Markéta Davidová má juniorské zlato, Vítězslav Hornig bronz

04.03.2018 16:26:33 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Jedenadvacetiletá olympionička z Janova nad Nisou po zisku stříbrné medaile ze sprintu v sobotu na juniorském MS v biatlonu v estonském Otepää, vybojovala v neděli titul mistryně světa ve stíhačce a má zlatou medaili.

Pro zlato si doběhla před druhou Polkou Žukovou, vítězkou sprintu, s náskokem 28 sekund hlavně zásluhou nejlepšího běhu na trati 10 km, kdy si vynahradila čtyři chyby při čtyřech zastávkách pro střelbu. Markéta získala základy svého výborného běhu samozřejmě v Jizerských horách, a to v malém oddíle SKI Janov - Bedřichov pod vedením trenérky Lenky Jelínkové. Poté přešla do jabloneckého biatlonového klubu SKP Kornspitz, kde zahájila biatlonovou přípravu.

Po sobotní stíhačce nastoupila Markéta do stíhačky ze druhého místa za Polkou Žukovou se ztrátou 26 sekund. Obě měly téměř shodný běh, a tak rozhodovala střelba, kterou měla jablonecká závodnice o dva zásahy lepší. Výhodu získala ještě před poslední stojkou, po které absolvovala poslední kolo běhu již jako juniorská mistryně světa. V cílové rovince si užívala radost i s národní vlajkou. Před druhou Žukovou zvítězila o 28 sekund.

Pro Markétu to bylo loučení s mládežnickými kategoriemi a nyní bude chtít potvrdit, že patří mezi budoucí skvělé české reprezentantky v biatlonu.

Mistrovství světa juniorů v biatlonu v Otepää:

Stíhací závod: Juniorky (10 km): 1. Davidová (ČR) 32:52,6 (4), 2. Žuková (Pol.) -28,1 (6), 3. Begueová (Fr.) -53,8 (3), ...21. Vinklárková -5:17,1 (3), 53. Jurčová (obě ČR) -10:13,3 (5). Junioři (10 km): 1. Tomšin (Rus.) 25:01,8 (0 trest. okruhů), 2. Perrillat Bottonet (Fr.) -20,5 (1), 3. Aspenes (Nor.) -29,4 (2), ...24. Štvrtecký -2:07,6 (4), 63. Štulík (oba ČR) -4:06,3 (2).

Stříbro a bronz má i Vítězslav Hornig

Dalšího cenného úspěchu dosáhl na mistrovství světa juniorů a dorostenců v biatlonu Vítězslav Hornig. Po stříbru se štafetou získal jilemnický biatlonista, a mimo jiné také aktivní fotbalista Sokola Roztoky, v pátečním sprintu na 7,5 kilometru bronz. S jednou chybou při střelbě nestačil pouze na Michaila Pěrvušina z Ruska a stříbrného Itala Tommasa Giacomelliho.