Město Semily připravuje výstavbu dopravního terminálu

30.09.2018 18:47:34 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Město Semily připravuje výstavbu dopravního terminálu

Cestující využívající veřejnou dopravu v Semilech mohou mít důvod k radosti. Spolu s připravovanou rekonstrukcí semilského vlakového nádraží, včetně modernizace nádražní budovy a stávajícího podchodu, které připravuje Správa železniční dopravní cesty (dále SŽDC), se město Semily chystá na vybudování nového společného dopravního terminálu, který propojí vlakové nádraží s tím autobusovým.

Po mnoha letech příprav a mnoha jednáních tak plánovaná investice v současnosti získává konkrétnější obrysy. Na místě původního autobusového nádraží povede dlouho plánovaný průtah městem.

V srpnu 2018 obdrželo město Semily informaci o zpracování studie rekonstrukce vlakového nádraží SŽDC, po schválení Ministerstvem dopravy dojde k realizaci opravy nástupišť a přemístění obslužné koleje. Náklady na tuto akci dosáhnou přibližně 120 milionů korun. Díky rekonstrukci se cestující dočkají bezpečnějšího přecházení mezi nástupišti, kompletní rekonstrukce podchodu a přemístění obslužné koleje. Kompletní rekonstrukcí projde také nádražní budova, která bude sloužit jako společný dopravní terminál pro vlaky i autobusy.

„Rozhodnutí SŽDC nám umožnilo zkoordinovat přemístění autobusového nádraží do společného dopravního terminálu spolu s projektem oprav nástupišť a plánovaným průtahem, který by výrazně ulevil dopravní situaci v centru města," řekla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Železniční nádraží v Semilech před polednem v úterý 4. září 2018<br />Autor: Petr Ježek O možnosti společného dopravního terminálu jednalo město s Českými drahami a SŽDC již od roku 2017. Variant řešení bylo několik, ale nakonec se jako nejvýhodnější ukázala varianta přemístění autobusového nádraží na jižní stranu vlakového nádraží, ovšem za podmínky přesunutí nákladní a odstavné koleje na jeho severní část. S tímto řešením vyslovilo souhlas také Zastupitelstvo města Semily.

„Město Semily do společného dopravního terminálu přispěje vybudováním autobusových zastávek a přestupu na vlakové spojení. Jedná se o doplnění prostoru autobusového nádraží u vlakového," sdělila starostka.

Předpokládané náklady budou známy po vypracování studie a projektové dokumentace. „Ke konečnému výsledku, který je zásadní pro rozvoj města, jsme dospěli díky koordinaci všech investorů včetně Libereckého kraje, investora druhé etapy průtahu městem," doplnila Mlejnková. První etapou jsou okružní křižovatky, dokončené v letošním roce.

Realizace všech jmenovaných investičních akcí je plánována na roky 2021 - 22. Oprava nádražní budovy započne již v letošním roce. Směnu pozemků, potřebnou pro dokončení projektové dokumentace k průtahu městem, schválili zastupitelé na posledním jednání Zastupitelstva města Semily 17. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Na budově nádraží v Turnově dokončili 2. etapu rekonstrukce
Poznámka: Zlevnění jízdného fronty na nástupištích nezpůsobilo
Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál
V Semilech ukázali návrhy Tigridova náměstí i autobusového nádraží
FOTO: Vlaky už jezdí přes Semily, nádraží si ale zaslouží další opravy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Huntířově si můžete vyrobit vlastní luk nebo řezbářský nůž

V obci Huntířov v okrese Jablonec si mohou návštěvníci a místní obyvatelé vyrobit vlastní luk, nožík nebo modřínový šindel vlašského typu. Po předem domluveném termínu se zájemcům bude věnovat v rámci placených kurzů odborník Petr Klíma. Při výrobě řezbářského nože se účastník kurzu naučí vykovat čepel, hrubé broušení, kalení a finální broušení. Dále si pak může vyrobit střenku z vybraného dřeva, nýty a celý nůž si zkompletuje. Více podrobností na Našem Jablonecku

Čištění kanalizace omezí parkování v ulici Antonína Dvořáka v Turnově

Severočeské vodovody a kanalizace budou v pondělí 15. července čistit kanalizaci. Kvůli práci nebude možné parkování v ulici Antonína Dvořáka. „Již ve čtvrtek byly v ulici Antonína Dvořáka umístěny dopravní značky zakazující stání vozidel v čase od 6:00 do 15:00 hodin," přiblížil vedoucí odboru dopravy Pavel Vaňátko. Doplnil, že práce spočívá v prohlídce kanalizačního potrubí kamerou a poté proběhne následné čištění. Zákazové značení je umístěno v parkovacích zálivech od radnice, kolem lékárny a dál.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve sklepení lomnického zámku najdete miniatury Hebera a Machaté
Hike & Fly Krkonoše se pokusí napodobit přelet nad Alpami
Vlaky Arriva se v pátek a sobotu představí v Libereckém kraji
Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici
Z Kozákova pojedenácté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech

Nejčtenější články

16.07.: Krkonoše zůstávají otevřené! Ministr vyjednal s Krakonošem ještě šanci
18.07.: Z Kozákova pojedenácté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech
17.07.: Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT