Májovou fotosoutěž vyhrály Sněžka a Panská skála

08.06.2020 18:06:15 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Májovou fotosoutěž vyhrály Sněžka a Panská skála

Své vítěze zná fotografická soutěž, kterou na začátku května vyhlásilo oddělení cestovního ruchu Libereckého kraje. Nesla název Zkus se zamilovat s Libereckým krajem a její účastníci zasílali snímky, na nichž dokumentovali své nejzamilovanější oblasti regionu či ideální místa pro romantické rande.

Celkově do soutěže dorazilo více než osm desítek velmi pěkných fotografií z nejrůznějších míst kraje. Od těch notoricky známých jako Bezděz, Ještěd nebo Máchovo jezero, až po opravdové skryté skvosty. „Po krátké evidenci jsme všechny fotoúlovky nahráli do dvou alb na naši facebookovou stránku Liberecký kraj - cestou necestou a lidé mohli hlasovat v každé kategorii o ty nejlepší," uvedl Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu.

V kategorii nejromantičtějších míst zvítězil obrázek cesty se Sněžkou v dáli, kterou zaslala Andrea Popková. Druhou kategorii, místo pro romantické rande, vyhrál Jan Skála s fotkou Panské skály v Kamenickém Šenově.

Panská skála<br />Autor: Jan Skála Výherci získají dárkové tašky plné výrobků místních firem. Například knihy s regionální tematikou, sklo a bižuterii, ale také mapy nebo informační materiály, které se mohou hodit při putování krajem.

„Jsme rádi, že mnoho lidí zareagovalo na naši výzvu a svěřilo nám fotografie z míst, která pro ně osobně představují milou vzpomínku nebo je třeba jen mají za romantická. Budeme přemýšlet o dalších regionálních tématech pro soutěže," řekla Květa Vinklátová, krajská radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. „Již nyní se na léto připravuje další, která bude spojena s velkým letním projektem Skryté skvosty Libereckého kraje."

Na dalších místech v kategorii Nejzamilovanější místo skončily Andrea Votrubcová s pohledem na nový sad a zapadlou vesničku Loučky a Dagmar Klimková s motivem z Jizerky. V kategorii Nejlepší místo pro romantické rande to byly Kateřina Rosendorf a její snímek zachycující svatbu na hradě Vranov a záběr na východ slunce na Mariánské vyhlídce Denisy Albaniové.

„Děkujeme všem, kteří se do soutěže přihlásili, popravdě jsme předem neočekávali, že se nám sejdou opravdu profesionální snímky," doplnil Šeps.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přijímání fotografií v soutěži Zkus se zamilovat skončí 25. května
Vyfotografujte zamilované místo a soutěžte s Libereckým krajem o ceny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT