Mateřská škola Treperka v Semilech získala novou interaktivní tabuli

03.06.2017 13:33:07 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Mateřská škola Treperka v Semilech získala novou interaktivní tabuli

Interaktivní tabuli, která bude využita při výuce nejmenších dětí i předškoláků, získala před několika dny Mateřská škola Treperka Semily, p.o. (dříve MŠ Pod Vartou). Podařilo se to díky projektu s názvem Za jeden provaz, který byl realizován v rámci celého Libereckého kraje.

Do projektu, který patří pod program Věda, vývoj a vzdělávání se v Libereckém kraji přihlásilo celkem 20 mateřských škol, které na oplátku získaly interaktivní tabuli s notebookem a nezbytným proškolením pro své pedagogy v hodnotě téměř 130 tisíc korun.

Slavnostní předání interaktivní tabule s v Mateřské škole Treperka uskutečnilo za přítomnosti ředitele MŠ Treperka Leoše Patky, zástupců zřizovatele místostarosty města Semily Tomáše Sábla a vedoucí odboru školství a kultury Kateřiny Šromové a ředitelky Vzdělávacího centra Turnov Jaroslavy Dudkové.

„Tato tabule je první interaktivní tabulí v mateřských školách v Semilech. Důležitou součástí projektu je proškolení pedagogické pracovnice pomocí metody mentoringu, která tuto metodu uplatní i na ostatní pedagogické pracovníky mateřské školy a přiblíží jim tak možnosti využívání této pomůcky. Interaktivní tabule má velmi široké využití, například pro nácvik grafomotoriky, rozvíjení předmatematické gramotnosti, dopravní, pohybové, hudební výchovy a lze ji samozřejmě použít na promítání záznamů nejenom z akcí školy. Předpokládáme, že se interaktivní tabule stane jedním z prostředků moderní výchovné práce v naší mateřské škole a přispěje k jejímu zkvalitnění," uvedl ředitel MŠ Treperka Leoš Patka.

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semily znají rozpočet na rok 2016, větší akcí je i projekt MŠ Pod Vartou
Architektonická soutěž na novostavbu MŠ Pod Vartou již zná vítěze
Do soutěže na školku v Semilech dorazilo od architektů 70 návrhů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT