Martina Hudečková: Do Sedmihorek vždycky. Kvůli fandivým lidem

21.06.2017 10:35:13 | Autor: Jitka Maděrová | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Martina Hudečková: Do Sedmihorek vždycky. Kvůli fandivým lidem

Martina Hudečková se především divadelnímu herectví věnuje už od konzervatoře. V současné době působí v pěti představeních, z většiny v situačních komediích, ve kterých exceluje a neskutečně baví. A protože bude mít divák Sedmihorského léta 2017 příležitost vidět tuto charismatickou herečku v divadelním představení Miláček Anna, které festival 30. června odstartuje, vyzpovídala jsem ji.

A povídání to bylo krásné, milé, dlouhé a vtipné. V restauraci nedaleko jejího kmenového divadla - Divadla Palace jsme společně seděly téměř tři hodiny. A nebýt představení, možná tam sedíme až do zavírací doby. Martina Hudečková je člověk, ze kterého čiší energie, pozitivní náboj a navíc svou práci dělá skvěle. Jak žije, jak se jí hraje a jaké má lásky?

Jak jste se vlastně dostala k hraní a divadlu? Pokud vím, váš tatínek Václav Hudeček byl divadelní režisér v Národním divadle a chtěl z vás mít klavírní virtuosku.

Ano chtěl, a dlouho to tak i vypadalo, protože jsem si změnila studijní obor jen půl roku před talentovými přijímacími zkouškami na pražskou konzervatoř. Z piána na herectví. To bylo pro tatínka ohromné rozčarování, protože měl pocit, že když budu „zašitá" v muzice, tak je to takové slušné povolání a nebudu tam trpět. A to jsem mu udělala čáru přes rozpočet.

Můžeme zavzpomínat na vaši první filmovou nebo televizní roli?

Když neberu ty malé dětské role, tak se strašně musím smát, že jedna z mých prvních televizních rolí bylo v Cirkusu Humerto takové mladé děvče, které sedí na mezi a jímavým dětským hláskem říká „A Josífku piš, pan farář mi to přečte." Už jsme dávno nebyli generace, která neumí číst a je negramotná a mě to v té roli připadalo velmi legrační. A musím říct, že dnes to zase po těch třiceti přijde vtipné mým kolegům, takže mě tím mnohdy zlobí (smích).

Plakát Miláček Anna Jak to máte vy divadlo versus film?

Jitko, já film téměř nedělám. Vždy jsem spíš točila pro televizi a televizní film. Nemám se s filmem ráda. Ona mě nemá ráda filmová kamera. Ještě televizní jde, ale filmová... Na tom není nic zvláštního, to se prostě stává. Málokdo vlastně opanuje všechny disciplíny, vždycky je něco, co člověku sluší nejvíc. A mně evidentně nejvíc sluší divadlo. Ne, že bych nic nenatočila. A teď řeknu jednu kacířskou pravdu, když mám doma filmovou legendu, mně film hluboce nebaví. Jako divák film miluju a když se s Jurajem (Juraj Herz, pozn. redakce) díváme na nějaký film, tak to jsou krásný chvilky, ale já jako herec na filmu strašně nerada pracuju z toho důvodu, že se pořád jen čeká.

Přichází k vám od diváků zpětná vazba na vaše představení?

No, řeknu vám jeden případ, který myslím mluví za všechno. Měla jsem ten den veliký splín. Takovou tu pravou hereckou depku „všechno je na nic, proč já to vlastně dělám, a sláva no, o té se dá taky diskutovat". Tak jsem se potácela v takových depresích a odehráli jsme představení Miláček Anna, které v divadle řadíme mezi ty třeskuté. V tom smyslu, že se opravdu nastartuje a humor se drží a drží, a jsou to dvě a půl hodiny smíchu. Po představení za mnou přišla paní, že mi musí konečně něco říct a povídala, že Miláčka Annu vidí už potřetí. Mně hlavou proběhly nepokorné myšlenky. A ta paní povídá: „Víte, ono je to tak, mně se loni při autonehodě zabil manžel, dvě děti a dvě vnoučata a já se od té doby nemůžu na nic soustředit. A Annu vidím už potřetí, protože to jsou dvě hodiny, kdy sedím a pokud se nesměju vysloveně na celé divadlo, tak se rozhodně usmívám od ucha k uchu a myslím na něco jiného." Víte, na tohle se nedá nic říct. Když to vyprávím, je to pro mě pokaždé masakr. Uvědomila jsem si, jak jsem skutečně nepokorná a řekla si, že je to moc fajn, že i kdybychom hráli jen pro tu jednu paní, tak je to veliký úspěch. Tu paní hluboce obdivuji.

Pokud se člověk začne více soustředit, zjistí, že svým příjemným hlasem dabujete velmi často. Například úžasně nadabovaná Bridget Jonesová, která mi ve vašem podání zní lépe než originál...

Tak to je pro mě obrovská pochvala, já si do dneška takhle velkých pochval hluboce vážím. Slyšela jsem tenhle názor. Jednou, abych byla upřímná a nesouhlasím s tím (smích).

Viděla jsem video, kde jste dabovala právě Bridget, měla jste zaječí uši, pila víno a jedla bonboniéru - vše přesně jako Bridget. To je normální postup při dabování? (smích)

Ani omylem! Při nahrávání knížky Bridget mě požádali o reklamní video, jak to může při práci vypadat, takže jsme si dali hodně záležet. Měla jsem opravdu slavná chlupatá ouška z prvního dílu, ládovala jsem se čokoládou - kterou v běžném životě vůbec nejím, protože nemám ráda sladké, a v ruce jsem rozevlátě držela skleničku šampaňského. Pojala jsem to tak vesele, abych navnadila lidi, ale přitom ta samotná práce je samozřejmě jiná a mnohem sušší bez šampaňského a bez oušek (smích).

Letos vystoupíte ve zmiňovaném představení Miláček Anna na Sedmihorském létě. Zjistila jsem, že jste osobnost, která je nejčastěji na Sedmihorském létě. Letos to bude již potřetí za celou historii festivalu, což se zatím nikomu dalšímu nepodařilo...

Fakt? No to je nádherný, ježiš, to je nádherný! Tak to já si toho budu považovat. To až řeknu Etzlerovi! (smích)

Miroslav Etzler byl v Sedmihorkách zatím jen jednou.

No právě (smích). Moc se mi u vás líbí. Mně je jen vždy moc líto, že nevíme, jak vypadá to městečko, nebo co se děje kolem divadla, takže abych se nekasala znalostí okolí... Já teď mluvím o představení, která u vás hrajeme a tam je strašně milá atmosféra, strašně milý kolektiv, který o nás jako o herce pečuje po všech stránkách, takže do Sedmihorek se člověk těší, protože ví, že tam bude jako v bavlnce. A představení tam mají úžasnou atmosféru, protože jsou zaprvé venku, což je vždy bod k dobru, ale nemusí to být k dobru vždy, když není milé publikum. Ale u vás je pokaždé hrozně milé publikum, které vysloveně do divadla jde s tím, že se jde bavit a smát. Přijdou a jak já říkám „nekladou zbytečně odpor" (smích) a smějí se už od začátku. Zároveň jsou fandiví. Není to to, jak se někdy setkáváme „Aaaa, pražský umělče, tak se předveď, jak mě rozesměješ." Do Sedmihorek vždycky. Jak kvůli vám, tak kvůli lidem.

Tak to jste mi udělala obrovskou radost. Děkujeme. Na co se mohou tedy naši fandiví diváci v představení Miláček Anna těšit?

Je to druh představení, kdy vám vlastně o něm nemůžu říct vůbec nic, jen to, že vznikalo podle určitého zadání, které má autora, překladatele a hru... a tím to končí. Následuje takový happening pěti herců, kteří na základě daného tématu se časem - protože hrajeme Miláčka Annu téměř osm let - tak rozdováděli, že myslím, že sám autor by jen koukal, co to vlastně napsal. Ale ono je to na tom vlastně postavené. Není to komedie, jejíž půvab by byl v tom, že je přesná jak práce hodináře. Tohle je opravdový happening, kdy hrajeme určité téma. To bezpodmínečně hrát musíme s hravostí, ladností, lehkostí, jinak můžeme jít domů. Hrajeme ve složení Petra Špalková, Saša Rašilov, David Prachař, Linda Rybová a já. Pět lidí. A jde o to, kdo je ten den hravější.

Máte nějaké životní moudro, podle kterého se řídíte?

Můj tatínek vůči mně na životní moudra moc nebyl, ale předal mi jednu pracovní záležitost a ona se váže k vaší předchozí otázce. Říkal: „Nikdy není tak špatně, jak to vypadá a nikdy není tak dobře, jak by sis myslela, že to je. Vždy, když jsi zoufalá, pomysli na to, že je to ten den a zítra bude jinak. A vždy, když je ti dobře, nejlíp, mysli na to, že může být podstatně hůř." A to je tak velká pravda, podle které se v pracovním životě stále řídím.

Související články:

Miláček Anna pobaví Český ráj a odstartuje Sedmihorské léto 2017

Hudební a divadelní Sedmihorské léto 2017 startuje již 30. června

Sedmihorské léto 2017 opět pobaví divadelně i hudebně

Ohlédnutí za Sedmihorským létem 2016

Kompletní přehled akcí Sedmihorského léta 2016

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

David Koller proměnil jablonecké divadlo v bouřící arénu

V Jablonci se o tomto večeru mluvilo již dlouho dopředu. Do místního divadla se tentokrát chystala početná skupina těch, kteří jednoho z nejvýznamnějších představitelů českého bigbítu, Davida Kollera, obdivují již od dob jeho působení v kapele Lucie. Každopádně se Kollerových příznivců sešla v místním kulturním stánku pěkná řádka, a tak se tísnili dokonce i na bidýlku. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Prameny Boží voda a Valdštejn jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Boží voda i Valdštejn jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 13. 12. 2018. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za oslavami 200. výročí narození F. L. Riegra v Semilech
V Liberci hořel bytový dům, hasiči evakuovali 11 lidí
Po 150 vánočních stromcích s certifikátem FSC se jen zaprášilo
Parkovací karta je v Turnově alternativou parkovného v automatech
Kdo z nás je víc Mercury?

Nejčtenější články

16.12.: FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark
17.12.: VHS Turnov zvyšuje ceny vodného a stočného na téměř 109 korun
18.12.: FOTO: Libštátský vánoční jarmark se počtrnácté konal ve dvoře U Janatů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT