Sněhu je na svazích Kozákova 30 - 40 centimetrů přírodního.

Skiareál Ještěd

V pátek 22. prosince se rozjede lanová dráha Černý vrch, a zpřístupní tak dvě oblíbené sjezdovky. Liberecká a Pod lany doplní F10, která bude fungovat i pro večerní lyžování. Ještědský skiareál je téměř připravený na spuštění denního provozu a všichni lyžaři tak mohou plánovat sváteční lyžovačku.

„Z neděle na pondělí připadlo kolem 20 cm, sníh padá průběžně dál, klesly teploty a k tomu jede naše technika na plný výkon. Zasněžujeme nyní nepřetržitě, využíváme příznivých klimatických podmínek tak, abychom mohli o vánočních svátcích nabídnout areál v co největším rozsahu. Celkem v pátek 22. zprovozníme skoro 3,5 kilometru červených sjezdovek. Do Štědrého dne včetně, kdy pojedeme do 14 hodin, platí ceník vedlejší sezony," uvedla za skiareál Ještěd Renata Balašová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od Štěpána do Nového roku
Vánoční svátky můžete v Turnově prožít i sportovně
Vánoční bruslení ve Sport Parku Liberec
O víkendu startují vleky na Ještědu, v Rokytnici, Benecku i Černé Říčce
V Rokytnici finišují s přípravami na lyžařskou sezonu
Skiareál Rokytnice připravuje otevření skialpinistického centra

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Rádle přivítali advent a rozsvítili vánoční strom i s velbloudem

Vítání adventu se v Rádle stalo již tradicí. Byl zahájen v místním kostele - i letos se do nácviku programu s nadšením pustili místní obyvatelé a zcela zaplněnému kostelu představili program s názvem Krkonošské koledy a poudačky. Po jeho skončení se všichni přítomní (i s velbloudem) společně vydali před budovu obecního úřadu, kde byl za zpěvu koled rozsvícen vánoční strom. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici

Ve čtvrtek 13. prosince od 7 hodin by mělo dojít k úplnému uzavření Podhorské ulice v Jablonci nad Nisou v úseku před bývalou budovou SŠ řemesel a služeb Podhorská 717. Důvodem je havarijní stav statiky budovy. Podhorská ulice je přitom v tomto úseku páteřní komunikací a průtahem na Harrachov. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Hon na drobnou zvěř v Libštátě
FOTO: Škoda Auto zahájila výstavu o závodu ve Vrchlabí
Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
V Libereckém kraji zemřelo do listopadu 2018 na silnicích méně lidí
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!

Nejčtenější články

13.12.: FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark
15.12.: Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
13.12.: FOTO: Výstavu o F. L. Riegrovi v Semilech zahájil i jeho potomek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT