Maloskalská noc letos s největší návštěvou

06.06.2016 21:57:00 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Malá Skála

Maloskalská noc letos s největší návštěvou

Pohodové počasí a rozmanitá nabídka muziky i doprovodných akcí přilákaly v sobotu 4. června na Malou Skálu na tři tisíce lidí. Je to tak akorát, aby v areálu festivalu bylo všem příchozím dobře.

„Naším cílem bylo vytvořit hudební přehlídku rodinného typu, čtvrtý ročník ukázal, že tohle pojetí své příznivce má," hodnotil akci za pořadatele Pavel Mikez.

Už při dopolední neckyádě, která se vrátila na Žlutou plovárnu a na jez, se dalo tušit, že půjde o pohodovou akci. Přátelská atmosféra vydržela i po přesunu do areálu festivalu. Hned při prvním vystoupení žáků ZŠ Malá Skála bylo v areálu už slušně plno, děti byly odměňovány vřelým potleskem a pro mnohé to bylo poprvé, kdy si zahrály na opravdovém podiu.

Teenageři se našli při vystoupení Slzy, a ti odrostlejší na Xindlu X. Přehlídku korunoval Marek Ztracený. Jeho struhující muzikantské vystoupení v čase, kdy se lámala sobota do neděle, bylo dobrou tečkou za festivalem. Příjemné bylo zjištění, že po vystoupení kapely a jejich frontmani nikam nepospíchali. Asi největší fronta byla na autogramiádě mladé skupiny Slza, její členové se trpělivě fotili a podepisovali se fanouškům stejně jako všichni ostatní.

Maloskalská noc 2016<br />Autor: Pavel Charousek K tomuto pojetí festivalu patří děti, rodinky si většinou na travnaté ploše rozprostřely deky, kdo chtěl, šel do „kotle" pod pódiem, děti mohly využít některou z připravených atrakcí, maminky si třeba je popovídat.

„Letos mě to přišlo, že lidé to dopochopili, že děti všeho věku jsou opravdu vítány. Letos jich tu bylo opravdu hodně, pro ty náctileté toho bylo i dost na pódiu, samotného mě překvapilo, kolik fanynek má taková Slza," dodal Mikez. Ten si pochvaloval i ohlasy na Maloskalské pivo, které se nedávno začalo vařit v místní Restauraci pod Pantheonem a festival byl tak první v republice s vlastním pivem, pozitivně lidé vzali i dopolední neckyádu, která se vrátila k atraktivnímu jezu. Vše si to říká o opakování. Pátý ročník nejenže bude za rok na počátku června, ale uskuteční se i v podobném duchu!

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rodinný hudební festival opět připravují na Malé Skále
Na čtvrtý ročník Maloskalské noci přijede Xindl X, Slza či Marek Ztracený
Ohlédnutí za festivalem Maloskalská noc 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomničtí stříleli v Jičíně góly jen ve druhé třetině
Turnovští hokejisté v závěru otočili zápas se Slavojem Liberec
Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu
Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
Prozradí více o statečných ženách Terezii Riegrové a Marii Husákové

Nejčtenější články

05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Košťálově 2019
04.12.: Semilští trojbojaři startovali na Mistrovství světa v Nových Zámkoch

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT