Magdalena Bergerová: Mými vzory jsou Vítková a Václavík

26.03.2018 08:06:17 | Autor: Michal Čejka | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Magdalena Bergerová: Mými vzory jsou Vítková a Václavík

Vítězkou 4. ročníku ceny Hamé o nejlepší biatlonovou střelkyni a střelce v kategorii dorost je Magdalena Bergerová z Jilemnice. Jak vysoko staví tuto cenu i kdo je jejím sportovním vzorem, prozradila Magdalena v rozhovoru.

Co říkáte na to, že jste vyhrála tuto speciální prémii?

Je to pro mě čest. Teď vlastně můžu říct, že jsem  SUPERSTŘELEC. = D. A myslím, že je to motivace do další sezony.

Skloubit školu a sport asi musí být dost náročné. Jak vypadá takový váš běžný tréninkový týden?

Je to určitě dost obtížné, ale vzhledem k tomu, že navštěvuji sportovní gymnázium je možnost skloubit školu a sport jednodušší.  Během týdne máme dopoledne čtyři vyučovací hodiny vyhrazené k tréninku a pak se vracíme do školy. Jinak máme tréninky odpoledne.

Máte nějaký biatlonový vzor?

Mým vzorem je můj děda, který před padesáti lety stál u založení klubu biatlonu v Jilemnici. Současným vzorem je Veronika Vítková a Adam Václavík, u kterého je vidět snaživost, verva a nadšení do sportu, jen tak se nevzdá.  A stejně jako Veronika vždy bojuje až  do cílové mety.

Od kdy se vůbec věnujete biatlonu a proč jste si vůbec zvolila tento sport?

Biatlon dělám už 7 let. Děda, matka i strýc se biatlonu věnovali jako závodníci, vedli mě k němu od malička a už jsem u toho zůstala.

Jaký je váš dosavadní největší biatlonový úspěch?

Mým největším úspěchem je získání tří mistrovských titulů ČR v sezoně 2017 a to ve sprintu (lyže), na kolečkových lyžích se mi dařilo ve stíhacím závodě a v letním biatlonu při závodě s hromadným startem.

Co se vám nejvíce líbí na biatlonu?

Líbí se mi kombinace střelby a běhu. Nejdůležitější  je skvělý kolektiv, ve kterém se pohybuji.  Mám tam spoustu přátel, které bych nikdy za nic na světě nevyměnila. Bez nich by to ztratilo to kouzlo.

Vyhrála jste roční prémii produktů od Hamé. Předpokládám, že znáte její výrobky, jaké vám třeba nejvíc chutnají?

Nemyslím si, že bych mohla říct, který produkt je nejlepší. Všechny jsou dost dobré.

Už víte, co s výhrou uděláte?

Myslím, že mám úplně jasno. Výhra poputuje do rukou mého bratra, který je zdatným pojídačem všeho, co obsahuje maso.  Jezdil se mnou na závody, fandil a podporoval mě,  jak jen mohl, takže je to v podstatě i jeho výhra.  = D

Jak je vlastně kvalitní střelba v biatlonu důležitá?

Dobrá střelba je hodně důležitá, už jen pro sebevědomí. Řekla bych, že mi každý závodník dosvědčí, že s dobrou střelbou je člověk mnohem klidnější.

Kam byste to chtěla v biatlonu dotáhnout? Do reprezentace nebo třeba k světovým medailím?

Určitě bych to chtěla dotáhnout, co nejdál to půjde, a když se podaří, tak třeba i do té reprezentace.  Ale na to je ještě čas a přede mnou spousta práce.

Magdalena Bergerová:
Je mi 16 let. Chodím na sportovní gymnázium do Jilemnice. Mými trenéry jsou Jakub Havel, Tomáš Holubec a Daniel Máka. Ráda fotím a trávím čas s přáteli.

Vítězi čtvrtého ročníku soutěže Superstřelec jsou Bergerová a Mánek

Další rozhovory s osobnostmi čtěte v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Léto na hradech a zámcích
Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
Léto s Déčkem České televize probíhá i v Turnově
Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT