Maruška Špačková zazpívá na letním koncertě v lomnickém muzeu

17.08.2020 11:36:05 | Autor: Andrea Zikmundová | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Maruška Špačková zazpívá na letním koncertě v lomnickém muzeu

Jméno Marušky Špačkové nemusíme lomnické veřejnosti dlouho představovat. S touto oblíbenou „písničkářkou Českého ráje", jak je často také nazývána, se fanoušci v prostorách muzea sešli hned několikrát. Jednak v rámci jejich čtyř, dnes již tradičních vánočních Zpívání mezi betlémy, a také během několika slavnostních vernisáží konaných například v rámci zahájení výstav drahých kamenů a minerálů nebo pražské výtvarnice Mirky Mádrové.

Maruška Špačková narozená v podzámčí Hrubého Rohozce je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. Zlatnickému řemeslu se věnovala celý život a zároveň také svému velkému koníčku, a tím je zpívání, skládání písniček, hra na kytaru, hlavně dvanácti strunnou. Vystupovala sólově, ale i s několika country skupinami a mnoho let také se svou vlastní skupinou Koleje.

V současnosti se především prezentuje sama s vlastní autorskou tvorbou inspirovanou krásami rodného kraje, jeho proměnami během ročních období, náladami, historií, osobními prožitky a v neposlední řadě také nevyčerpatelnou a mnohovrstevnatou tematikou jakou je láska a partnerské vztahy.

Samostatně již vydala tři CD, první nazvané Písničky o Českém ráji (2016), druhé Rok v Českém ráji aneb s písní od jara do vánoc (2017) - obě pokřtěná v rámci konaných vánočních koncertů v lomnickém muzeu. Její třetí hudební počin pod názvem V Českém ráji do třetice aneb, takhle si tu žijem spatřil světlo světa koncem minulého roku a měl být taktéž pokřtěný v lomnickém muzeu během plánovaného koncertu v květnu letošního roku. Nastalá situace kolem pandemie koronaviru ovšem znemožnila jeho konání.

Pořadatelé pevně doufají, že své věrné posluchače a zájemce o folkovou hudbu bude moci písničkářka Marie Špačková potěšit v rámci svého autorského vystoupení spojeného se křtem zbrusu nového CD, které si tu budete moci zakoupit. V programu zazní i skladby z její nejnovější tvorby vzniklé v době koronavirové krize, například My, co jsme křtění Jizerou, Až bude líp, Český ráj, O jaru a další.

Akce se koná ve čtvrtek 20. srpna od 17 hodin ve vstupní hale muzea. Výtěžek ze vstupného dobrovolného bude použit na restaurování některého vybraného sbírkového předmětu. Srdečně na tuto milou akci zvou její pořadatelé.

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny architektury v kraji představí Baťu, horolezce i železniční depo
V Libereckém kraji hlasovalo na stanovištích drive-in 191 voličů
Oslavy historika Josefa Pekaře proběhly na Malém Rohozci
Odběrová místa rozšiřují provozní dobu. Na test se objednejte online
Policisté hledají ztracenou třináctiletou dívku z Liberce

Nejčtenější články

28.09.: Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
29.09.: I.A třída: Lomnice i Bělá si připsaly jasné výhry
28.09.: Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT