Matyáš Beránek představí Tváře známé a neznámé

12.03.2019 10:58:31 | Autor: kis, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Matyáš Beránek představí Tváře známé a neznámé

Prodejní výstava přibližně čtyř desítek obrazů malovaných pastelem představí návštěvníkům v Zámecké minigalerii lomnického zámku z větší části portréty severoamerických indiánů z kmene Sioux, Aparaho, Navaho aj., z menší části dětské portréty.

Vernisáž výstavy se koná v sobotu 16. března od 14 hodin. Úvodní slovo bude mít autor výstavy Matyáš Beránek. Doprovodný program: taneční vystoupení - orientální tance v podání tanečnice s uměleckým jménem Azza Beya (několikanásobná mistryně světa v této disciplíně).

Matyáš Beránek (* 1964) se narodil ve Dvoře Králové, dětství prožil v Kuksu, nyní žije v Semilech. Od mládí se zajímá o život a kulturu severoamerických indiánů. Několik let žil v USA mezi domorodci. S malováním začal jako samouk v roce 2012, od této doby se věnuje malování portrétů, a to především indiánů, z jejichž tváří lze na obrazech vyčíst majestátnost jejich povah. Jeho dílo umožňuje hlubší poznání charakteru a povah vyobrazených osobností ze světa, kde pravda vítězí nad lží a zákeřností, ze světa, který je pro nás pouhou vzpomínku nejen na naše dětství, ale také na něco, co již dávno zaniklo. V roce 2014 Matyáš Beránek měl první autorskou výstavu, od té doby proběhlo již několik jeho samostatných výstav.

Vstupné na výstavu i vernisáž dobrovolné. Výstava bude probíhat do 12. května 2019. Otevírací doba výstavy (mimo státní svátky a prázdniny): Úterý a středa 10 - 13 hodin, čtvrtek a pátek 13 - 16 hodin, v rámci vybraných kulturních akcí na zámku nebo jindy na objednání.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT