Město Semily připravuje výstavbu dopravního terminálu

30.09.2018 18:47:34 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Město Semily připravuje výstavbu dopravního terminálu

Cestující využívající veřejnou dopravu v Semilech mohou mít důvod k radosti. Spolu s připravovanou rekonstrukcí semilského vlakového nádraží, včetně modernizace nádražní budovy a stávajícího podchodu, které připravuje Správa železniční dopravní cesty (dále SŽDC), se město Semily chystá na vybudování nového společného dopravního terminálu, který propojí vlakové nádraží s tím autobusovým.

Po mnoha letech příprav a mnoha jednáních tak plánovaná investice v současnosti získává konkrétnější obrysy. Na místě původního autobusového nádraží povede dlouho plánovaný průtah městem.

V srpnu 2018 obdrželo město Semily informaci o zpracování studie rekonstrukce vlakového nádraží SŽDC, po schválení Ministerstvem dopravy dojde k realizaci opravy nástupišť a přemístění obslužné koleje. Náklady na tuto akci dosáhnou přibližně 120 milionů korun. Díky rekonstrukci se cestující dočkají bezpečnějšího přecházení mezi nástupišti, kompletní rekonstrukce podchodu a přemístění obslužné koleje. Kompletní rekonstrukcí projde také nádražní budova, která bude sloužit jako společný dopravní terminál pro vlaky i autobusy.

„Rozhodnutí SŽDC nám umožnilo zkoordinovat přemístění autobusového nádraží do společného dopravního terminálu spolu s projektem oprav nástupišť a plánovaným průtahem, který by výrazně ulevil dopravní situaci v centru města," řekla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Železniční nádraží v Semilech před polednem v úterý 4. září 2018<br />Autor: Petr Ježek O možnosti společného dopravního terminálu jednalo město s Českými drahami a SŽDC již od roku 2017. Variant řešení bylo několik, ale nakonec se jako nejvýhodnější ukázala varianta přemístění autobusového nádraží na jižní stranu vlakového nádraží, ovšem za podmínky přesunutí nákladní a odstavné koleje na jeho severní část. S tímto řešením vyslovilo souhlas také Zastupitelstvo města Semily.

„Město Semily do společného dopravního terminálu přispěje vybudováním autobusových zastávek a přestupu na vlakové spojení. Jedná se o doplnění prostoru autobusového nádraží u vlakového," sdělila starostka.

Předpokládané náklady budou známy po vypracování studie a projektové dokumentace. „Ke konečnému výsledku, který je zásadní pro rozvoj města, jsme dospěli díky koordinaci všech investorů včetně Libereckého kraje, investora druhé etapy průtahu městem," doplnila Mlejnková. První etapou jsou okružní křižovatky, dokončené v letošním roce.

Realizace všech jmenovaných investičních akcí je plánována na roky 2021 - 22. Oprava nádražní budovy započne již v letošním roce. Směnu pozemků, potřebnou pro dokončení projektové dokumentace k průtahu městem, schválili zastupitelé na posledním jednání Zastupitelstva města Semily 17. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Na budově nádraží v Turnově dokončili 2. etapu rekonstrukce
Poznámka: Zlevnění jízdného fronty na nástupištích nezpůsobilo
Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál
V Semilech ukázali návrhy Tigridova náměstí i autobusového nádraží
FOTO: Vlaky už jezdí přes Semily, nádraží si ale zaslouží další opravy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT