FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev

12.08.2020 18:30:59 | Autor: Vláďa Driver Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev

Již od roku 2009 pořádá Autoklub Krkonoš Jilemnice závody pro Endurové jezdce, letos se tedy konal v sobotu 8. a v neděli 9. srpna již dvanáctý ročník, podruhé na stejném místě ve Mříčné. Pandemie čínské chřipky mimo jiné odpískala celý ročník seriálu KTM ECC, a tak jilemnický memoriál změnil zaběhnuté schema. Namísto cross country jednotlivců se jel jako cross country maraton družstev.

AK Krakonoš od 2009 dává názvem soutěže Memoriál Oldy Nývlta hold jednomu ze zakladatelů AK Krakonoš, bývalého jezdce a časoměřiče, ale také výbornému organizátorovi Oldovi Nývltovi.

Tak jako po celých dvanáct ročníků, tak i letos se organizátoři závodů ve Mříčné snažili připravit trať za místním fotbalovým trávníkem s patřičným zázemím, včetně bohatého a cenově přijatelného občerstvení, které vskutku bylo třeba, neboť trať vedla sice zkropeným terénem, ale slunce v sobotu i neděli poměrně pěkně peklo a vedlejší koupaliště pak přišlo večer vhod.

V sobotu se konala čtyřhodinovka trojic, tedy taková štafetová jízda, buď licencovaných jezdců, nebo hobby jezdců, kde startovní čísla byla zřetelně oddělena. Mezi jezdci s licencí zvítězila trojice Fiala, Markvart, Hroneš, před Kučerou, Hádkem a Englem a bronz si odvezli Harcuba, Vyšanský a Škaloud. Mezi hobby jezdci zvítězila trojice Kučera, Novotný, Čermák, před Veverkou, Havlíkem a Krskem a bronzovou příčku obsadila trojice Láska, Mazánek a Vacek.

Memoriál Oldy Nývlta v Mříčné 2020<br />Autor: Vláďa Driver Rožánek Neděle pod ostrým slunkem patřila závodu na tři hodiny dvojic jezdců. Z vítězství se radovali v kategorii hobby Hádek s Koutským, druzí skončili Novotný s Čermákem a bronzově projeli cílem Holec s Novotkou.

Mezi jezdci s licencí brali zlatý věnec Fiala s Markvartem, stříbrná příčka patřila dvojici Harcuba a Vyšanský a bronzové ocenění míří jezdcům Kučerovi s Hanušem.

Pěkné letní počasí, diváci i zajímavé souboje, to vše bylo k vidění ve Mříčné na Memoriálu Oldy Nývlta.Tak na další ročník přijďte pobejt.

Související články:

Jezdci i fanoušci se rozloučí s KTM ECC 2019 ve vysockém divadle

FOTO: Další díl seriálu KTM ECC se konal v Jilemnici a Mříčné

FOTO: V Memoriálu Oldy Nývlta v Mříčné startovalo 262 jezdců

FOTO: Seriál KTM ECC pokračoval na blátě v Mříčné

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 36 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT