Maloskalská noc letos s největší návštěvou

06.06.2016 21:57:00 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Malá Skála

Maloskalská noc letos s největší návštěvou

Pohodové počasí a rozmanitá nabídka muziky i doprovodných akcí přilákaly v sobotu 4. června na Malou Skálu na tři tisíce lidí. Je to tak akorát, aby v areálu festivalu bylo všem příchozím dobře.

„Naším cílem bylo vytvořit hudební přehlídku rodinného typu, čtvrtý ročník ukázal, že tohle pojetí své příznivce má," hodnotil akci za pořadatele Pavel Mikez.

Už při dopolední neckyádě, která se vrátila na Žlutou plovárnu a na jez, se dalo tušit, že půjde o pohodovou akci. Přátelská atmosféra vydržela i po přesunu do areálu festivalu. Hned při prvním vystoupení žáků ZŠ Malá Skála bylo v areálu už slušně plno, děti byly odměňovány vřelým potleskem a pro mnohé to bylo poprvé, kdy si zahrály na opravdovém podiu.

Teenageři se našli při vystoupení Slzy, a ti odrostlejší na Xindlu X. Přehlídku korunoval Marek Ztracený. Jeho struhující muzikantské vystoupení v čase, kdy se lámala sobota do neděle, bylo dobrou tečkou za festivalem. Příjemné bylo zjištění, že po vystoupení kapely a jejich frontmani nikam nepospíchali. Asi největší fronta byla na autogramiádě mladé skupiny Slza, její členové se trpělivě fotili a podepisovali se fanouškům stejně jako všichni ostatní.

Maloskalská noc 2016<br />Autor: Pavel Charousek K tomuto pojetí festivalu patří děti, rodinky si většinou na travnaté ploše rozprostřely deky, kdo chtěl, šel do „kotle" pod pódiem, děti mohly využít některou z připravených atrakcí, maminky si třeba je popovídat.

„Letos mě to přišlo, že lidé to dopochopili, že děti všeho věku jsou opravdu vítány. Letos jich tu bylo opravdu hodně, pro ty náctileté toho bylo i dost na pódiu, samotného mě překvapilo, kolik fanynek má taková Slza," dodal Mikez. Ten si pochvaloval i ohlasy na Maloskalské pivo, které se nedávno začalo vařit v místní Restauraci pod Pantheonem a festival byl tak první v republice s vlastním pivem, pozitivně lidé vzali i dopolední neckyádu, která se vrátila k atraktivnímu jezu. Vše si to říká o opakování. Pátý ročník nejenže bude za rok na počátku června, ale uskuteční se i v podobném duchu!

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rodinný hudební festival opět připravují na Malé Skále
Na čtvrtý ročník Maloskalské noci přijede Xindl X, Slza či Marek Ztracený
Ohlédnutí za festivalem Maloskalská noc 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
Město Jilemnice otevírá veřejnosti radniční věž s opakovacími hodinami

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
07.07.: Fotbalisté Přepeř hráli alespoň přáteláky, nyní začne příprava na sezonu
07.07.: Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT