Matyáš Beránek představí Tváře známé a neznámé

12.03.2019 10:58:31 | Autor: kis, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Matyáš Beránek představí Tváře známé a neznámé

Prodejní výstava přibližně čtyř desítek obrazů malovaných pastelem představí návštěvníkům v Zámecké minigalerii lomnického zámku z větší části portréty severoamerických indiánů z kmene Sioux, Aparaho, Navaho aj., z menší části dětské portréty.

Vernisáž výstavy se koná v sobotu 16. března od 14 hodin. Úvodní slovo bude mít autor výstavy Matyáš Beránek. Doprovodný program: taneční vystoupení - orientální tance v podání tanečnice s uměleckým jménem Azza Beya (několikanásobná mistryně světa v této disciplíně).

Matyáš Beránek (* 1964) se narodil ve Dvoře Králové, dětství prožil v Kuksu, nyní žije v Semilech. Od mládí se zajímá o život a kulturu severoamerických indiánů. Několik let žil v USA mezi domorodci. S malováním začal jako samouk v roce 2012, od této doby se věnuje malování portrétů, a to především indiánů, z jejichž tváří lze na obrazech vyčíst majestátnost jejich povah. Jeho dílo umožňuje hlubší poznání charakteru a povah vyobrazených osobností ze světa, kde pravda vítězí nad lží a zákeřností, ze světa, který je pro nás pouhou vzpomínku nejen na naše dětství, ale také na něco, co již dávno zaniklo. V roce 2014 Matyáš Beránek měl první autorskou výstavu, od té doby proběhlo již několik jeho samostatných výstav.

Vstupné na výstavu i vernisáž dobrovolné. Výstava bude probíhat do 12. května 2019. Otevírací doba výstavy (mimo státní svátky a prázdniny): Úterý a středa 10 - 13 hodin, čtvrtek a pátek 13 - 16 hodin, v rámci vybraných kulturních akcí na zámku nebo jindy na objednání.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.

Liberecký kraj vyhlásí vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

Liberecký kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásí v pondělí 25. března 2019 vítěze krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb. Slavnostní vyhlášení soutěže, která hodnotí městské a obecní weby a elektronické služby občanům, se bude konat v multimediálním sálu Krajského úřadu Libereckého kraje od 14 hodin za přítomnosti představitelů zúčastněných obcí a měst Libereckého kraje a dalších hostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech
Obrazem: Lízátkové závody na Benecku 2019
Horská služba se v Harrachově setkala s Krakonošem
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
23.03.: Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT