Lyžařské areály se před vánočním víkendem naplno rozjely

23.12.2017 18:45:36 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna,Rokytnice nad Jizerou,Liberecký kraj

Lyžařské areály se před vánočním víkendem naplno rozjely

Svahy Lysé hory v Rokytnici nad Jizerou jsou díky příznivému počasí ve skvělé kondici a ještě před Vánoci bude pro všechny vášnivé lyžaře otevřena mimo jiné také červená FIS. Připravené jsou i některé další areály v Libereckém kraji.

Sjezdovka FIS o délce 2,5 km s převýšením 590 metrů má homologaci od mezinárodního lyžařského svazu a splňuje všechny požadavky k pořádání FIS závodů. Mezi lyžaři je velmi oblíbená a k jejímu prvnímu otevření v této sezoně došlo v pátek 22. prosince 2017. Od pátku bude v provozu také lyžařský areál Studenov, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, a těší se velké oblibě i ze strany snowboardistů. Svahy v Rokytnici jsou lyžařům přístupné od 8 do 16 hodin s výjimkou Štědrého dne, kdy budou areály Horní Domky a Studenov v provozu pouze do 12 hodin.

„Letošní nástup zimní sezony je více než příznivý a jsme rádi, že můžeme ještě před zahájením TOP sezony uvést do provozu celý areál včetně svahů na Studenově, které jsou závislé především na přírodním sněhu. V souvislosti s hojnou nadílkou čerstvého prašanu nás trápí jediné, a to je záliba návštěvníků Lysé hory vyjíždět do neupraveného terénu mimo vyznačené sjezdové tratě. Značná část skiareálu Horní Domky se nachází v I. chráněné zóně Krkonošského národního parku a návštěvníci svým neukázněným chováním, leckdy i nevědomky, vystavují areál riziku, že by mohl být provoz stěžejních sjezdovek v horních partiích Lysé hory ze strany ochranářů zcela zakázán. Snažíme se přijmout veškerá dostupná opatření, abychom pohybu lyžařů mimo sjezdovky zamezili, ale je potřeba, aby si sami uvědomili, jak je v tomto ohledu náš areál výjimečný," uvedl k lyžování v Rokytnici Vít Pražák, ředitel skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Vedle ukázkových sjezdovek je pro návštěvníky připravena řada doplňkových služeb. Přímo v hale lanové dráhy Horní Domky se nachází půjčovna Rokyrental s nabídkou špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar a Lange. Součástí půjčovny je také VIP testovací centrum Rossignol, které láká na nejnovější modely lyží doplněné profesionálním ski servisem. Pro začínající lyžaře je připravena zóna Roky Baby s dětským pojízdným pásem, výukovými lekcemi a službou hlídání dětí v dětském koutku. Všechny výše uvedené služby zajišťuje lyžařská škola Major Ski School, která má v Rokytnici již dlouholetou tradici.

Až do Štědrého dne lyžujeme v Rokytnici za ceny vedlejší sezony. Provozní doba přepravních zařízení je denně od 8 do 16 hodin.

Lyžařský vlek Kozákov

V pátek 22. 12. 2017 odstrtovala i lyžařská sezona na Kozákově, zatím tedy jen vlek a kiosek.
Pátek bylo otevřeno od 14. 00 do 20.00, v sobotu je otevřeno od 9.00 do 20.00 a ve štědrovečerní neděli je otevřeno od 9.00 do 13.00. Od pondělí už bude otevřeno každý den dále od 9.00 do 20.00, v provozu bude i půjčovna, servis a školička. Sněhu je na svazích Kozákova 30 - 40 centimetrů přírodního.

Skiareál Ještěd

V pátek 22. prosince se rozjede lanová dráha Černý vrch, a zpřístupní tak dvě oblíbené sjezdovky. Liberecká a Pod lany doplní F10, která bude fungovat i pro večerní lyžování. Ještědský skiareál je téměř připravený na spuštění denního provozu a všichni lyžaři tak mohou plánovat sváteční lyžovačku.

„Z neděle na pondělí připadlo kolem 20 cm, sníh padá průběžně dál, klesly teploty a k tomu jede naše technika na plný výkon. Zasněžujeme nyní nepřetržitě, využíváme příznivých klimatických podmínek tak, abychom mohli o vánočních svátcích nabídnout areál v co největším rozsahu. Celkem v pátek 22. zprovozníme skoro 3,5 kilometru červených sjezdovek. Do Štědrého dne včetně, kdy pojedeme do 14 hodin, platí ceník vedlejší sezony," uvedla za skiareál Ještěd Renata Balašová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od Štěpána do Nového roku
Vánoční svátky můžete v Turnově prožít i sportovně
Vánoční bruslení ve Sport Parku Liberec
O víkendu startují vleky na Ještědu, v Rokytnici, Benecku i Černé Říčce
V Rokytnici finišují s přípravami na lyžařskou sezonu
Skiareál Rokytnice připravuje otevření skialpinistického centra

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali v Desné u střechy hrozící pádem na silnici

Tři jednotky hasičů byly povolány operačním důstojníkem KOPIS v neděli 18. března po jedenácté hodině dopoledne k utržené části plechové střešní krytiny v Desné. „Na místo byla povolána výšková technika a lezecké družstvo ze stanice Jablonec nad Nisou. Část uvolněného plechu byla rozřezána pomocí motorové kotoučové pily a následně spuštěna na lanech bezpečně na zem. Další část plechové krytiny byla připevněna zpět ke střešní konstrukci pomocí dřevěných latí," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková. Další informace na Našem Jablonecku

Turnovské studánky jsou nadále pitné

Prameny vody v turnovských studánkách byly dne 13. března 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. „Oba prameny, pod Valdštejnem i Boží voda, dlouhodobě vyhovují všem stanoveným limitům. Turnovské studánky jsou i dále pitné," uvedla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce Palackého ulice v Turnově
FOTO: Za fanoušky Slavie přijel do Semil gólman Ondřej Kolář
Obrazem: Co dokáže mráz vykouzlit na vyfouknutých bublinách
Ruštináři ze Žižkovky postoupili do finále Puškinova památníku
Sport Park Liberec čeká v sobotu rekordní nápor diváků a sportovců

Nejčtenější články

20.03.: V Turnově podepsali smlouvu na stavbu hřiště s umělým povrchem
19.03.: V Roztokách u Semil shořela hala v areálu pily, škoda je 2 miliony
21.03.: FOTO: Za fanoušky Slavie přijel do Semil gólman Ondřej Kolář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT