Město Semily připravuje výstavbu dopravního terminálu

30.09.2018 18:47:34 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Město Semily připravuje výstavbu dopravního terminálu

Cestující využívající veřejnou dopravu v Semilech mohou mít důvod k radosti. Spolu s připravovanou rekonstrukcí semilského vlakového nádraží, včetně modernizace nádražní budovy a stávajícího podchodu, které připravuje Správa železniční dopravní cesty (dále SŽDC), se město Semily chystá na vybudování nového společného dopravního terminálu, který propojí vlakové nádraží s tím autobusovým.

Po mnoha letech příprav a mnoha jednáních tak plánovaná investice v současnosti získává konkrétnější obrysy. Na místě původního autobusového nádraží povede dlouho plánovaný průtah městem.

V srpnu 2018 obdrželo město Semily informaci o zpracování studie rekonstrukce vlakového nádraží SŽDC, po schválení Ministerstvem dopravy dojde k realizaci opravy nástupišť a přemístění obslužné koleje. Náklady na tuto akci dosáhnou přibližně 120 milionů korun. Díky rekonstrukci se cestující dočkají bezpečnějšího přecházení mezi nástupišti, kompletní rekonstrukce podchodu a přemístění obslužné koleje. Kompletní rekonstrukcí projde také nádražní budova, která bude sloužit jako společný dopravní terminál pro vlaky i autobusy.

„Rozhodnutí SŽDC nám umožnilo zkoordinovat přemístění autobusového nádraží do společného dopravního terminálu spolu s projektem oprav nástupišť a plánovaným průtahem, který by výrazně ulevil dopravní situaci v centru města," řekla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Železniční nádraží v Semilech před polednem v úterý 4. září 2018<br />Autor: Petr Ježek O možnosti společného dopravního terminálu jednalo město s Českými drahami a SŽDC již od roku 2017. Variant řešení bylo několik, ale nakonec se jako nejvýhodnější ukázala varianta přemístění autobusového nádraží na jižní stranu vlakového nádraží, ovšem za podmínky přesunutí nákladní a odstavné koleje na jeho severní část. S tímto řešením vyslovilo souhlas také Zastupitelstvo města Semily.

„Město Semily do společného dopravního terminálu přispěje vybudováním autobusových zastávek a přestupu na vlakové spojení. Jedná se o doplnění prostoru autobusového nádraží u vlakového," sdělila starostka.

Předpokládané náklady budou známy po vypracování studie a projektové dokumentace. „Ke konečnému výsledku, který je zásadní pro rozvoj města, jsme dospěli díky koordinaci všech investorů včetně Libereckého kraje, investora druhé etapy průtahu městem," doplnila Mlejnková. První etapou jsou okružní křižovatky, dokončené v letošním roce.

Realizace všech jmenovaných investičních akcí je plánována na roky 2021 - 22. Oprava nádražní budovy započne již v letošním roce. Směnu pozemků, potřebnou pro dokončení projektové dokumentace k průtahu městem, schválili zastupitelé na posledním jednání Zastupitelstva města Semily 17. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Na budově nádraží v Turnově dokončili 2. etapu rekonstrukce
Poznámka: Zlevnění jízdného fronty na nástupištích nezpůsobilo
Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál
V Semilech ukázali návrhy Tigridova náměstí i autobusového nádraží
FOTO: Vlaky už jezdí přes Semily, nádraží si ale zaslouží další opravy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

19.05.: K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT