Mateřská škola Treperka v Semilech získala novou interaktivní tabuli

03.06.2017 13:33:07 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Mateřská škola Treperka v Semilech získala novou interaktivní tabuli

Interaktivní tabuli, která bude využita při výuce nejmenších dětí i předškoláků, získala před několika dny Mateřská škola Treperka Semily, p.o. (dříve MŠ Pod Vartou). Podařilo se to díky projektu s názvem Za jeden provaz, který byl realizován v rámci celého Libereckého kraje.

Do projektu, který patří pod program Věda, vývoj a vzdělávání se v Libereckém kraji přihlásilo celkem 20 mateřských škol, které na oplátku získaly interaktivní tabuli s notebookem a nezbytným proškolením pro své pedagogy v hodnotě téměř 130 tisíc korun.

Slavnostní předání interaktivní tabule s v Mateřské škole Treperka uskutečnilo za přítomnosti ředitele MŠ Treperka Leoše Patky, zástupců zřizovatele místostarosty města Semily Tomáše Sábla a vedoucí odboru školství a kultury Kateřiny Šromové a ředitelky Vzdělávacího centra Turnov Jaroslavy Dudkové.

„Tato tabule je první interaktivní tabulí v mateřských školách v Semilech. Důležitou součástí projektu je proškolení pedagogické pracovnice pomocí metody mentoringu, která tuto metodu uplatní i na ostatní pedagogické pracovníky mateřské školy a přiblíží jim tak možnosti využívání této pomůcky. Interaktivní tabule má velmi široké využití, například pro nácvik grafomotoriky, rozvíjení předmatematické gramotnosti, dopravní, pohybové, hudební výchovy a lze ji samozřejmě použít na promítání záznamů nejenom z akcí školy. Předpokládáme, že se interaktivní tabule stane jedním z prostředků moderní výchovné práce v naší mateřské škole a přispěje k jejímu zkvalitnění," uvedl ředitel MŠ Treperka Leoš Patka.

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semily znají rozpočet na rok 2016, větší akcí je i projekt MŠ Pod Vartou
Architektonická soutěž na novostavbu MŠ Pod Vartou již zná vítěze
Do soutěže na školku v Semilech dorazilo od architektů 70 návrhů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané
Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
Při Bubenické show v Semilech vzpomenou i na Daniela Nekonečného
Méně známé místo kraje: Čedičové Provodínské kameny

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT